قیمت هر پالت هبلکس

قیمت هر پالت هبلکس ⭐ 1401-1402

بلوک هبلکس یکی از مصالح ساختمانی جهت ساخت دیوار و سقف است که برتری های زیادی نسبت به سایر مصالح با کاربرد مشابه دارد‌. این بلوک ها در کارخانه با پالت جابه‌جا می شوند‌. قیمت پالت ها به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه مقاله به آن ها اشاره کرده ایم.

مشخصات فنی بلوک هبلکس چیست؟

قیمت هر پالت هبلکس در کارخانجات متعدد بر اساس عوامل گوناگون تعیین می شود که برای پرداختن به این موضوع، در ابتدا بهتر است با این بلوک ها بیشتر آشنا شوید. هبلکس نوعی بتن اتوکلاو شده است که از سیمان، ماسه، سیلیس، آهک و پودر آلومینیوم ساخته شده است. وجود سیلیس در ترکیب این بلوک ها باعث ایجاد برتری های زیادی در این بلوک ها شده است. این بلوک ها پس از ترکیب مواد اولیه در دستگاه اتوکلاو قرار داده می شوند. فشردگی در عین تخلخل در این مرحله از ساخت اتفاق می افتد.

مهم ترین مورد از مشخصات فنی بلوک هبلکس، وزن پایین آن ها است. وزن بلوک اتوکلاو شده یا دیوار پیش ساخته سیپورکس، بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب است. از نظر عایق بودن نیز این بلوک ها در برابر صدا، رطوبت و انرژی عایق بسیار خوبی هستند. در واقع قیمت هر پالت هبلکس می تواند به این مشخصات و کیفیت بلوک ها بستگی داشته باشد، بنابراین حین خرید بلوک هبلکس به کیفیت آن ها توجه کنید.

تعداد بلوک هبلکس در یک پالت چقدر است؟

مزایای استفاده از پالت در کارخانه تولید بلوک هبلکس چیست؟

در کارخانه تولید بلوک هبلکس، نمی توان بلوک های را با دست و یکی یکی جابه‌جا کرد؛ این کار علاوه بر صرف زمان زیاد، نیروی انسانی زیادی هم احتیاج دارد. بهترین روش برای حمل و نقل بلوک هوادار شده استفاده از پالت است. به کارگیری پالت ها باعث می شود که بلوک ها در کمترین زمان ممکن از کارخانه تا وسیله نقلیه باری حمل شوند.

از طرفی، سلامت بلوک aac و ایمنی آن ها با استفاده از پالت تضمین می شود. به کمک پالت ها این اطمینان وجود دارد که بلوک ها سالم و بدون شکستگی حمل شوند.

شمارش دقیق تعداد بلوک ها به کمک پالت ها بسیار راحت تر است. قیمت هر پالت هبلکس نیز بر اساس تعداد آن ها مشخص می شود. تولید کننده، در هر پالت بر اساس ظرفیت پالت، تعداد مشخصی بلوک جای می دهد. با این کار نیازی به شمارش تک تک بلوک ها وجود ندارد.

بر اساس دیتیل اجرایی دیوار هبلکس، نصب تاسیسات بعد از دیوار چینی انجام می شود؛ پس اگر بلوک ها ترک خورده باشند با اجرای تاسیسات این ترک ها بیشتر شده و ممکن است بلوک ها شکسته شوند. با به کارگیری پالت حین حمل و نقل می توانید این مشکل را نیز برطرف کنید.

تعداد بلوک هبلکس در یک پالت چقدر است؟

تعداد بلوک هبلکس در یک پالت، رابطه تنگاتنگی با ابعاد heblex و ظرفیت پالت دارد. به طور کلی در پالت هایی با ظرفیت یکسان، تعداد بلوک های با ابعاد کوچک تر بیشتر است. اینکه چه تعداد بلوک در هر پالت است، حین خرید بلوک aac به خریدار کمک زیادی می کند. در واقع قیمت هر پالت هبلکس، ارتباط مستقیمی با تعداد بلوک ها در پالت دارد. در جدول زیر می توانید تعداد بلوک ها با ابعاد استاندارد را در هر پالت مشاهده کنید.

