سیمان کاری روی هبلکس چگونه است آنچه باید بدانید

سیمان کاری روی هبلکس چگونه است؟⭐0 تا 100

با توجه به سطح صاف و یک دست بلوک های اتوکلاو شده، اجرای انواع نما و نازک کاری روی آن ها به راحتی امکان پذیر است. سیمان کاری روی بلوک های سبک باعث افزایش استحکام و عایق بندی دیوار هبلکسی می شود‌.

سیمان کاری روی هبلکس در چند مرحله انجام می شود؟

پس از دیوارچینی با بلوک های هبلکس از جمله بلوک اتوکلاو تبریز باید برای افزایش طول عمر و مقاومت آن ها از یک نما یا پوشش مجزا استفاده شود. سیمان کاری روی این بلوک ها در چندین مرحله قابل انجام است. در خرید بلوک هبلکس حتما به یک دست بودن سطح بیرونی آن توجه کنید تا در مرحله نازک کاری وقت شما برای صاف کردن سطح بلوک گرفته نشود؛ البته، قیمت بلوک هبلکس به کیفیت و صیقلی بودن آن نیز وابسته است. مراحل سیمان کاری روی بلوک هبلکس عبارتند از:

نحوه انجام سیمان کاری روی بلوک هبلکس

1- آماده سازی سطح بیرونی بلوک بتنی

 برای آن که نتیجه سیمان کاری مطلوب و مورد پسند کارفرما باشد، باید تمامی سطوح دیوار هبلکسی تمیز، صاف و یک دست باشد. تمامی ترک‌ ها و درزهای بین بلوک heblex باید با آستر کشی و درز گیری پوشانده شوند.

در مناطقی که اتصال هبلکس به ستون باعث ایجاد درز شده است، باید با عایق هایی مثل پشم شیشه و با استفاده از چسب هبلکسی پوشانده شود. خرید چسب بلوک هبلکس در بسیاری از مراحل دیوار چینی و نصب نما کار شما را راحت می کند. قیمت خرید چسب بلوک هبلکس نیز در بسیاری مواقع به صرفه تر از ملات سیمان می باشد.

2- آماده کردن ملات برای سیمان کاری

غلظت و روان بودن ملات سیمان در میزان چسبندگی آن به بلوک های سبک بسیار اهمیت دارد. این ترکیب باید طبق درصد مشخصی از آب، ماسه و سیمان باهم مخلوط شوند.

درست مانند تهیه چسب هبلکسی، در سیمان کاری روی بلوک های aac باید ملات را برای زمان کمی به حال خود رها کنید تا قوام بیاید. با این تفاوت که برای تهیه چسب به همزن چسب هبلکس نیاز است. البته در حجم زیاد از دستگاه های بزرگی برای ترکیب ملات سیمانی استفاده می شود.

3-خیس کردن بلوک های اتوکلاو

در تمامی مراحل استفاده از بلوک های hebelex، از دیوار چینی گرفته تا نصب نما و سیمان کاری، باید آن ها را خیس و مرطوب کنید. خیس کردن این بلوک ها باعث می شود که ملات را بیشتر به خود جذب کنند.

4-سیمان کاری روی هبلکس

 با گذر از مراحل قبلی حال نوبت به سیمان کاری می رسد. این کار باید با یک ماله ی مخصوصی انجام شود. تراز بودن سطوح سیمان کاری نیز باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد.

نکات مهم حین سیمان کاری روی بلوک هبلکس چه هستند؟

حین انجام سیمان کاری روی بلوک های سبک برای افزایش کیفیت کار باید نکات مهمی را اولویت کار قرار دهید.

 • خیس کردن بلوک ها و تمیز بودن سطح بیرونی آن ها بسیار اهمیت دارد.
 • برای جلوگیری از هدر رفت ملات و افزایش کیفیت سیمان کاری بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید. مهارت بالا در کنار تجهیزات لازم، از ترک خوردن و شکستگی نمای سیمان کاری شده جلوگیری می کند.
 • لیسه کشی بعد از پایان سیمان کاری روی هبلکس باعث می شود که تمامی قسمت ها یک دست و صاف دیده شوند.
 • بعد از ساخت ملات باید در فاصله زمانی مشخصی از آن استفاده کنید؛ زیرا سیمان باعث سفت شدن ملات می شود. البته در صورت سفت شدن می توان از آب برای استفاده مجدد و روان تر شدن ملات سیمانی استفاده کرد.
 • ضخامت ملات سیمان روی بلوک های اتوکلاو باید ۱ تا ۲ سانتی متر باشد. این ضخامت شاید کم به نظر برسد؛ اما تاثیر زیادی در نما و استحکام دیوار دارد.
 • کیفیت ملات سیمانی، علاوه بر درصد و نحوه ترکیب آب و ماسه سیمان به دانه بندی ماسه نیز بستگی دارد. قبل از هر گونه اقدامی ماسه را از نظر دانه بندی طبیعی و غلظت بررسی کنید. ماسه نباید با خاک و شن خورده قاطی شده باشد؛ زیرا کیفیت ملات به شدن پایین می آید.
سیمان کاری روی هبلکس با دستگاه

قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 (سیمان کاری روی هبلکس) چقدر است؟

سازندگان ساختمان ها باید قبل از سیمان کاری روی هبلکس، هزینه انجام آن را به طور کامل تخمین بزنند. قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 به موارد متعددی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت سیمان: سیمان کاری معمولا با دو نوع سیمان سفید و سیاه انجام می شود. سیمان سیاه که ارزان تر است برای آستری و سیمان سفید برای نما کاربرد بیشتری دارد.
 • دستمزد سیمان کار: سیمان کاری باید توسط افراد ماهر انجام شود. دستمزد کارگر و بنا، بنابر تخصص و مهارتشان باهم متفاوت است. عمدتا دستمزد ها به صورت متری محاسبه می شود.
 • هزینه حمل و نقل سیمان: خرید سیمان از مراکز خرید و حمل آن ها به محل استفاده، شامل هزینه هایی می شود که باید لحاظ شوند. در پروژه های بزرگ، سیمان را با کامیون و ماشین های باربری سنگین حمل می کنند که کرایه بیشتری هم دارد.

