دیوار پیش ساخته سیپورکس چیست

دیوار پیش ساخته سیپورکس چیست؟⭐معایب و مزایا آن

مصالح مدرن، و متریال هایی که خصوصیات ویژه و منحصر به فردی دارند، به یکی از تحولات در حوزه ساختمان سازی تبدیل شده اند. یکی از این مصالح که شاید نام آن به گوشتان خورده باشد، بلوک سیپورکس است. توصیه می کنیم مقاله ی تفاوت بلوک هبلکس و سیپورکس را مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در مورد بلوک های مدرن در حوزه ساختمان سازی افزایش پیدا کند.

برای تهیه و خرید بلوک هبلکس، منابع و مراجع فروش معتبر در کشور را شناسایی کرده و برای خرید از طریق این منابع اقدام کنید. قیمت مناسب و کیفیت بالا بخشی از امتیازات خرید از این مجموعه ها به شمار می رود.

دیوار پیش ساخته سیپورکس چیست؟

دیوارهای پیش ساخته سیپورکس، با کمک بلوک های سیپورکس ساخته می شوند. بلوک های سیپورکس، در واقع همان بلوک های هبلکسی (heblex) هستند و یکی از بهترین جایگزین ها برای بلوک های سیمانی، بتنی، سنگ و آجر به شمار می روند. اگر در مورد بلوک های هبلکسی اطلاعات زیادی ندارید، مقاله بلوک هبلکس چیست را مطالعه کنید.

متریال به کار برده شده در ساخت دیوار پیش ساخته ی سیپورکس چیست، یکی از مهم ترین سوالاتی است که برخی افراد مطرح می کنند. در ساخت این بلوک این دیوارها، از سیلیس، آهک، پودر آلومینیوم و آهک استفاده می کنند. بعد از آنکه این مواد را با هم مخلوط کردند، ترکیب مواد، وارد دستگاه اتوکلاو می شود. این دستگاه، باعث ایجاد تخلخل در سیپورکس می شود. ایجاد تخلخل است که باعث شده این بلوک، مزیت های زیادی پیدا کند. در کنار خرید این بلوک، باید به فکر خرید ابزار هبلکس یا سیپورکس نیز بود. این بلوک ها و ابزارها در کنار هم، موجب افزایش ایمنی دیوار پیش ساخته می شوند.

معایب بلوک سیپورکس حین اجرای دیوار پیش ساخته سیپورکس کدامند؟

معایب بلوک سیپورکس حین اجرای دیوار پیش ساخته سیپورکس کدامند؟

بلوک های سیپورکس یا اتوکلاو شده مانند هر مصالح دیگری حین اجرا ممکن است نقاط ضعفی داشته باشند؛ ولی باید ببینیم که این معایب بلوک سیپورکس تا چه حد قابل چشم پوشی و رفع شدن هستند.

تمامی بلوک های هوادار شده و سیپورکس به دلیل متخلخل بودن ساختار داخلی شان، جذب آب بالایی دارند. در واقع باید گفت که این بلوک ها برای اینکه استحکامشان بیشتر شود، باید مدام خیس شوند. بلوک های خشکی که حین دیوار چینی و حتی بعد از اجرا به اندازه کافی رطوبت نداشته باشند، مقاومت کمی داشته و احتمال ترک در آن ها بسیار زیاد است.

دیوار پیش ساخته سیپورکس هم قبل از اجرا و هم بعد از دیوار چینی باید در فواصل زمانی مرتبی خیس شود. این مرحله در پروژه های بزرگ نیازمند صرف آب و زمان زیادی است. همچنین یک هزینه اضافی برای کارگری که وظیفه خیس کردن را دارد، باید در نظر بگیرید.