تعداد بلوک در هر پالت

ظرفیت پالت به متر مربع

ظرفیت پالت به متر مکعب

ابعاد بلوک هبلکس

۱۸۰

۲۷

۲/۱۶

۶۰×۲۵×۸

۱۴۴

۲۱/۶

۲/۱۶

۶۰×۲۵×۱۰

۱۲۰

۱۸

۲/۱۶

۶۰×۲۵×۱۲

۹۶

۱۴/۴

۲/۱۶

۶۰×۲۵×۱۵

۷۲

۱۰/۸

۲/۱۶

۶۰×۲۵×۲۰

۲۴۰

۲۸/۸

۲/۸۸

۶۰×۲۰×۱۰

۱۶۸

۲۰/۱۳

۳/۰۲

۶۰×۲۰×۱۵

۲۲۰

۱۴/۵

۲/۸۸

۶۰×۲۰×۲۰

 

برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس و خرید بلوک های با کیفیت بهتر است به مراجع معتبری مانند سورنا هبلکس مراجعه کنید.

قیمت هر پالت هبلکس در قیمت دیوار چینی هبلکس چه تاثیری دارد؟

همان طور که گفته شد، قیمت بلوک aac با ابعاد این بلوک ها مرتبط است. بلوک های اتوکلاو شده بر اساس ابعاد مختلفی که دارند، قیمتشان نیز متفاوت است. به طور میانگین در شرایط فعلی بازار قیمت هر پالت بلوک اتوکلاو شده با حجم ۲/۱۶ متر مکعب بین ۶۶۰ تا ۱۲۰۰ هزار تومان متغیر است.  بهتر است که برای مصالح ساختمانی مانند  چسب هبلکس (ملات هبلکس) قیمت واحدی ارائه نشود؛ زیرا نوسانات بازار اجازه ی ثبات در قیمت را نمی دهد.

قیمت هر پالت هبلکس گرچه به ظاهر، گران تر از قیمت مصالح دیگری است، اما با محاسبه هزینه های دیگری مانند سیمان کاری روی هبلکس، دستمزد کارگران و هزینه های حمل و نقل بلوک ها، به این نتیجه می رسیم که قیمت دیوار چینی هبلکس بسیار به صرفه تر از مصالح دیگری مانند بلوک سیمانی و سفال است.

در یک محاسبه دیگر، به کارگیری ابزار آلات و مصالح مخصوص بلوک های هبلکسی مانند گچ مخصوص هبلکس، اتصالات هبلکسی و ملات مخصوص بلوک های اتوکلاو شده، تا حد زیادی باعث کاهش هزینه های دیوار کشی می شود.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت هر پالت هبلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت هر پالت هبلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پالت های هبلکسی بر اساس فاکتور های مختلفی تعیین می شود، اما چیزی که با اطمینان می توان گفت، این است که قیمت پالت های حاوی بلوک اتوکلاو شده در کارخانجات مختلف یکسان نیست‌. این موضوع به دلیل کیفیت و درصد خلوص متریال به کار رفته در بلوک ها و سودی است که کارخانه دار برای فروش بلوک ها در نظر گرفته است. عواملی که در قیمت پالت های هبلکسی تاثیر دارد عبارتند از:

۱-نوسانات ارز

با هر تغییری در نرخ ارز به خصوص دلار، قیمت تمامی مصالح ساختمانی دچار نوسان می شود‌. این نوسانات گاهی افزایشی و گاهی کاهشی است.

۲-حجم واردات و صادرات بلوک های هبلکسی

در صورتی که علاوه بر تولیدات داخلی بلوک های اتوکلاو شده، دولت تصمیم به واردات این مصالح بگیرد، قیمت آن در کشور با افت قابل توجهی مواجه می شود. در مقابل اگر صادرات انجام شود، به دلیل کاهش حجم بلوک در بازار، شاهد افزایش قیمت این مصالح هستیم. بنابراین تصمیمات دولت می تواند نقش زیادی در سود و زیان تولید کننده داشته باشد.

۳-برند سازنده بلوک hebelex

برند های مطرح و پرآوازه تولید کننده بلوک هوادار، معمولا قیمت محصولاتشان از برند های تازه کار بیشتر است.

سخن آخر

هر سازنده ای با اطلاع از قیمت هر پالت هبلکس و دانستن اینکه چه تعداد بلوک در یک پالت است، می تواند تصمیم گیری دقیق تری برای خرید این بلوک ها داشته باشد.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!