مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس

مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس ⭐ کدام بلوک بهتر است؟

بلوک هایی که در حوزه ساختمان سازی به کار برده می شوند، انواع و اقسام متفاوت دارند. یکی از آنها بلوک های اتوکلاو شده و یا هبلکسی هستند؛ نوع دیگر بلوک ساختمان، بلوک سفالی است و دیگر بلوک موجود در کشور، بلوک لیکا نام دارد. قیمت بلوک هبلکس با قیمت لیکا و سفال تفاوت دارد و بررسی این تفاوت، موضوع این مقاله است.

مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس، و مقایسه قیمت هبلکس و سفال؛ لیکا از هبلکس، گران تر است یا سفال؟

یکی از مسائلی که روی قیمت بلوک های مورد استفاده در ساختمان سازی تاثیر می گذارد، منبع عرضه و فروش بلوک است. برای خرید بلوک هبلکس و سایر بلوک ها، به فروشندگان معتبر این حوزه مراجعه کنید.

برای آنکه بتوانیم قیمت بلوک های هبلکس، لیکا و سفال را بررسی کنیم، باید در مورد آنها توضیحاتی بدهیم. لیکا، سفال و بلوک های هبلکسی به صورت خلاصه در زیر، معرفی شده اند:

1- هبلکس (heblex)

یکی از جدیدترین بلوک هایی که در ساختمان سازی استفاده می شود، بلوک های هبلکسی یا اتوکلاوشده نام دارند. این بلوک ها بی نهایت سبک هستند و از سیلیس و پودر آلومینیوم در تولید آنها استفاده شده است. برای شناخت بیشتر این بلوک، مقاله بلوک هبلکس چیست را مطالعه کنید.

2- بلوک سفالی یا آجرهای سفالی

نوع دیگری از بلوک های مورد استفاده در ساختمان سازی، بلوک سفالی است. در ساخت این نوع بلوک از خاک رس و آهک استفاده می شود. مواد اولیه برای ساخت این بلوک، داخل قالب ریخته شده و سپس در کوره، حرارت داده می شود.

3- لیکا

لیکا، از جمله بلوک های سیمانی سبک است و در ساخت آنها از سنگدانه های سبک رسی استفاده می کنند. دانه های رس در کوره، حرارت دیده و در نهایت، بلوک لیکا حاصل می شود.

حال که روشن شد لیکا، سفال و بلوک هبلکسی چیستند، می توانیم به مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس، و مقایسه قیمت هبلکس و سفال بپردازیم. هر عدد بلوک لیکا، 10 هزار تومان تا 16 هزار تومان، هر عدد بلوک سفال بین 1000 تومان و 5000 تومان و هر عدد بلوک هبلکس، بیش از 10 هزار تومان قیمت دارد. با این مقایسه می توان به راحتی متوجه شد که بین سه بلوک هبلکسی، لیکا و سفال، بلوک های سفالی، از همه ارزان تر و هبلکس از بقیه، گران تر است.

علاوه بر قیمت بلوک های هبلکسی، باید در جریان قیمت سایر ابزارهای مورد نیاز این بلوک، مانند قیمت بست رادیکالی نیز بود. این بست تنها برای بلوک های اتوکلاوی مورد استفاده قرار می گیرد.

مقایسه قیمت لیکا و هبلکس چقدر است

مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس؛ چرا قیمت هر عدد بلوک هبلکس از قیمت هر عدد بلوک لیکا، بیشتر است؟

با مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس، این نکته واضح و روشن شد که بلوک های هبلکسی، از بلوک های لیکا گران تر هستند. موضوعی که باعث افزایش قیمت شده است، ابزارهایی است که برای نصب و کنار هم قرارگیری بلوک aac باید فراهم گردد.

از جمله این ابزارها می توان به بست های رادیکالی اشاره کرد. خرید بست رادیکالی به افزایش استحکام بنای ساخته شده با این بلوک کمک زیادی می کند؛ تهیه این بست، باعث افزایش هزینه ساخت دیوار با بلوک های اتوکلاوی می شود.

از دیگر دلایلی که باعث شده قیمت هر عدد بلوک هبلکس، از قیمت بلوک های لیکا بیشتر باشد، فرایند ساخت و مواد به کار برده شده در تولید است. برای تولید و ساخت بلوک های هبلکسی از موادی همچون، سیلیس، پودر آلومینیوم، سیمان، آهک و پودر منیزیوم استفاده می کنند.