علاوه بر این، برای اجرای هر گونه نازک کاری در دیوار های سیپورکس باید تا ۶ هفته صبر کرد تا دیوار هبلکسی به اندازه کافی چسبندگی و مقاومت بالایی پیدا کند. به هر حال، معایب این بلوک های سیپورکس طوری است که نسبت به مزایای آن ها، قابل چشم پوشی بوده و مشتری را از خرید آن ها منصرف نمی کند.

مشخصات بلوک سیپورکس؛ با مزیت ها و معایب دیوار پیش ساخته سیپورکس آشنا شوید

مشخصات بلوک سیپورکس؛ با مزیت ها و معایب دیوار پیش ساخته سیپورکس آشنا شوید!؟

قبل از آنکه در مورد مشخصات بلوک سیپورکس صحبت کرده و معایب و مزیت های دیوار پیش ساخته سیپورکس را بیان کنیم، توصیه می کنیم برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس یا همان سیپورکس، به منابع خرید معتبر در کشور مراجعه کنید.

1- مزیت های بلوک های سیپورکسی

 • یکی از مهم ترین مزیت های دیوار ساخته شده با سیپورکس، پایین بودن وزن آنهاست.
 • این دیوارها، در مقابل حرارت و صوت عایق های خوبی هستند.
 • به صورت کلی، قیمت اجرای بلوک هبلکس، مناسب تر از بقیه مصالح است.
 • وزن مرده ساختمان را کاهش می دهند.
 • برای استفاده از این نوع بلوک، نیاز به یک ملات خاص، به نام چسب هبلکس (نحوه استفاده از چسب هبلکس) است.
 • دیوارهای پیش ساخته، سرعت اجرای پروژه را افزایش می دهند.
 • برای افزایش ایمنی این نوع دیوارها، می بایست برای خرید و پرداخت قیمت ابزار هبلکس اقدام کرد.
 • این بلوک ها، از جمله بلوک های مقاوم در برابر آتش هستند.
 • سبک بودن، از دیگر ویژگی های این نوع بلوک به شمار می رود.

2- معایب دیوارهای پیش ساخته ی سیپورکسی

 • یکی از معایبی که می توان در مورد این نوع دیوارها بیان کرد، بالا بودن قیمت آنهاست. یکی از متریال های اولیه ای که در ساخت این دیوارها به کار برده می شود، سیلیس است. فرآیند استخراج و به دست آوردن سیلیس، کار سختی است و به همین دلیل، قیمت دیوارهای پیش ساخته ی سیپورکسی، بالا در نظر گرفته شده است.
 • برای دیوارهای باربر نمی توان روی کمک و استفاده از دیوارهای پیش ساخته سیپورکسی حساب باز کرد. مقاومت فشاری این دیوار، زیاد نیست و نمی تواند برخی نیروهای وارده را به خوبی تحمل کند.
 • فرآیند تولید دیوارهای پیش ساخته ی سیپورکسی به دلیل زمان بر بودنِ تولید بلوک سیپورکس، طولانی است و این موضوع، می تواند در برخی مواقع، مشکل ساز شود.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت بلوک مصرفی در دیوار پیش ساخته سیپورکس، بالاتر است یا قیمت بلوک گازی؟

برای آنکه بتوانیم یک بررسی دقیق بین قیمت تمام شده دیوار پیش ساخته سیپورکس و قیمت بلوک گازی بیان کنیم، اول از همه باید این موضوع را مشخص کنیم که بلوک های گازی چیستند. بلوک های گازی، یکی از بلوک های مدرن در ساختمان سازی بوده و به نام سیپورکس نیز مشهورند.

با توجه به نکته ای که در بالا اشاره کردیم، می توانیم عنوان کنیم، چه بگوییم دیوار پیش ساخته با کمک بلوک های سیپورکس و چه بگوییم دیوار پیش ساخته با بلوک های گازی، در واقع به یک موضوع اشاره کرده ایم. بنابراین، قیمت بلوک سیپورکس و قیمت بلوک های گازی یکی بوده و از این جهت آنها با هم هیچ تفاوتی ندارند.

