تفاوت بلوک لیپر و هبلکس چیست

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس چیست؟⭐(بررسی کامل آنها)

بلوک هایی که تحت عنوان بلوک های هبکلسی از آنها یاد می شود، از جدیدترین متریال ها و مصالح در حوزه ساخت و ساز به شمار می روند. اگر نمی دانید این بلوک چیست، مقاله بلوک هبلکس چیست را مطالعه کرده و در ادامه ی این مقاله که به بررسی تفاوت های بین بلوک لیپر و heblex می پردازیم، با ما همراه باشید.

مشخصات بلوک لیپر و بلوک اتوکلاوی؛ از بررسی تفاوت بلوک لیپر و هبلکس چه نتیجه ای حاصل می شود؟

برای بررسی مشخصات بلوک لیپر باید ابتدا آن را معرفی کنیم. این بلوک، یک نوع بلوک سبک سیمانی است و از پوکه های صنعتی درست شده است. از جمله مشخصات این بلوک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • این بلوک از جمله بلوک های سبک سیمانی است.
  • از پرلیت که یک نوع ماده متخلخل و سبک است، در تولید آن استفاده می شود. پرلیت ها کروی هستند و خاصیت عایق بودن دارند.
  • در برابر صوت و حرارت عایق هستند.
  • می توانند در دمای 1200 درجه سانتی گراد تا بیش از 3 ساعت دوام آورند.

مشخصات بلوک های سبک aac نیز به شرح زیر است:

  • این نوع بلوک، سبک است
  • با خرید ابزار هبلکس، می توان امنیت آن را تحت تاثیر قرار داد
  • مقاومت خوبی در برابر آتش از خود نشان می دهد
  • عایق صدا و حرارت است
  • سرعت اجرای پروژه را افزایش می دهد
  • خرید بست رادیکالی و نصب آن، موجب افزایش اتصال بلوک ها به هم می شود

با بررسی این دو نوع بلوک می توان گفت، بلوک های لیپر مزیت های زیادی داشته و از این نظر، شباهت زیادی به بلوک های هبلکسی دارند. موردی که می توان از آن به عنوان تفاوت بلوک لیپر و هبلکس یاد کرد، بالاتر بودن وزن لیپر از بلوک های اتوکلاوی (heblex) است. وزن لیپر، بین 700 تا 1000 کیلوگرم بر مترمکعب است؛ در صورتی که بلوک های اتوکلاوی، بین 550 تا 600 کیلوگرم بر مترمکعب وزن دارند. در جاهایی که می بایست برای ساخت ساختمان های سبک اقدام کرد، بلوک aac می تواند بهترین گزینه باشد. برای تهیه و خرید بلوک هبلکس می بایست معتبرترین مراکز را شناسایی کرد.

بلوک لیپر یا هبلکس؛ کدام بهتر است

بلوک لیپر یا هبلکس؛ کدام بهتر است؟

با بیان تفاوت بلوک لیپر و هبلکس و معرفی مشخصاتی که هر یک از این دو نوع بلوک دارند، شاید تصمیم گیری در مورد اینکه بلوک لیپر یا هبلکس، کدام یک بهتر هستند، اندکی سخت باشد. هر دو نوع بلوک، مزیت های زیادی داشته و می توانند بسیاری از مشکلاتی که با مصالح قدیمی وجود داشته است، برطرف کنند و به عنوان یک جایگزین شایسته برای مصالحی همچون، آجرهای فشاری و آجرهای سفالی مطرح باشد. توصیه می کنیم، برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس، منابع فروش معتبر را شناسایی کرده و برای خرید به آنها مراجعه کنید.

با توجه به نکته ای که در مورد وزن بلوک های لیپر بیان کردیم و گفتیم که لیپرها از هبلکسها سنگین تر هستند، می توان به نتیجه قابل قبولی در مورد این دو نوع بلوک رسید. بلوک های هبلکسی، سبک تر هستند و جا به جایی آنها توسط کارگران، راحت تر است. این موضوع، هم باعث افزایش سرعت اجرای پروژه می شود و هم، روی کاهش بار تحمیل شده به ساختمان، تاثیر بسزایی از خود نشان می دهد. در کنار تهیه بلوک های با کیفیت هبلکسی، تهیه و پرداخت قیمت ابزار هبلکس با کیفیت نیز در اولویت قرار دارد.

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس با بلوک clc چیست؟

در مورد تفاوت بلوک لیپر و هبلکس را بیان کردیم، و خوب است حالا در مورد تفاوت این دو نوع بلوک با بلوک clc نیز صحبت کنیم. بلوک سی ال سی، که مخفف شده عبارت Cellular Lightweight Concrete است، یک نوع متخلخل بوده و از سیمان، حباب های ریز و ماسه ریز در آن استفاده شده است. البته، برخی از تولید کنندگان در زمان تولید و ساخت این نوع بلوک ممکن است از دیگر مواد و افزودنی ها نیز استفاده کنند.

این بلوک ها را در ابعاد مختلف ساخته و به مانند بلوک های هبلکسی که گزینه های مناسبی برای ساخت دیوارهای باربر نیستند، از آنها نیز در ساخت دیوارهای غیر باربر استفاده می کنند. در ساخت روف گاردن، عایق های صوتی، عایق های ضد آب برای قسمت سقف و دیوارها و همین طور ساخت خانه هایی با قیمت مناسب از این بلوک استفاده می شود.

