چسب هبلکس چیست

چسب هبلکس چیست؟و چگونه کاربرد دارد؟

امروزه به وفور در پروژه های ساختمانی، استفاده از بلوک هبلکس که یکی از مدرن ترین مصالح روز جهان است را مشاهده می کنیم. در کنار این محصول مدرن باید از ملاتی استفاده شود که مختص بلوک های AAC ساخته شده است. لذا در این مقاله، قرار است بدانیم چسب هبلکس چیست و چه کاربری دارد.

تمام آنچه که باید درباره چسب هبلکس بدانید

چسب هبلکس در حقیقت نوعی ملات آماده و به شکل پودر است که از ترکیب دو نوع چسب پلیمری، ماسه ریز دانه و سیمان تولید شده است. آنچه که باعث می شود این محصول برای ساخت دیوار heblex مناسب باشد در حقیقت همین ترکیبات پلیمری هستند. در اینجا لازم است کمی درباره ترکیب بلوک های اتوکلاوی نیز صحبت کنیم.

مواد اولیه این بلوک ها شامل سیلیس، پودر آلومینیوم، آهک و سیمان است. ماده ای که در ترکیبات پلیمری چسب AAC نیز وجود دارد، سیلیس است. این تشابه ترکیبی باعث می شود تا سازگاری بلوک ها (بلوک aac) با این ملات، نسبت به ملات سیمان، بهتر باشد و پیوند محکمی میان بلوک و ملات ایجاد شود.

همچنین این چسب ویژگی های دیگری از جمله مقاومت و استحکام بالا دارد که استفاده از آن، به هر لحاظ مزیت به حساب می آید. در پاسخ به سوال چسب هبلکس چیست، لازم است که ویژگی ها، کاربرد و مزایای این چسب را به طور کامل بررسی کنیم. ضمنا چسب heblex در بسته های بیست و بیست و پنج کیلوگرمی در بازار عرضه می شود.

روش و محدودیت استفاده از چسب هبلکس چیست؟

چسبی که به‌ عنوان‌ ملات برای چسباندن بلوک ها یا نصب نما روی آن ها استفاده می شود به شکل پودر، قابل خریداری است؛ بنابراین طبق استاندارد باید به ازای هر کیسه ۲۵ کیلوگرمی از این پودر، ۷ لیتر آب اضافه کنید. ترکیب فوق را آنقدر هم بزنید تا یک ماده خمیر مانند به دست آید. بعد از زمان لازم برای استراحت و قوام آمدن این خمیر، مجدد آن را هم زده و با یک ماله دندانه دار در حدود ۲ یا ۳ میلی متر از چسب را روی بلوک اتوکلاو بکشید. ترکیب چسب فوق تا دو ساعت قابل استفاده است. هرگز بعد از این زمان از این خمیر به عنوان ملات هبلکس استفاده نکنید؛ زیرا کیفیت و میزان چسبندگی آن به شدت کاهش پیدا می کند.

در پاسخ به این سوال رایج کاربران که روش و محدودیت استفاده از چسب هبلکس چیست، باید گفت که این ملات در مناطق سرد باید با آب گرم مخلوط شود. هوای صفر تا ۱۰ درجه باعث سفت شدن چسب و کم شدن خاصیت چسبندگی آن می شود. علاوه بر این مورد، و برای آنکه طولانی شدن مدت زمان استفاده از چسب، اشکالی را ایجاد نکند بهتر است ابتدا حدود یک چهارم محتوای کیسه را با مقدار مشخص شده ی آب ترکیب کنید.

