هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس چقدر است

هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس چقدر است؟

با توجه به مزایای بی شمار بلوک heblex (بلوک هبلکس چیست) تولید آن ممکن است برای بسیاری از افراد مفید باشد. در نتیجه هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس موضوع این مقاله ما خواهد بود.

برای تولید بلوک هبلکس چقدر سرمایه لازم است؟

در این مقاله هزینه را اندازی خط تولید بلوک هبلکس در کارخانه بلوک هبلکس را بررسی می کنیم. اما پیش از آن باید بدانیم برای تولید این بلوک به چه لوازم و تجهیزاتی  احتیاج داریم. ضمن اینکه بخشی از هزینه ها، هزینه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید بلوک خواهد بود. بلوک هبلکس در حقیقت بلوک بتنی متخلخل است که مواد اولیه آن عبارتند از: سیلیس، آهک، پودر آلومینیوم و سیمان.

قیمت بلوک هبلکس نسبت به سایر مصالح ساختمانی بیشتر است. دلیل این موضوع، استفاده از سیلیس به عنوان اصلی ترین ماده تولیدی بلوک heblex می باشد. برای درک عمیق این موضوع، مقاله مقایسه قیمت بلوک لیکا و هبلکس را مطالعه کنید.  

به غیر از هزینه مواد اولیه، باقی هزینه های راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس عبارتند از:

 • هزینه خرید دستگاه ها
 • هزینه اجاره ی زمین
 • هزینه نیروی انسانی
 • هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه ها
 • هزینه مجوز
 • هزینه خمل و نقل مصالح
 • هزینه سوخت مصرفی
 • هزینه تاسیسات
 • هزینه ساخت و ساز واحد تولیدی

شما برای راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس، نیاز به سرمایه ثابت و در گردش دارید. بخش قابل توجهی از هزینه ها به واسطه سرمایه ی در گردش رفع می شود. برای مثال برای خرید مواد اولیه، تعمیر و نگهداری دستگاه ها، سوخت مصرفی و … شما نیاز به سرمایه ای دارید که همواره در گردش باشد. برای راه اندازی کارخانه تولید بلوک هبلکس طبعا زمین بزرگی احتیاج است. حداقل متراژ زمین مورد نیاز، 5 هزار تا 6 هزار متر مربع است تا بتوان دستگاه های خط تولید را در آن جای داد.

طبق تحقیقاتی که توسط متخصصین انجام شده است، سرمایه ای در حدود 10 میلیارد تومان می تواند مبلغ خوبی برای شروع راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس باشد. این مبلغ تقریبا دقیق است و از برآورد تمامی هزینه های تولید بلوک aac بدست آمده است. قیمت روز ماشین آلات و تجهیزات یکی از مهم ترین هزینه های راه اندازی خط تولید است. بالا بودن مزیت ها و کم بودن معایب بلوک هبلکس، فرصت خوبی برای فعالیت در این حوزه و صرف هزینه است.

آیا راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس (کارخانه تولید بلوک هبلکس) توجیه دارد؟

یکی از مهم ترین ابهاماتی که در مورد راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس وجود دارد این است که آیا احداث یک کارخانه تولید بلوک هبلکس توجیه اقتصادی دارد یا خیر. برخی آمارها در کشورمان نشان می دهد که تقاضا برای خرید و استفاده از بلوک های سبُک هبلکسی زیاد است، اما متاسفانه عرضه این بلوک ها زیاد نیست. چنانچه کارخانه هایی که تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این بلوک را دارند، افزایش پیدا کند، نه تنها نیاز داخلی کشور به این بلوک تامین می شود، بلکه امکان صادرات محصول به کشورهای مختلف نیز فراهم خواهد شد.

با توجه به اینکه مصالح ساختمانی سنگین در حال جایگزین شدن با مصالح ساختمانی سبک هستند، راه اندازی کارخانه هایی که در حوزه تولید بلوک های هبلکسی کار می کنند، می تواند توجیه اقتصادی بالایی داشته باشد. علاوه بر این، با فراهم شدن بحث صادرات می توان ارز آوری به کشور نیز داشت و شاهد تاثیرات غیر قابل انکار آن بر اقتصاد کشور بود. با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای صادرات این کالا وجود ندارد، می توان افق گسترده و روشنی را برای راه اندازی کارخانه بلوک aac تصور کرد.

هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس

تحهیزات لازم برای تولید بلوک aac

یکی از مواردی که پیش از راه اندازی خط تولید باید بدان توجه کرد، خرید ابزار هبلکس و تجهیزات لازم خواهد بود. مراحل تولید بلوک بتنی اتوکلاوی در کارخانه شامل آماده سازی خمیر بلوک، عایق سازی آن با اتوکلاو و سپس برش در ابعاد استاندارد می باشد.

با توجه به این موضوع، ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس عبارتند از:

 • دستگاه درصد بندی ماسه میکرونیزه
 • دستگاه اتوکلاو
 • دستگاه آماده سازی سیمان
 • دستگاه مخلوط کننده گاز
 • دستگاه سنگ شکن آهک
 • مخزن توزین سیلیس
 • دیگ بخار
 • دستگاه ترکیب مواد اولیه
 • الواتور قاشقی
 • فیدر تغذیه ی سیلیس
 • دستگاه برش افقی
 • دستگاه الک لرزاننده
 • دستگاه جرثقیل سقفی

همانطور که می دانید با توجه به افزایش قیمت دلار و یورو، قیمت ابزار هبلکس و ماشین آلات لازم روز به روز در حال افزایش است. قیمت این تجهیزات، بخش مهمی از هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس هستند.

