معرفی بهترین ناودانی منقطع اصفهان

معرفی بهترین ناودانی منقطع اصفهان⭐وال پست منقطع اصفهان

برای اینکه بخواهیم بهترین ناودانی منقطع اصفهان را معرفی کنیم، ابتدا لازم است انواع مختلف وال پست منقطع اصفهان را بررسی کنیم. به عبارتی با بررسی ویژگی ها و کاربرد انواع مختلف وال پست، می توان بهترین آن را مشخص کرد. پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای مقاله که توسط سورنا هبلکس تهیه شده است، همراهمان بمانید.

با انواع وال پست آشنا شوید

وال پست به دو دسته ناودانی منقطع قائم و ناودانی منقطع افقی تقسیم بندی می شود. نحوه عملکرد وال پست قائم و افقی به گونه ای است که باعث ایجاد درگیری دیوار با اسکلت و در نتیجه استحکام بخشیدن به دیوار می شود. از ناودانی منقطع (یا همان وال پست) امروزه به خصوص در ساخت دیوار های غیر باربر استفاده می شود. در ساخت این دیوار ها معمولا از بلوک هبلکس استفاده می شود.

وال پست ها به شیوه های مختلفی اجرا می شوند. برای مثال یکی از شیوه های اجرا، نصب به واسطه انکربولت است. از دیگر روش های اجرای وال پست می توان به اجرای تسمه دور ستون، مهار دیوار به واسطه تعبیه میلگرد در داخل ستون ها و مهار دیوار از طریق عبور میلگرد در داخل سوراخ قالب ها اشاره کرد.

برای شناخت بهترین ناودانی منقطع اصفهان لازم است کمی بیشتر با انواع مختلف وال پست آشنا شویم. فقط این را بدانید که اتصال ناودانی منقطع به دیوار heblex باید به گونه ای باشد که اجزاء قائم در سقف و کف ساختمان مهار شوند.

شاید خواندن مطالب زیر برایتان مفید باشد :

طرز تهیه چسب هبلکس چیست؟7 نکته که باید بدانید؟

استفاده از بهترین ناودانی منقطع اصفهان چه مزایایی دارد؟

1.      وال پست قائم

وال پست قائم از قطعات ناودانی یا نبشی به صورت منقطع یا پیوسته جهت مهار خارج از صفحه دیوار، بدون اتصال مستقیم دیوار به ستون، اجرا می گردد. همچنین برای ایجاد یک فاصله اندک میان وال پست و دیوار، از مصالح تراکم پذیری همچون یونولیت یا پشم سنگ ضد رطوبت با ضخامت 0.01 میلی متر ارتفاع دیوار استفاده می گردد.

یکی دیگر از محصولاتی که ایمنی ساختمان را تقویت می کند، پلاستر نام دارد. از این محصول برای پوشاندن قسمت های مختلف دیوار جهت محافظت از قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود. برای شناخت بیشتر این محصول، می توانید مقاله پلاستر چیست را مطالعه کنید.

2.      وال پست افقی

والپست افقی از قطعات ناودانی یا نبشی به صورت منقطع یا پیوسته جهت مهار خارج از صفحه دیوار، بدون اتصال مستقیم دیوار به تیر، اجرا می گردد. حداقل فاصله بالای دیوار تا زیر سقف برابر با 25 میلیمتر می باشد.  فاصله بالای دیوار تا سقف باید در حدی باشد که تیر بتواند آزادانه خیز داده و اتصال مستقیم به دیوار نداشته باشد.

طبق بررسی هایی که انجام شد به نظر می رسد از هر دوی این محصولات در ساخت دیوار های غیر سازه ای باید استفاده کرد. این کار باعث می شود تا ایمنی ساختمان دو برابر شود.

در نتیجه، هر دوی این محصولات جزء بهترین ناودانی منقطع اصفهان هستند و استفاده از هر دوی آنها در ساخت دیوار ها و کف ساختمان نیاز است. البته قابلیت برش کاری و سوراخ کاری بلوک اتوکلاو شده، باعث می شود تا راحت تر از ناودانی منقطع استفاده کرد. بلوک aac به تعداد زیادی در بازار عرضه می شود و می توانید خرید بلوک هبلکس را به راحتی انجام دهید.

 البته باید ملات مخصوص این بلوک ها، یعنی چسب هبلکس، نیز به درستی اجرا شود تا مانع اتصال مناسب ناودانی و دیوار نشود. به همین دلیل، پیشنهاد می شود که درباره نحوه استفاده از چسب هبلکس بررسی های لازم صورت گیرد. اکنون می خواهیم انواع شیوه های اجرایی وال پست را معرفی کرده و کمی هم درباره بلوک های اتوکلاوی صحبت کنیم.