تست چسب بلوک هبلکس چیست

تست چسب بلوک هبلکس چیست؟

سازندگان ساختمان ها و مجریان ساخت و ساز باید اطلاعات کاملی از چسب های بلوک هبلکسی (hebelex) داشته باشند تا بتوانند بهترین بهره وری را از آن ها دریافت کنند. چسب های هبلکسی در مدت زمان حداقل ۲۸ روز مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و نتایج آن ها به صورت یک کاتالوگ در اختیار خریدار قرار داده می شود. در پاسخ به این سوال که نتیجه ی تست چسب هبلکس چیست می توانیم به برخی موارد مهم به شرح زیر اشاره کنیم:

 • بر اساس این بررسی ها، به کاربردن چسب هبلکسی در دیوار چینی تا ۳۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می کند؛ این مورد یکی از مزیت های ملات هبلکس به شمار می رود.
 • مقاومت فشاری چسب هبلکسی که در استحکام دیوار و ساختمان بسیار تاثیر دارد، بین ۱۰ تا ۳۵ نیوتن بر میلی متر مربع است. این رقم نسبت به ملات سیمانی که بین ۴ تا ۲۱ نیوتن بر میلی متر مربع بوده، بسیار چشمگیر است.
 • وزن مخصوص چسب های بلوک اتوکلاو (بلوک سبک) نیز در مقایسه با ملات سیمانی بسیار کمتر است. این چسب ها تنها باید با ضخامت ۲ تا ۳ میلی متر بین بلوک ها به کار روند. همین موضوع بافت مرده ساختمان را تا حد زیادی کاهش می دهد.
به چه دلیلی چسب هبلکس، جایگزین ملات ماسه سیمان شده است؟

انواع چسب هبلکس چیست؟

حال که دانستید چسب هبلکس چیست و چه ویژگی هایی دارد، بهتر است با انواع آن نیز آشنا شوید. چسب های هبلکسی موجود در بازار از نظر رنگ بندی و نوع سیمان به کار رفته در آن ها در دو نوع موجود هستند:

۱-چسب هبلکسی خاکستری

پودر چسبی که از بازار می خرید اگر خاکستری رنگ باشد، به این معنا است که از سیمان سیاه در ترکیب آن استفاده شده است. این چسب ها برای چسباندن بلوک ها به عنوان ملات به کار می روند. از نظر قیمتی، استفاده از چسب های خاکستری بسیار به صرفه تر است. برای پوشش ترک بلوک ها و شکاف ایجاد شده در اثر نصب تاسیسات نیز از چسب خاکستری استفاده می شود. به طور کلی کاربرد این چسب ها بسیار رایج تر است.

۲-چسب هبلکسی سفید

در مواد اولیه این چسب از سیمان سفید استفاده شده است. به همین دلیل، ملات حاصل از ترکیب پودر چسب و آب تقریبا سفید رنگ است. استفاده از این چسب ها برای ملات بین بلوکی رایج نیست؛ زیرا قیمت بالاتری نسبت به چسب خاکستری دارد. بیشترین کاربرد چسب های سفید در بندکشی بلوک ها و نما های اجرا شده روی آن ها است که باعث زیبایی نما می شود.

انواع چسب هبلکس چیست؟

آیا استفاده از چسب هبلکس باعث افزایش قیمت دیوار چینی هبلکس می شود؟

حال که فهمیدید چسب هبلکس چیست، بهتر است با نقش آن در قیمت دیوار چینی هبلکس نیز آشنا شوید‌. قیمت دیوارچینی، بر اساس قیمت بلوک ها، مصالح به کار رفته به عنوان ملات و اتصالات لازم تخمین زده می شود. حال این سوال پیش می آید که چسب های هبلکسی با این همه مزایایی که دارند، آیا قیمت دیوارچینی را افزایش می دهند؟

در پاسخ به سوال فوق باید گفت که چسب های هبلکسی نسبت به ملات سنتی سیمانی با ضخامت ۳ تا ۵ میلی متر به کار می روند. مسلما هر چقدر مقدار چسب استفاده شده در دیوار ها کمتر باشد، قیمت دیوارچینی نیز به صرفه تر است.

همان طور که گفته شد، این چسب ها عایق نیز هستند، پس تا حد زیادی از اتلاف انرژی در ساختمان ها جلوگیری می کنند. از این نظر می توان استفاده از این ملات مخصوص را در اولویت قرار داد؛ زیرا علاوه بر به صرفه بودن، به حفظ منابع انرژی و سوخت در طبیعت کمک می کنند. اکنون که می دانید در قیمت دیوارچینی، نقش چسب هبلکس چیست، پس در انتخاب و خرید این مصالح با اطمینان بیشتری عمل کنید.

