قیمت دیوار چینی هبلکس

قیمت دیوار چینی هبلکس⭐چگونه محاسبه می شود؟

دانستن اینکه قیمت دیوار چینی هبلکس (بلوک هبلکس چیست) چگونه محاسبه می شود، یکی از دغدغه های هر کارفرما قبل از شروع پروژه می باشد. ضمن اینکه برآورد هزینه های پروژه یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید قبل از شروع کار انجام شود.

مشخصات فنی و ابعاد بلوک هبلکس

قبل از اینکه بخواهید قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس (قیمت اجرای بلوک هبلکس) را محاسبه کنید، باید ابعاد بلوک هبلکس و قیمت آن را بدانید. همچنین بد نیست اگر با بلوک heblex کمی بیشتر آشنا شوید. این بلوک در واقع بلوک هوادار اتوکلاو شده از جنس بتن است که به علت مزایایی که دارد در ساخت بخش های بیرونی و درونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. اصولا لوله گذاری و سیم کشی ساختمانی که در آن از بلوک hebelex استفاده شده به راحتی انجام می پذیرد. به دلیل اینکه این بلوک به آسانی توسط اره برش داده می شود و پیچ یا میخ به راحتی در آن فرو می رود. البته این بلوک معایبی نیز دارد که در مقاله ی معایب بلوک هبلکس، به تفصیل در مورد آن صحبت شده است.

کاهش قیمت دیوار چینی هبلکس یکی از مزایای مهم این بلوک محسوب می شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. مقاومت بالا در برابر آتش و عایق صوتی و حرارتی از دیگر مزایای این بلوک برای استفاده در دیوارچینی می باشد. این بلوک در ابعاد گوناگونی تولید می شود که رایج ترین های آن عبارتند از:

 • 60 * 20 * 10
 • 60 * 20 * 20
 • 60 * 25 * 20
 • 60 * 25 * 25

همانطور که ملاحظه می کنید، بلوک های هبلکس در ابعاد تفاوت نسبتا جزئی با یکدیگر دارند. اما آیا این تفاوت جزئی در قیمت بلوک هبلکس نیز تاثیر می گذارد؟ امروزه قیمت این بلوک در بازار چقدر است؟ پاسخِ این سوالات در قیمت دیوار چینی هبلکس تاثیر به سزایی دارد.

مقایسه قیمت دیوار چینی هبلکس با آجر سفالی!

مقایسه قیمت دیوار چینی هبلکس با آجر سفالی!

با وجود اینکه دیوار چینی با بلوک هبلکسی بسیار رایج شده است اما باز هم در برخی مناطق و ساختمان ‌ها، اصرار زیادی برای دیوار چینی با آجر سفالی وجود دارد.

برای مقایسه قیمت دیوار چینی با این دو مصالح، بهتر است فاکتورهای مهمی را بررسی کنیم.

 • قیمت بلوک اتوکلاو شده نسبت به آجر سفال بیشتر است.
 • زمان اجرای دیوار با بلوک‌های سبک به دلیل بزرگ تر بودن آن‌ها، بسیار کمتر از سفال است.
 • مصرف مصالح در دیوار کشی با بلوک هبلکسی بسیار کمتر از آجر می باشد.

طبق این توضیحات، گرچه آجر سفالی قیمت ارزان تری دارد، اما در عمل با محاسبه مصالحی مصرفی، دیوار چینی با بلوک هبلکس به صرفه تر است. همچنین به دلیل سرعت اجرای بیشتر در دیوار هبلکسی، دستمزد پرداختی به کارگر و بنا نیز کاهش پیدا می کند.

به دلیل وزن پایین بلوک‌های اتوکلاو شده، دیوار هبلکسی سبک بوده و نیازی نیست که برای تحمل وزن آن، دیوارهای پایینی را تقویت کنید. در نهایت، قیمت دیوار چینی هبلکس به دلیل عدم استفاده از عایق صدا و رطوبت به صورت جداگانه، ایمنی آن در برابر آتش سوزی و پیش گیری از خسارت‌های مالی احتمالی، بسیار مقرون به صرفه تر است.

قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس را چگونه محاسبه کنیم

قیمت بلوک هبلکس در سال 1401 چقدر است؟

با توجه به رنج قیمت این بلوک در سال 1401، پاسخ به این سوال خیر است. بلوک های بتنی اتوکلاو شده  هر چند تفاوت جزئی در ابعاد خود دارند، اما قیمت آنها تقریبا یکسان بوده و برابر با 600 تا 800 هزار تومان است. اگر بخواهیم یک قیمت دقیق برای کسانی که قصد خرید بلوک هبلکس را دارند بدهیم، بلوک  cm10 برابر با 258,000 تومان و بلوک 15 cm برابر با 628,000 تومان است. برای کسب اطلاعات کامل تر، مقاله نحوه محاسبه هبلکس را مطالعه کنید.

قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس را چگونه محاسبه کنیم؟

برای محاسبه قیمت دیوار چینی هبلکس اول باید ابعاد دیواری که می خواهیم با استفاده از بلوک aac بسازیم را مشخص کنیم. زمانی که مساحت دیوار مشخص باشد، می توان تعداد بلوکی که برای ساخت آن لازم است را محاسبه کرد. سپس از آنجایی که قیمت بلوک را در بالا ذکر کردیم، می توان هزینه تعداد بلوک مورد نیاز را محاسبه کرد. همچنین خرید ابزار هبلکس نیز لازم است، زیرا در فرآیند دیوار چینی و اجرای بلوک به آنها نیاز خواهید داشت. با محاسبه این موارد، قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس به دست خواهد آمد.

برای مثال فرض کنید که قصد ساخت دیوار به طول 40 متر و عرض 3 متر را دارید. با ضرب این دو عدد در یکدیگر، مساحت دیوار شما بدست خواهد آمد که برابر 120 متر مربع است. اکنون می خواهیم قیمت دیوار چینی هبلکس را محاسبه کنیم. بر فرض شما قصد استفاده از بلوکی با ابعاد 60 * 20 * 20 را دارید. در پروسه دیوار چینی، اینکه عرض بلوک انتخابی ما چقدر است برای ما اهمیتی ندارد. چون داخل دیوار قرار می گیرد. در نتیجه دو مولفه ی دیگر، یعنی طول و ارتفاع بلوک را در یکدیگر ضرب می کنیم. مساحت بلوک برابر با 0.12 متر مربع است.

در نهایت، باید مساحت دیوار را بر مساحت بلوک تقسیم کنیم. چیزی که به دست می آید، تعداد بلوک مورد نیاز برای برای دیوار چینی است. اکنون تعداد بلوک را در قیمت آن ضریب می کنیم و قیمت کل بلوک هایی که برای پروژه مورد نیاز است بدست می آید. توجه کنید که آنچه بدست آمد، بخشی از قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس است. بخش دیگر این مقدار، قیمت اجرای بلوک هبلکس است. حال که با نحوه محاسبه قیمت دیوار چینی آشنا شدید، می خواهیم بدانیم چه عواملی بر افزایش این قیمت موثر هستند.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

بررسی قیمت دیوار چینی هبلکس

عوامل موثر بر قیمت دیوار چینی هبلکس

عوامل موثری که قیمت دیوار چینی را کاهش یا افزایش می دهند عبارتند از:

 • ارتفاع دیوار: هرچه ارتفاع دیوار شما بیشتر شود، قاعدتا تعداد بلوک مورد استفاده و هزینه اجزای این بلوک ها نیز بیشتر می شود.
 • شهر و محلی که دیوار چینی در آن انجام می شود: قیمت دیوار چینی بلوک هبلکس در شهر تهران و کرج به علت قیمت بالاتر مصالح و حمل و نقل دشوار، ببیشتر است.
 • مهارت و تخصص استاد کار: کسی که وظیفه دیوار چینی و اجرای بلوک را بر عهده می گیرد، هر چقدر در کار خود ماهر ترو حرفه ای تر باشد، طبیعتا دستمزد بالاتری نیز خواهد گرفت. در نتیجه مسلما قیمت دیوار چینی هبلکس بیشتر خواهد شد.
 • قیمت ابزار هبلکس: هر چقدر یک پروژه ساحتمانی بزرگ تر باشد، طبعا احتمال دارد لوازم جانبی مورد نیاز پروژه نیز بیشتر باشد که موجب افزایش هزینه می شود.

دستمزد کارگران، روی محاسبه هزینه دیوار کشی یا قیمت دیوار چینی هبلکس چقدر تاثیر دارد؟

قیمت دیوار چینی هبلکس تنها به قیمت مصالح مصرفی وابسته نیست؛ بلکه عوامل دیگری هم هستند که نقش بسزایی در کاهش یا افزایش این قیمت دارند. در محاسبه هزینه دیوار کشی، دستمزد کارگر و بنا باید به صورتی محاسبه شود که در هزینه ها صرفه جویی شود. به طور معمول در ساخت و ساز، دستمزد کارگران‌ به صورت روزمزد و پیمانکاری پرداخت می شود. سازندگان بر اساس وسعت پروژه و مساحت دیوار ها باید تصمیم بگیرند که این دستمزد را چطور پرداخت کنند.