ترکیب این مواد به دستگاه اتوکلاو فرستاده شده و تحت فشار و دمای بالا قرار داده می شود. حرارت و فشار بالا، باعث ایجاد بلوک سبک aac یا اتوکلاوی می شود. روش و مواد به کار برده شده در تولید این بلوک، روی افزایش قیمت تاثیر بسزایی داشته است.

در ساخت بلوک های لیکا، همانطوری که اشاره کردیم، از دانه های رس استفاده می کنند و سپس آنها را در کوره حرارت می دهند. در مجموع، قیمت دانه های رس به کار برده شده در ساخت لیکا، از قیمت متریال هایی که در ساخت بلوک هبلکسی استفاده می شود، کمتر است و به همین دلیل است که گفته می شود بلوک های هبلکسی از بلوک های لیکا قیمت بالاتری دارند و گران تر هستند.

آیا مقاومت در برابر آتش سوزی عامل موثری در تفاوت قیمت بلوک لیکا و هبلکس است؟

قطعا هر خریداری که قصد خرید ساختمانی را دارد به ایمنی ساختمان در برابر آتش سوزی اهمیت بسیار می دهد. استفاده از ابزار ها و وسایل اطفاء حریق بسیار هزینه بر هستند؛ بنابراین بهتر است از مصالحی در ساخت و ساز ها استفاده شود که در مقابل آتش سوزی مقاومت بالایی داشته باشند.

دیوارهای ساخته شده از بلوک های هبلکس می توانند بدون تخریب و آسیب تا چندین ساعت آتش سوزی را تحمل کنند. این موضوع برای سازندگان ساختمان ها نیز به دلیل کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی حین کار بسیار حائز اهمیت است.

بلوک های اتوکلاو شده بر خلاف بلوک های لیکا از ماده ای ضد اشتعال به نام سیلیس تشکیل شده اند. این ماده نقطه ذوب بالایی دارد و به کار بردن آن در بلوک های هبلکسی باعث می شود که این بلوک ها در دمای بالا یا مجاورت با شعله های آتش، دیر تر از سایر مصالح آسیب ببینند.

یکی از تفاوت های قیمت بلوک لیکا و هبلکس به دلیل همین ویژگی است. امروزه با پیشرفت در ساخت مصالح با آپشن های متعدد، کارآیی مصالح معمولی حتی با وجود ارزان بودن، بسیار کمتر شده است.

مقایسه قیمت بلوک هبلکس و لیکا و سفال

مشخصات بلوک هبلکس چه تفاوتی با مشخصات بلوک لیکا دارد؟ کدام بلوک بهتر است؟

در ادامه ی مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس می بایست به بیان تفاوت مشخصات بلوک هبلکس و لیکا نیز بپردازیم. این مشخصات به شرح زیرند:

  • بلوک های هبلکسی، از نظر شکل و ظاهر با بلوک های لیکا تفاوت دارند. هبلکس ها را به صورت توپر می سازند، اما لیکا این طور نیست.
  • به دلیل متریال های خاصی که در تولید بلوک aac به کار برده شده، این بلوک از لیکا سبک تر است.
  • بلوک های اتوکلاوی از لیکا بزرگ ترند و سرعت اجرای پروژه ها را افزایش می دهند.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم، می توان به راحتی متوجه شد که بلوک های هبلکسی یا اتوکلاوی از بلوک های لیکا بهتر هستند و از نظر عملکردی در سطح بالاتری قرار دارند.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

مشخصات بلوک هبلکس چه تفاوتی با مشخصات بلوک لیکا دارد

آیا سرعت اجرای دیوار، تاثیری در قیمت بلوک لیکا و هبلکس دارد؟

همه ی سازندگان ساختمان ها و مجریان ساخت و ساز، تمایل به خرید مصالحی دارند که سرعت اجرای کار را بالا ببرد. مسلما متریالی که سرعت اجرایش بیشتر باشد، علاوه بر تقاضای زیاد، قیمت بالا تری هم دارد.

با مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس متوجه شده اید که بلوک اتوکلاوی، گران ترند؛ اما این قیمت باعث نمی شود که خریداران بلوک هبلکسی از تصمیم‌شان برای خرید منصرف شوند.