 

آیا استفاده از چسب هبلکس باعث افزایش قیمت دیوار چینی هبلکس می شود؟

به چه دلیلی چسب هبلکس، جایگزین ملات ماسه سیمان شده است؟

در قسمت های قبلی علاوه بر اینکه دانستید چسب هبلکس چیست، با برخی از مزایای آن نیز آشنا شده اید. حال بهتر است بدانید دلایلی که باعث شده است چسب هبلکسی، جایگزین ملات ماسه سیمان شود، کدامند.

1- چسب هبلکسی قابل اشتعال نیست؛

مقاومت در برابر آتش سوزی باعث شده است که این چسب ها ایمنی ساختمان را در برابر وقوع آتش سوزی دوچندان کنند.

2- مقرون به صرفه است؛

استفاده از چسب های هبلکسی از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از ملات سیمانی است؛ زیرا این چسب ها در ضخامت بسیار کمتری به کار رفته و ضایعات ساختمانی ندارند.

3- ضد آب است؛

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث برتری چسب های هبلکسی نسبت به ملات سیمانی شده است، ضد آب بودن آن هاست. این چسب ها آب و رطوبت را از خود عبور نمی دهند و به نوعی عایق رطوبتی هستند.

4- عایق گرما و سرما است؛

استفاده از چسب های هبلکسی تا ۳۰ درصد از عبور انرژی جلوگیری می کنند. این عایق بودن در کاهش هزینه های ساختمانی بسیار تاثیر دارد.

5- امکان اجرای هر مصالحی به عنوان روکار را دارد؛

بعد از اینکه متوجه شدید برتری چسب هبلکس چیست، بهتر است این را هم بدانید که این چسب ها می توانند هر نوع نما مانند کاشی و سرامیک را روی خود نگه دارند.

تست چسب بلوک هبلکس چیست؟

قیمت چسب هبلکس در سال 1401 چقدر است؟

به علت تقاضای زیاد برای استفاده از بلوک و چسب AAC، قیمت چسب هبلکس در بازار تا حدودی متفاوت است. یعنی با قیمت های متفاوتی می توانید این چسب را در بازار خریداری کنید. طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان ما، این چسب با قیمت 200 الی 300 هزار تومان در بازار قابل خریداری است.

معمولا لوازم جانبی بلوک های اتوکلاو شده در کارخانه بلوک هبلکس نیز تولید و عرضه می شوند. همانطور که قبلا  گفتیم، این ملات در رنگ های سفید و خاکستری در بسته های 20 و 25 کیلوگرمی در بازار عرضه می شوند. ماهیت این ملات به شکل پودر و خشک بوده است که پس از ترکیب با آب، این ملات قابل استفاده خواهد بود. نکته مهم دیگری که در پاسخ چسب هبلکس چیست باید ذکر کنیم، این است که قیمت چسب هبلکس در تهران با قیمت این چسب در سایر شهر ها تا حدودی متفاوت است.

چسب هبلکس چه کاربرد و ویژگی هایی دارد؟

هر چند درباره کاربرد چسب هبلکس تا حدودی صحبت کردیم، اما می خواهیم به صورت دقیق تر موارد کاربرد آن را ذکر کنیم. کاربرد هایی که این چسب دارند عبارتند از:

 • مختص نصب بلوک های سبک به خصوص بلوک اتوکلاو شده تبریز
 • پر کردن فواصل میان بلوک های سبک در دیوار چینی
 • پر کردن بریدگی های موجود در بلوک یا دیوار هبلکس
 • ترمیم خط و خش، آسیب ها یا ضربه های وارد شده به بلوک ها

نکته مهمی که جزء موارد استفاده چسب بلوک های سبک محسوب می شود این است که صرفا برای ساخت دیوار های بلوک heblex استفاده نمی شود. بلکه این محصول برای ساخت تمامی بلوک های اتوکلاو شده همچون بلوک اتوکلاو شده اردکان قابل استفاده می باشد. پاسخ چسب هبلکس چیست به مرور دارد کامل می شود و برای تکمیل آن می خواهیم به بررسی مزایا و معایب چسب بلوک های سبک بپردازیم.