چرا راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس سود آور است؟

بلوک aac از نظر اقتصادی کارامد است زیرا صنعت ساخت و ساز، کم کم به سمت جایگزین کردن آجر و مصالح دیگر ساختمانی با این بلوک ها پیش می رود. به دلیل اینکه این بلوک سبک است و مقاومت بی نظیری در برابر آتش، زلزله و عوامل محیطی مخرب دارد. ضمنا این بلوک ها عایق صوتی و حرارتی فوق العاده ای هستند.

همچنین ایمنی بالای بلوک هبلکس در برابر زلزله باعث حمایت وزارت مسکن و شهرسازی از این محصول شده است. تمامی این ها مهندسان ساخت و ساز را به خرید بلوک هبلکس به جای سایر مصالح ترغیب می کند. همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای خرید این محصول می شود. هزینه های اجرایی بلوک هبلکس نیز به صرفه تر و اقتصادی تر است. به هنگام نصب این بلوک، نیازی به ملات سیمانی نیست. برای مثال در ساخت دیوار پیش ساخته سیپورکس، از ملات مخصوصی به نام چسب هبلکس استفاده می شود. این ملات هم صرف اقتصادی دارد و هم سازگاری بیشتری با بلوک ها دارد. خبر خوشحال کننده تر این است که به گچ کاری هم احتیاجی نخواهد داشت. همه ی این موارد، بلوک aac را جزء به صرفه ترین مصالحی می کند که در ساختمان سازی کاربرد دارد.

در نتیجه با وجود تقاضای زیاد برای این بلوک، راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس بسیار سود آور خواهد بود. با کاربردی که بلوک aac دارد، تولید آن به لحاظ اقتصادی یکی از توجیه پذیر ترین تولیدات کشور خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت و هزینه راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس چقدر است

مزایای راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس چیست؟

با توجه به مواردی که در قسمت های قبلی گفته شد و تعدد استفاده از این بلوک ها در سال های اخیر، تعداد کارخانه های تولید کننده این بلوک ها بیشتر شده است. راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس با وجود هزینه هایی که دارد، مزایایی هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

۱-بازگشت سرمایه در حداقل ترین زمان ممکن

در آغاز یک کسب و کار، زمان بازگشت سرمایه بسیار اهمیت دارد. تولید بلوک های هبلکسی از آن دسته مشاغلی است که سرمایه اولیه بین ۶ تا ۹ ماه به سرمایه گذار برگشت داده شده و بعد از این مدت وارد مرحله سود دهی می شود.

۲-وجود تقاضای مستمر

تقاضا برای این بلوک ها تا زمانی که ساخت و ساز انجام می شود، وجود دارد. این یعنی یک تقاضای مستمر و همیشگی.

۳-امکان صادرات بلوک ها

صادرات بلوک های هبلکسی چنانچه بر اساس تکنولوژی ها و استاندارد های روز دنیا ساخته شده باشند، بسیار سود آور خواهد بود.

۴-امکان تجهیز خط تولید با ماشین آلات داخلی

خوشبختانه سازندگان داخلی، تمامی تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید این بلوک ها را ساخته و عرضه کرده اند‌.

مزایای راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس چیست؟

دستگاه اتوکلاو بلوک چه نقشی در راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس دارد؟

مهم ترین تفاوت بلوک هبلکسی با سایر بلوک ها، اتوکلاو شدن آن هاست. خرید دستگاه اتوکلاو بلوک، یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس است. این دستگاه باعث می شود که بلوک ها پف کرده و هوادار شوند.

در واقع دستگاه اتوکلاو شامل یک محفظه است که برای شروع به کار با آن، باید بلوک ها را داخل محوطه قرار داده و درب آن را ببندید. داخل محوطه فشار هوای زیادی بر اثر بخار آب ایجاد شده که با دمای حدود ۲۰۰ درجه، عمل اتوکلاو شدن بلوک ها شروع می شود‌.

این دستگاه، حین کار فشار زیادی دارد و این فشار باید به آرامی در پایان اتوکلاو شدن، خارج شود. پمپ های وکیوم و مکش بخار آب می توانند به خروج فشار هوا کمک کنند.

بلوک های اتوکلاو شده حدود ۸۰ درصد حجمشان هوا است و به همین دلیل سبک بوده و در مقابل صدا عایق خوبی هستند. این دستگاه نقش زیادی در خط تولید بلوک های هبلکسی دارد و تقریبا طولانی ترین بخش تولید بلوک سیپورکس، همین مرحله است که حدود ۶ تا ۸ ساعت زمان لازم دارد. از نظر قیمتی نیز، خرید این دستگاه جزء گران ترین دستگاه ها در خط تولید بلوک اتوکلاو شده است.

سخن پایانی

با وجود میزان تقاضایی که برای این بلوک در سراسر کشور وجود دارد، راه اندازی خط تولید بلوک هبلکس بدون شک برای سازندگان آن سود آور خواهد بود. هر چند در ابتدای کار سرمایه نسبتا زیادی لازم است، اما مطمئنا با میزان سودی که به همراه دارد، سرمایه ای که خرج می شود باز خواهد گشت

:امتیاز

4 دیدگاه

 1. سلام بنده قصد راه اندازی تاسیسات تولید بلوک هبلکس را دارم..نیاز به راهنمایی شما دارم و لطفا بفرمایید که چقدر وام میدن و چند درصد هست چون من با فروش ملک. یک و نیم میلیارد بیشتر نمیتونم فراهم کنم . سپاسگزارم

  1. سلام جناب دهمرده
   در این مورد ما نمیتونیم اطلاعات دقیقی به شما بدهیم. بنابر این برای گرفتن وام اشتغال زایی ، به بانک مراجعه کنید. تا دقیق راهنماییتون کنند . موفق باشید

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید . کارشناسان ما شما را راهنمایی می کنند

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!