نحوه اجرای وال پست با میلگرد چگونه است

نحوه اجرای وال پست با میلگرد چگونه است؟⭐0 تا 100

استفاده از وال پست یکی از مهم ترین گام های مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله، باد و عوامل محیطی دیگر است. وال پست به شیوه های مختلفی اجرا می شود. منتهی در این مقاله قرار است به بررسی نحوه اجرای وال پست با میلگرد بپردازیم.

اجرای وال پست با میلگرد به چه شکل است؟

پیش از هر چیز ذکر این نکته لازم است که پس اتمام دیوار چینی با بلوک هبلکس، اجرای وال پست با میلگرد در مجاورت بلوک ها صورت می گیرد. پس پیش از اجرای وال پست، نصب بلوک ها باید به شکل درست و صحیح انجام شود. البته مزیتی که این بلوک ها دارند این است که برای نصب لزوما به نیروی متخصص نیازی نیست، چون وزن شان سبک بوده و سرعت اجرا بالاست. در نتیجه پیشنهاد می دهیم مقاله دستورالعمل اجرای بلوک هبلکس را مطالعه کنید.

اکنون برای اجرای وال پست با میلگرد، باید بدانید که میلگرد از جنس فولاد بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است که با بکار بردن آن می توان دوام و ماندگاری یک ساختمان را افزایش داد. اجرای وال پست در ساختمان سازی به دو روش انجام می شود:

  • جوشکاری
  • پیچ و مهره

حال برای افزایش گیر در وال پست افقی، بهتر است از میلگرد های آجدار استفاده شود. یکی از بهترین میلگرد ها برای اجرای وال پست، میلگرد آجدار با ضخامت های بالای 14 می باشد. ضمن اینکه بهترین محل جهت اجرای وال پست با میلگرد، فاصله 1 تا 1.5 متر پایین تر از سقف سازه می باشد. اگر وال پستی که از آن استفاده می کنید از نوع عمودی باشد، بهتر است از میلگرد های آجدار نمره 10 استفاده شود.

این میلگرد ها ابتدا از طریق جوشکاری به دیوار heblex مورد نظر متصل می شوند و از این طریق، شاخک ها را به وال پست متصل می کنند. ضمن اینکه میلگرد ها در فاصله 1 متری از یکدیگر قرار دارند. یکی از مزایای بلوک های اتوکلاوی که استفاده از آن را در اکثر پروژه های ساخت و ساز رایج کرده است، قابلیت جوشکاری و سوراخ کاری آسان این بلوک هاست. در نتیجه با وجود بلوک اتوکلاو شده تبریز، دیگر نگرانی بابت جوشکاری و اجرای وال پست با میلگرد وجود ندارد.

شاید خواندن مطالب زیر برایتان مفید باشد :

نحوه اجرای هبلکس با ملات سیمان⭐چگونه است؟

اجرای وال پست با میلگرد به چه شکل است؟

مهم ترین نکات اجرایی وال پست با میلگرد چیست؟

معمولا اجرای وال پست در یک سازه فولادی از طریق جوشکاری صورت می گیرد. گرچه فرآیند کلی نصب وال پست در ساختمان های بتنی و فولادی یکسان است. با توجه به اینکه این محصول قرار است بخش های مختلف ساختمان (دیوار، سقف، کف و …) را در برابر زلزله مقاوم کند، طبیعی است اگر چندین شیوه اجرایی مختلف داشته باشد. اجرای این محصول به سه شیوه کلی صورت می گیرد که عبارتند از:

  • وال پست افقی
  • وال پست عمودی
  • وال پست ترکیبی

طبق آیین نامه 2800 سازمان مقررات ملی ساختمان، اجرای وال پست با میلگرد و بکارگیری آن در ساخت سازه ها اجباری است. با توجه به این موضوع که کشور ما جزء مناطق زلزله خیز جهان است. امروزه در کنار وال پست از تجهیزات دیگری همچون بست رادیکالی جهت افزایش مقاومت ساختمان استفاده می شود که یکی از آنها بست رادیکالی است. شما می توانید با خواندن مقاله نحوه اجرای بست رادیکالی چگونه است، با شیوه اجرای این محصول به طور کامل آشنا شوید.

قوانین اجرای وال پست با میلگرد چیست؟

در زمان نصب وال پست، رعایت یکسری قوانین لازم است تا فرآیند اجرا به درستی انجام شود. در صورت اجرای درست، می توان از ایمنی و مقاومت ساختمان اطمینان حاصل کرد. در آخر هم قرار است به بررسی قیمت ناودانی منقطع بلوک هبلکس بپردازیم. اما مهم ترین قوانین به هنگام اجرای وال پست عبارتند از:

  • ابتدا باید سازه ای را برای نصب وال پست انتخاب کرد که مقاوم باشد.
  • این سازه باید ضد زنگ باشد و در برابر ضربه و فشار تغییر حالت ندهد.
  • باید فاصله مشخصی با دیوار داشته باشد تا بتواند مقاومت بالا و عملکردی عالی از خود نشان دهد.
  • باید ضخامت سازه را متناسب با جنس سازه انتهایی برای نصب وال پست تنظیم نمود.
  • در آخر هم انتخاب بهترین ناودانی منقطع اصفهان می تواند ایمنی ساختمان را تضمین کند.

قیمت اجرای وال پست با میلگرد چقدر است؟

قیمت ناودانی منقطع به ابعاد، ضخامت و کیفیت آن بستگی دارد. بسته به هر یک از سه عامل گفته شده، قیمت ناودانی می تواند متفاوت باشد. قیمت این محصول از 160 تا 700 هزار تومان متغیر است و این رنج قیمت تماما به ابعاد و کیفیت محصول بستگی دارد. جالب است که رنج قیمت بلوک هبلکس نیز تا حدودی همین مقدار است. گرچه تفاوت قیمت این بلوک ها به متعدد بودن تولیدی ها و مراجع فروش بر می گردد.

پیشنهاد می کنیم برای خرید ناودانی منقطع بلوک هبلکس، ابتدا مراجع معتبر فروش را شناسایی کنید و خرید خود را از آنها انجام دهید.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

مهم ترین نکات اجرایی وال پست با میلگرد چیست؟

سخن پایانی

هدف از این مقاله، بررسی نحوه اجرای وال پست با میلگرد بود و در کنار آن سعی کردیم به بررسی نکات دیگری نیز بپردازیم. در آخر اگر هر گونه سوال یا ابهامی درباره خرید بلوک هبلکس یا قیمت آن دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!