مزایا و معایب چسب هبلکس چه چیزهایی هستند؟

در پاسخ به سوال چسب هبلکس چیست، مزایا یا به عبارتی ویژگی های خوب یک محصول مهم ترین بخش آن هستند. البته که ذکر معایب محصول نیز به همان اندازه مهم است. برای اینکه با مزایای این چسب بیشتر آشنا شوید، باید بگوییم که این چسب:

 • برای ساخت و ساز با انواع بلوک اتوکلاو شده و سبک قابل استفاده است:

این موضوع که از یک ملات یکسان برای ساخت طیف گسترده ای از بلوک های سبک و اتوکلاو شده همچون بلوک اتوکلاو شده اردبیل می توان استفاده کرد، خود یک مزیت محسوب می شود.

 • استفاده از آن به آسانی و راحتی قابل انجام است:

برخلاف ملات ماسه و سیمان که آماده سازی آن دردسر های زیادی دارد، استفاده از این ملات به آسان ترین شکل ممکن است. تنها کافیست که پودر چسب را با آب مخلوط کرده و در ساخت دیوار از آن استفاده کنید.

 • فولاد را در برابر زنگ زدگی حفظ می کند:

خرید چسب هبلکس نه تنها منجر به ایجاد پیوندی محکم میان بلوک و ملات می شود، بلکه به علت وزن کم، به بار ساختمان اضافه نمی کند و مقاومت بخش های مختلف در برابر عوامل محیطی را افزایش می دهد.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

ترکیبات چسب بلوک هبلکس چیست در این باره چه می دانید.

ترکیبات چسب هبلکس چیست؟ آیا این مواد روی قیمت چسب هبلکس تاثیر دارند؟

یکی از دلایلی که باعث شده از ملات هبلکسی به عنوان یکی از بهترین ملات ها برای چسباندن بلوک های سبک ای ای سی (aac) یاد کنند، ترکیباتی است که در آن به کار برده شده است. از جمله ترکیبات و مواد اولیه به کار برده شده در ساخت این چسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماسه خشک؛ این ماسه باید تمیز بوده و سایز آن نیز 1 /2 باشد.
 • سیمان
 • چسب پلیمری نیز در تولید این ملات به کار برده می شود.

با توجه به پاسخی که به سوال ترکیبات چسب هبلکس چیست، ارائه دادیم، حال می توانیم در مورد تاثیرگذاری کیفیت ترکیبات به کار برده شده، روی قیمت چسب هبلکس صحبت کنیم. قدر مسلم، ماسه خشک و سیمان موجود در بازار، در درجه بندی های متفاوتی از کیفیت ارائه می شود که همین عامل می تواند روی قیمت ملات تاثیر مستقیم بگذارد. هر چه ماسه خشک و سیمان به کار برده شده در ساخت این ملات با کیفیت تر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

از آنجایی که نمی توان کیفیت این ملات را از روی ظاهر آن تشخیص داد، بهتر است برای تهیه و خرید ملات بلوک اتوکلاو شده از طریق منابع و مراجع معتبر فروش اقدام کرد.

سخن پایانی

در تعریف چسب هبلکس چیست، مهم ترین نکته ای که دریافتیم این بود که استفاده از بلوک اتوکلاوی و ملات مخصوص، مزایای زیادی برای ساختمان تان به ارمغان می آید. ضمنا پیشنهاد می کنیم برای خرید هبلکس و اطلاع از قیمت هبلکس با کارشناسان سورنا هبلکس تماس حاصل کنید. ضمنا این مجموعه یکی از مراجع معتبر فروش در شهر تهران می باشد.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!