بلوک های اتوکلاو شده ابعاد بزرگ تری نسبت به بلوک لیکا دارند و ملات به کار رفته در آن ها به دلیل چسبندگی بالا، در مقادیر کم و با حداقل ضخامت به کار می رود. طبق این توضیحات، سرعت اجرای دیوار چینی با بلوک اتوکلاو شده بسیار بیشتر از بلوک لیکا است.

در مواردی که دیوار نیاز به سیمان کاری داشته باشد، به دلیل سطوح صاف تر بلوک هبلکسی، نسبت به بلوک لیکا و جدب آب بالای آن، این مرحله از نازک کاری با هزینه کمتر و حداقل زمان انجام می شود.

با مطالعه ی این بخش از مقاله، متوجه شدید که سرعت اجرای بلوک های متخلخل بیشتر از لیکا است؛ بنابراین باید انتظار داشته باشیم که بلوک اتوکلاوی گران تر نیز باشد.

آیا سرعت اجرای دیوار، تاثیری در قیمت بلوک لیکا و هبلکس دارد؟

مزایای بلوک هبلکس نسبت به لیکا چیست؟ چرا هبلکس انتخاب بهتری است؟

همانطور که پیش از این گفته شد، فرآیند و شرایط تولید بلوک لیکا و هبلکس متفاوت است. این تفاوت منجر به ایجاد مزایایی شده که تنها بلوک هبلکس دارد. در ادامه به برخی مزایای هبلکس نسبت به لیکا پرداخته ایم.

  1. مقاومت بالا

از آنجایی که بلوک هبلکس تحت فشار و دمای زیاد تولید می شود، مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به لیکا دارد. مقاومت بلوک های هبلکس معمولا برابر 25 تا 35 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. نتیجه این مقاومت، استحکام بالا در برابر زلزله، آتش سوزی و یخ زدگی است.

  1. عایق حرارتی

اکنون بهتر می توانید تفاوت و مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس را درک کنید. تا وقتی که از بلوک هبلکس در پروژه های خود استفاده کنید از یکسری هزینه های اضافی به دور خواهید بود.

  1. کاهش بافت مرده ساختمان

این مزیت بلوک هبلکس به وزن پایین آن بر می گردد. این بلوک به دلیل ساختار متراکمی که دارد، نیازی به گچ و خاک ندارد و می توان مستقیم بر روی آن سفید کاری انجام داد. همین موضوع باعث کاهش بافت مرده ساختمان می شود.

  1. عایق صدا

در مقایسه بلوک لیکا و هبلکس، باید بدانید که این دو بلوک شباهت هایی هم به یکدیگر دارند. درست است که هر دو در برابر صدا عایق هستند، اما مقاومت هبلکس در برابر انتقال صدا به مراتب بیشتر از بلوک لیکا است.

مزیت های هبلکس به لیکا چیست

۵- سازگاری با محیط زیست

بلوک های هبلکسی بر خلاف بلوک لیکا، قابل برگشت به چرخه تولید هستند. این بلوک های سبک شده را می توان بدون اینکه آب یا هوای اطراف کارخانه آلوده شود، تولید کرد. شاید یکی از تفاوت های اختلاف قیمت بلوک لیکا و هبلکس به دلیل همین ویژگی باشد.

۶- عدم رشد حشرات و قارچ ها

بعد اینکه دیوار هبلکسی ساخته شد، به دلیل جذب آب بالای این بلوک ها این نگرانی وجود دارد که قارچ یا حشرات داخل آن ها رشد و تکثیر نکنند. بهتر است بدانید بلوک های اتوکلاوی بر خلاف بلوک لیکا و سایر مصالح رایج ساختمانی، امکان رشد و نمو هیچ گونه موجود زنده ای را ندارند.

۷- مقاومت در برابر یخ زدگی

بلوک های هبلکسی به گونه ای ساخته شده اند که در سرما و یخبندان یخ نمی زنند، اما بلوک های لیکا و به خصوص آب حاصل از بارش برف و بارانی که داخل آن هاست، به راحتی و در دمای زیر صفر یخ می زند. پس بهتر است قبل از خرید مصالح در این مناطق، به قیمت بلوک لیکا و هبلکس توجه نکنید و تنها به این فکر کنید که مصالحی که تهیه کرده اید تا چه حد در مقابل یخ زدن مقاومت می کنند.

کلام آخر

مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس موضوع صحبت در این مقاله بود. توصیه می شود برای تهیه و خرید بلوک های هبلکسی سبک، به سراغ تولیدکنندگان معتبر، مانند سورنا هبلکس رفت.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!