جهت خرید، تهیه و اطلاع از قیمت بلوک های گازی یا بلوک های سیپورکس بهتر است به صورت مستقیم با منابع فروش این بلوک ها در ارتباط باشید. این روش خرید می تواند با صرفه جویی مالی و اقتصادی قابل توجهی همراه باشد. با توجه به اینکه این بلوک ها عمر طولانی دارند، تهیه آنها می تواند در احداث یک ساختمان با دوام و مقاوم در برابر هر گونه اتفاق، مانند زلزله، حوادث ناشی از باد و غیره تاثیر زیادی داشته باشد.

قیمت دیوار پیش ساخته سیپورکس

آیا دیوار پیش ساخته سیپورکس، سازگار با محیط زیست است؟

بعد از اینکه درباره مزایا و معایب دیوار پیش ساخته سیپورکس صحبت شد، حال نوبت بررسی این موضوع است که این مصالح تا چه حد به حفظ منابع موجود در طبیعت کمک می کند. این بلوک های اتوکلاو شده از آن جهت که عایق بسیار خوبی برای سرما و گرمای داخل ساختمان ها هستند، می توانند در فصل زمستان، از هدر رفت سوخت و در فصل تابستان، از هدر رفتن نیروی برق جلوگیری کنند.

این دیوار های پیش ساخته، پرتی مصالح بسیار کمی دارند و در صورت وجود ضایعات آن ها حین ساخت و ساز، می توان این ضایعات را مجددا به چرخه تولید بازگرداند. این ویژگی باعث شده است که تا حد زیادی در مصرف متریال صرفه جویی شود.

تولید بلوک های اتوکلاوی به گونه ای است که به آب و هوای اطراف کارخانه هیچ گونه آلودگی وارد نمی شود. آلودگی صوتی نیز در این کارخانه بسیار کم است. با این توضیحات و با توجه به ویژگی های گفته شده برای دیوار های پیش ساخته سیپورکس به این نتیجه می رسیم که این تولیدات دوستدار طبیعت بوده و به حفظ منابع طبیعی مانند سوخت در طبیعت کمک می کنند.

آیا دیوار پیش ساخته سیپورکس، سازگار با محیط زیست است؟

قیمت بلوک سیپورکس (دیوار پیش ساخته سیپورکس) چقدر است؟

قیمت دیوار پیش ساخته سیپورکس، تابع قیمت بلوک های سیپورکسی است. قیمت این بلوک ها را با توجه به عوامل زیر تعیین می کنند:

1- مواد اولیه

در بالاتر، نام متریال هایی که برای ساخت این بلوک به کار برده می شود، معرفی کردیم. هر قدر ماده اولیه به کار برده شده در ساخت دیوارهای پیش ساخته سیپورکسی، با کیفیت تر باشد، قیمت آنها نیز افزایش پیدا می کند.

2- ابعاد بلوک ها

موضوع دیگری که بر قیمت دیوارهای پیش ساخته سیپورکسی تاثیر دارد، ابعاد بلوک هاست. معمولا، بلوک هایی که ابعاد بیشتری دارند، با قیمت بالاتری به فروش می روند.

3- کیفیت بلوک

بلوک هایی با بالاترین کیفیت، از جمله بلوک های گران قیمت در بازار به شمار می روند. توصیه می کنیم برای خرید این بلوک ها در بهترین قیمت و بالاترین کیفیت، به منابع معتبر و مطرح فروش در کشور مراجعه کنید.

کلام آخر

بیان ویژگی ها، مزیت ها و معایب دیوارهای پیش ساخته سیپورکسی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم، اگر در یک پروژه عمرانی بزرگ می خواهید، از این بلوک ها استفاده کنید، برای تهیه آن به فروشندگانی مانند سورنا هبلکس که امتحان خود را در حوزه ارائه بلوک هایی با کیفیت پس داده اند، مراجعه کنید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!