به چه روش هایی می توان وال پست را نصب و اجرا کرد؟

دانستن روش های اجرای وال پست به اندازه شناخت بهترین ناودانی منقطع اصفهان اهمیت دارد. البته قابلیت سوراخ کاری آسان بلوک های اتوکلاوی، باعث آسان تر شدن اجرای وال پست ها می شود که تفاوت بلوک هبلکس و سیپورکس در این موضوع است. شیوه های اجرایی ناودانی ها عبارتند از:

  • اجرای وال پست ها با انکر بولت و نبشی کشی
  • اتصال دیوار به ستون با میلگرد
  • اجرای تسمه دور ستون
  • مهار دیوار به وسیله تعبیه میلگرد در داخل ستون های مجاور
  • مهار دیوار از طریق تعبیه میلگرد در داخل کف

استفاده از بهترین ناودانی منقطع اصفهان چه مزایایی دارد؟

قیمت ناودانی منقطع، یکی از مزایای مهم آن است. جالب است بدانید که استفاده از وال پست طبق پیوست ششم آئین نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان، ضروری است. زیرا ایمنی و مقاومت یک ساختمان در برابر زلزله را تامین می کند. جدای از این موضوع، استفاده از بلوک های اتوکلاوی نیز ایمنی ساختمان را تقویت می کند. هر چند در مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس، بلوک اتوکلاو شده قیمت بیشتری دارد، اما مزایای بسیاری به همراه خود دارد.

منتهی ذکر یک نکته لازم است. متاسفانه امروزه برخی تولید کنندگان با دستکاری در ترکیب بلوک، قیمت آن را پایین می آورند و کیفیت آن بسیار کاهش می یابد. لذا برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس و خرید ناودانی منقطع، به منابع معتبر فروش مراجعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

بررسی معرفی بهترین ناودانی منقطع اصفهان

قیمت بهترین ناودانی منقطع اصفهان چقدر است؟

برای دریافت جدید ترین قیمت بهترین ناودانی منقطع اصفهان باید به مراکز فروش این محصول مراجعه کنید؛ زیرا قیمت ناودانی ها مانند سایر مصالح ساختمانی، دستخوش نوسانات روزانه می شود. به طور کلی، قیمت انواع ناودانی با تغییرات قیمت ارز و به دنبال آن قیمت فلزات، کاهش یا افزایش پیدا می کند.

یکی دیگر از مسائلی که می تواند روی قیمت ناودانی ها تاثیر بگذارد، کیفیت و درجه یک بودن متریال به کار رفته در ناودانی است. قطعا ناودانی های ساخته شده از متریال درجه یک، قیمت بیشتر و طول عمر بالا تری نسبت به ناودانی های بی کیفیت تر دارند.

خرید ناودانی از درب کارخانه نسبت به خرید از واسطه ها نیز می تواند موجب تغییر قیمت نهایی شود. واسطه ها به خاطر سود خود، درصد خاصی به قیمت اولیه اضافه می کنند.

قیمت ناودانی ها معمولا به صورت متری و در مواقعی هم به صورت کیلویی تعیین می شود. بنابراین قیمت ناودانی های قائم و افقی تفاوتی باهم ندارند. بر خلاف تصور عده ای، خرید ناودانی ها و سایر اتصالات نه تنها باعث افزایش قیمت دیوارچینی بلوک های سبک شده نمی شود، بلکه با مقاوم سازی آن ها از خسارات مالی هنگفتی در زمان بروز زلزله جلوگیری می کند.

قیمت بهترین ناودانی منقطع اصفهان چقدر است؟

تفاوت بهترین ناودانی منقطع اصفهان با میل‌گرد بستر چیست؟

ناودانی منقطع اصفهان

امروزه به جای استفاده از وال پست ها از بستر در سازه ها استفاده می کنند اما آیا سازه مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد؟!   شایان ذکر است که مقاومت ناودانی منقطع اصفهان در برابر میل‌گرد وبستر بسیار بالاتر است اما اکثر ساختمان سازان  برای کاهش هزینه خود سعی در استفاده از وبستر دارند.

بهترین سازه ها در عین سبک بودن باید مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی و کنش ها داشته باشند که وال پست این امکان را برای آن ها فراهم می کند. این ناودانی که از جنس قوطی پروفیل و نبشی است.

اما برخلاف وال پست ها، میل‌گرد بستر از جنس مفتول تغییر شکل داده شده می باشد. این مدل از مفتول های طولی دارای  مفتول های عرضی جوش خورده به شکل نردبانی باشند تا بتوان آن ها را از نوع بستر نام برد. در اصل این میل‌گرد زمانی که برای مهار کردن نیروی وارده به ساختمان در تیغه های بلوکی به کار می رود شبیه به ناودانی مقطع افقی دیده می شود.

اگر هنگام استفاده از این میل‌گرد در ساختمان ملات با رطوبت بالا استفاده کنید به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شود نه تنها به مقاومت سازه کمکی نمی کند بلکه باعث کاهش کیفیت نتیجه کار نیز می گردد.

کلام آخر

شناخت بهترین ناودانی منقطع اصفهان، هدف این مقاله بود. ضمن اینکه سعی کردیم تا به صورت جامع، شما را با ناودانی منقطع و انواع آن آشنا کنیم.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!