لازم است بدانید که دیوار های هبلکسی به دلیل ابعاد بزرگتری که نسبت به آجر دارند، در زمان کمتر و با سرعت بیشتری چیده می شوند‌؛ از این رو دستمزد پرداختی کارگران نیز کمتر می شود. از طرفی استفاده از چسب های هبلکسی باعث می شود که بلوک ها در زمان کمتر و سرعت بالاتری به هم بچسبند و در نهایت تعداد روز هایی که کارگران باید دیوار چینی را به اتمام برسانند، کمتر است.

با این توضیحات اگر بتوانید نیروی کار حرفه ای را با حداقل دستمزد به کار بگیرید، تا حد زیادی می توانید در هزینه های دیوار کشی صرفه جویی کنید.

روند قیمت دیوار چینی هبلکس

در محاسبه هزینه دیوار کشی چه مواردی نقش دارند؟

برای محاسبه هزینه دیوار کشی (قیمت دیوار چینی هبلکس) علاوه بر دستمزد کارگران و مواردی که گفته شد، باید به مواردی که در زیر بیان می شود توجه کرد:

۱-نوع مصالح

مصالحی که در ساختمان سازی به کار می روند، نقش زیادی در قیمت نهایی ساخت و ساز دارند. به طور مثال، قیمت دیوار چینی هبلکس به قیمت بلوک ها و ملات مصرفی آن ها بستگی دارد، بنابراین باید در انتخاب مصالح و ویژگی های آن ها دقت کرد.

۲-مقاوم سازی دیوار

دیوار های یک ساختمان باید با اتصالات مختلفی مقاوم سازی شوند. هزینه مقاوم سازی به قیمت اتصالات و دستمزد نصب آن ها بستگی دارد. اتصالات هبلکسی نیاز به نیروی کار ماهر ندارد و بنا می تواند از پس نصب آن بر بیاید.

۳-نما کاری روی دیوار

معمولا دیوار های یک ساختمان بعد از ساخته شدن باید با نما های مختلفی پوشانیده شوند. هزینه ای که برای این نما ها به کار می رود، در دیوار های مختلف، متفاوت است.

طبق این توضیحات قیمت دیوارچینی هبلکس با توجه به کم بودن مصرف مصالح، مقاوم سازی راحت و با هزینه کم و اجرای سیمان کاری و گچ کاری بدون نیاز به گچ و خاک، جزء به صرفه ترین انواع دیوار های ساختمان است.

در محاسبه هزینه دیوار کشی چه مواردی نقش دارند؟

بهترین راه برای کاهش قیمت دیوار چینی هبلکس چیست؟

متاسفانه راه های زیادی برای آنکه قیمت دیوار چینی هبلکس کاهش پیدا کند وجود ندارد، اما با این وجود هنوز هم می توان روش هایی را پیشنهاد کرد که قیمت را کاهش دهد. یکی از بهترین روش ها برای کاهش قیمت دیوارچینی بلوک های سبک، خرید از منابع معتبر فروش است. خرید از این منابع از چند جهت به صرفه است؛ یکی از این جهات تهیه بلوک هایی با کیفیت است. منابع معتبر فروش، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بلوک هایی با کیفیت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

دیگر مزیت خرید از منابع معتبر فروش، خرید بلوک های سبک با مناسب ترین قیمت است. این منابع فروش سعی می کنند برای آنکه نظر مثبت متقاضیان را به خود جلب کنند، قیمتی مناسب برای بلوک های هبلکسی در نظر بگیرند.

درست است که کاهش هزینه ی پروژه های عمرانی باید در لیست اهداف قرار داشته باشد، اما کاهش هزینه نباید باعث شود که ما به دنبال خرید بی کیفیت ترین مصالح موجود در بازار باشیم. متصل شدن و آشنایی با فروشندگان معتبر بلوک های سبک aac بهترین و مطمئن ترین راه برای خرید بلوک هایی با کیفیت و با قیمت مناسب است.

کلام آخر

تمامی نکاتی که برای محاسبه قیمت دیوار چینی هبلکس نیاز بود بدانید در این مقاله گفته شد. شما می توانید خرید انواع بلوک هبلکس را از سورنا هبلکس انجام دهید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!