بیشترین تفاوتی که می توان بین بلوک سی ال سی (clc) و بلوک های  هبلکسی و لیپر مشاهده کرد، موادی است که در ساخت آنها به کار برده شده است. هر چند که این تفاوت در ماده اولیه، باعث نشده که خواصی ویژه و ارزشمند، چون مقاومت در برابر حریق و یا زلزله در بلوک سی ال سی مشاهده نشود.

شناخت تفاوت بلوک لیپر و هبلکس

قیمت بلوک لیپر بالاتر است یا قیمت بلوک های هبلکسی؛ تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در قیمت چقدر است؟

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در قیمت، موضوع مهم دیگری است که نمی توان در مورد آن صحبت نکرد. به دلیل نوسان های زیادی که در حوزه قیمت در کشور ما وجود دارد، امکان آن که بخواهیم یک قیمت ثابت و مشخص برای بلوک های هبلکسی و بلوک های لیپر بدهیم، به هیچ عنوان وجود ندارد. متاسفانه قیمت اغلب کالاها در کشور ما، مدام در حال نوسان و تغییر است و به همین دلیل، برای اطلاع برخی کالاها باید با فروشنده و عرضه کننده کالا صحبت کرد.

جدای از مساله ای که مطرح کردیم، پارامترهای دیگری وجود دارند که باعث تغییر قیمت این بلوک ها می شوند. از جمله این پارامترها می توانیم به کیفیت مواد اولیه به کار برده شده در ساخت بلوک های لیپر و همینطور اتوکلاو شده، برند تولید کننده و یا عرضه کننده این بلوک ها، میزان و حجم خرید، و همین طور، ابعاد بلوک ها و روش تولید اشاره کنیم. هر یک از این عوامل که باعث ایجاد بلوکی با برترین خواص می شوند، قیمت را افزایش می دهند.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در نازک کاری روی دیوار چگونه است؟

بعد از اتمام دیوارچینی، تقریبا تمامی دیوار های ساخته شده در یک ساختمان باید با نازک کاری و نما پوشانیده شوند. دیوار های ساخته شده از بلوک های هبلکسی به دلیل اینکه سطح صاف و یک دستی دارند و برای سیمان کاری یا گچکاری با آن ها نیازی به لایه گچ و خاک نیست، از نظر صرفه جویی در مصرف مصالح و سرعت انجام نازک کاری، بهینه تر از مصالح دیگر هستند.

برخلاف بلوک های هبلکسی، بلوک لیپر است که برای انجام نازک کاری باید از یک لایه ملات گچ و خاک برای صاف کردن سطوح زیر نازک کاری استفاده شود. از طرفی، گچ مخصوص هبلکس که برای گچکاری دیوار های اتوکلاوی به کار می رود، نه تنها از ترک گچ بعد از گچکاری جلوگیری می کند، بلکه با خشک شدن سریع گچ روی دیوار، در زمان نازک کاری نیز صرفه جویی می شود.

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در زمان و هزینه نازک کاری و اجرای نما باعث شده است که سازندگان ساختمان ها بین این دو مصالح عایق، تمایل بیشتری به خرید بلوک های اتوکلاو شده نشان دهند.

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در نازک کاری روی دیوار چگونه است؟

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در نحوه استفاده از چسب هبلکس چیست؟

شاید عده ای از شما هنوز هم ندانید چسب هبلکس چیست. ملاتی که برای چسباندن بلوک های اتوکلاو شده استفاده می شود، چسب های مخصوص بلوک هبلکسی هستند که در بازار به صورت جامد وجود داشته و قبل از استفاده باید با آب مخلوط شوند.

برای بررسی نوع و تفاوت بین ملات در بلوک های لیپر و اتوکلاوی بهتر است بدانید که در دیوار چینی با بلوک لیپر، از ملات سیمانی بیشتر استفاده می شود. ملات سیمانی علاوه بر اینکه سنگین تر از چسب هبلکسی است، در حجم بیشتری هم باید استفاده شود.

به کار گیری چسب های مخصوص هبلکسی، علاوه بر صرفه ی اقتصادی، در زمان دیوار چینی نیز سرعت کار را بالا می برد. تفاوت بلوک لیپر و هبلکس در نوع ملات مصرفی بسیار قابل توجه است؛ زیرا سازندگان و مجریان ساختمان ترجیح می دهند که ملاتی را تهیه و استفاده کنند که علاوه بر قیمت مناسب، چسبندگی بالایی داشته و با ضخامت هر چه کمتر، اثر بخشی زیادی ایجاد کند.

بلوک لیپر به دلیل اینکه پایه سیمانی دارد، ملات سنتی و سیمانی را بیشتر به خود جذب می کند. هرچند که استفاده از چسب های هبلکسی برای بلوک های لیپر نیز نتیجه ای قابل قبول دارد.

کلام آخر

تفاوت بلوک لیپر و هبلکس موضوعی بود که در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. در حوزه ساختمان سازی، کیفیت مصالح به کار رفته، روی دوام و ماندگاری ساختمان، تاثیر بالایی دارد. مدیران پروژه های عمرانی، بهتر است برای تهیه با کیفیت ترین بلوک های هبلکسی، به سراغ مراجع معتبر این بلوک ها، مانند سورنا هبلکس بروند. تضمین کیفیت، تنها بخشی از امتیازات خرید از این مجموعه به شمار می رود.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!