قیمت تقریبی سیمان کاری روی بلوک های اتوکلاو شده به شرح زیر است:

 • سیمان کاری دیوار با سیمان: ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان برای هر متر مربع
 • سیمان کاری نما با سیمان سفید: ۴۵ تا ۷۰ هزار تومان برای هر متر مربع
 • دستمزد سیمان کاری آستر و رویه باهم: ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع

 

قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 (سیمان کاری روی هبلکس) چقدر است؟

مزایای سیمان کاری روی هبلکس چیست؟

با وجود پیشرفت در اجرای نما روی دیوار های هبلکسی، هنوز هم سیمان کاری روی هبلکس جایگاه خود را از دست نداده است. این روش نازک کاری و اجرای نما از سال های خیلی دور تا به الان همچنان مورد پسند سازندگان ساختمان ها بوده است. البته امروزه در نما های داخلی ساختمان از روش های دیگری برای زیبا سازی دیوار استفاده می شود.

مزایای سیمان کاری روی دیوار های هبلکسی عبارتند از:

۱-ارزان و به صرفه بودن

این نما نسبت به انواع نازک کاری های دیگر ارزان تر و به صرفه تر است.

۲-ایجاد یک لایه عایق روی دیوار

دیوار های هبلکسی به خودی خود در برابر رطوبت و انرژی عایق هستند، اما با سیمان کاری این ویژگی دو چندان می شود.

۳-بهترین انتخاب در دیوار های حیاط

در دیوار هایی که دید به اطراف ندارند، مانند دیوار های پشت ساختمان ها و دیوار حیاط، سیمان کاری بهترین گزینه است. این مورد هم با سیمان سفید و هم با سیمان سیاه قابل اجرا است.

۴-قابلیت اجرای نما های دیگر روی سیمان

سیمان کاری این ویژگی را دارد که بعد از چند سال، در صورت دلخواه روی آن را با نماهای دیگری مانند کاشی، سنگ، سرامیک و کاغذ دیواری بپوشانید.

مزایای سیمان کاری روی هبلکس چیست؟

سیمان کاری روی هبلکس با دستگاه سیمان کاری چه مزایایی دارد؟

اخیرا نوعی دستگاه توسط کارخانجات متعدد ساخته شده است که به وسیله ی پمپ، ملات سیمان ساخته شده را روی دیوار هبلکسی پخش می کند. در ادامه، مزیت های استفاده از این دستگاه را شرح می دهیم:

 • بلوک های اتوکلاو شده به دلیل جذب آب بالا و سطوح صاف، این ملات را به سرعت جذب می کنند.
 • کاربرد این دستگاه در پروژه های بزرگ، بسیار خودنمایی می کند. با استفاده از دستگاه سیمان کاری، سرعت اجرای سیمان تا حد چشمگیری افزایش پیدا می کند. به طوری که یک دیوار ۱۰ متری حدود ۶ تا ۸ برابر زودتر سیمان کاری می شود.
 • علاوه بر این، مقدار مصرف ملات با این دستگاه، چه دستی باشد یا برقی بسیار کمتر است. در سیمان کاری روی هبلکس به روش سنتی به دلیل اینکه ملات با دست یا ماله روی دیوار پخش می شود، مقداری از ملات، ریخته شده و هدر می رود.
 • از نظر نیروی انسانی نیز این کار به یک نفر احتیاج دارد که دستگاه را هدایت کند. این مورد نیز در پروژه های ساخت و ساز عظیم از نظر دستمزد کارگران بسیار به صرفه است.
 • این روش به دلیل سرعت بالا و جذب سریع تر از ایجاد ترک روی دیوار های اتوکلاو نیز پیشگیری می کند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

مقایسه سیمان کاری روی بلوک هبلکس با آجرهای سفالی!؟

مقایسه سیمان کاری روی بلوک هبلکس با آجرهای سفالی!؟

در سال های گذشته استفاده از بلوک های سبک تا حد زیادی جایگزین آجرهای سفالی شده است. سیمان کاری روی این بلوک ها بسیار راحت تر از آجر سفالی می باشد. به دلیل قدرت بالای جذب آب در بلوک های اتوکلاو شده، چسبندگی سیمان به این بلوک ها سریع تر و بیشتر از آجر سفالی است.

از نظر مصرف مصالح باید گفت که به دلیل سطح صاف بلوک ها، میزان ملات به کار رفته برای سیمان کاری، کمتر از ملاتی است که برای آجر ها استفاده می شود.

حال که با سیمان کاری و روش انجام و مزایای این مرحله از نازک کاری آشنا شدید بهتر است برای دریافت قیمت بلوک های هبلکسی و قیمت اتصالات بلوک هبلکس که در دیوار چینی به کرات استفاده می شود از مجموعه سورنا هبلکس کمک بگیرید.

سخن پایانی

دقت و مهارت در انجام سیمان کاری روی بلوک های aac در کیفیت کار و نتیجه ی مطلوب نقش زیادی دارد. علاوه بر آن، سیمان کاری باعث افزایش طول عمر بنا و سازه نیز خواهد شد.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!