قیمت اتصالات بلوک هبلکس

قیمت اتصالات بلوک هبلکس چقدر است؟⭐1402

قیمت اتصالات بلوک هبلکس، موضوعی است که در این مقاله سورنا هبلکس می خواهیم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. اگر در مورد قیمت اجزای به کار برده شده در ساخت دیوارهای اتوکلاوی، مانند میخ بلوک هبلکس اطلاعات کافی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

با اجزای اتصال بلوک هبلکس آشنا شوید؟

بلوک هبلکس یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است و روش خاص خود را برای اتصال دارد. از جمله اجزایی که برای اتصال این بلوک به کار برده می شود، می توان به این موارد اشاره داشت:

با اجزای اتصال بلوک هبلکس آشنا شوید

1- بست های رادیکالی

یکی از انواع بست به کار برده شده در دیوارچینی بلوک سبک aac، بست های رادیکالی هستند. بست رادیکالی به دلیل شکل خاصی که دارد، در افزایش دوام و استحکام یک بنا در برابر زلزله کمک شایان توجهی می کند. از این بست برای اتصال هبلکس به ستون استفاده می کنند.

2- بست های تخت

از دیگر بست هایی که برای اتصال بلوک هبلکس استفاده می شود، بست های تخت هستند. خرید این نوع بست نیز به اندازه خرید بست رادیکالی مهم است؛ زیرا دو بلوک aac را به خوبی در کنار هم نگه می دارد.

3-ملات

از دیگر اجزایی که برای دیوارچینی Hebelex استفاده می شود، می توان به ملات مخصوص این بلوک اشاره کرد. این ملات، یک نوع پودر خشک است و در زمان تهیه باید به آن آب اضافه شود. چسب بلوک هبلکس یکی از بهترین متریال برای اتصال بلوک های اتوکلاو شده یا هبلکسی است.

4- بست های کرکره ای

بست های کرکره ای که به آنها میخ Heblex نیز گفته می شود، از جمله اجزایی است که در زمان صحبت در خصوص قیمت اتصالات بلوک هبلکس باید نام آن نیز برده شود. در کنار بلوک های سبک ای ای سی (aac)، از این بست نیز می توان به عنوان مصالح ساختمانی پرکاربرد یاد کرد.

قیمت اتصالات بلوک هبلکس چقدر است

قیمت اتصالات بلوک هبلکس چقدر است؟

 برای آنکه بتوانیم در مورد قیمت اتصالات بلوک هبلکس صحبت کنیم، باید نوع اتصالی که به کار برده می شود، مشخص باشد. هر یک از اجزای به کار برده شده در دیوارچینی بلوک سبک، به دلیل متفاوت بودن در عملکرد، قیمت خاص خود را دارد. برای مثال، قیمت چسب بلوک هبلکس با قیمت بست ها یکسان نیست و این نیز همان طوری که اشاره کردیم به دلیل تفاوت در ماهیت و عملکرد این اجزا اتفاق می افتد.

نکته ای که به غیر از قیمت باید به آن توجه داشت، کیفیت است. هم در زمان خرید هبلکس و هم در زمان خرید سایر اجزا، باید کیفیت در اولویت قرار داشته باشد. برای مثال، اگر بلوک هایی که برای دیوارچینی به کار برده می شود، کیفیت بالایی نداشته باشند، ترک دیوارهای هبلکس یکی از جدی ترین مشکلاتی است که به وجود خواهد آمد.

قیمت بست رادیکالی هبلکس بیشتر است یا قیمت بست تخت؟

در ادامه بررسی قیمت اتصالات بلوک هبلکس، لازم می دانیم به صورت جزئی نیز قیمت برخی اتصالات هبلکسی را بیان کنیم. بست های تخت و بست های رادیکالی را در بالاتر اسم بردیم و اطلاعاتی را به صورت مختصر و مفید در مورد آنها بیان کردیم. بعد از ذکر این نکات، لازم می دانیم در مورد قیمت بست رادیکالی هبلکس و قیمت بست تخت بلوک های aac نیز صحبت کنیم.

بست های رادیکالی به دلیل نقش و تاثیر قابل ملاحظه ای که در مقاومت بنا دارند، در مقایسه با بست های تخت که دو بلوک را در کنار هم نگه می دارند، با قیمت بالاتری به فروش می روند. بست های رادیکالی، به دیوار امکان می دهند تا در راستای دیوار، حرکت خیلی محدودی را داشته باشد. این میزان حرکت از تخریب دیوار در زمان وقوع زلزله جلوگیری می کند و به همین دلیل است که می گوییم این بست ها نقش سرنوشت سازی در ایمنی ساختمان ها دارند.

بست های تخت، نیز برای متصل کردن دو بلوک مجاور هم به کار برده می شود. این بست ها ساده و تخت هستند و به همین دلیل است که قیمت پایینی دارند. در حال حاضر (خرداد ماده 1402) بست های تخت با قیمت 1 هزار تومان و بست های رادیکالی نیز با قیمت 12 هزار تومان به ازای هر عدد، در بازار خرید و فروش می شوند. با توجه به این نکته می توانیم بگوییم که بست های رادیکالی از بست های تخت گران تر هستند.

بهترین راه برای دریافت قیمت اتصالات بلوک هبلکس چیست؟

به دلیل تفاوتی که در عملکرد اجرای به کار برده شده در اتصال هبکلس ها وجود دارد، نمی توان در مورد قیمت اتصالات بلوک هبلکس و قیمت هبلکس اظهار نظر قطعی کرد. تنها کمکی که می توانیم به شما کنیم تا در زمان خرید چسب بلوک هبلکس و سایر اتصالات این نوع بلوک، مجبور نباشید قیمت بالایی برای آن پرداخت کنید، خرید مصالح مورد نیاز برای دیوارچینی از تامین کنندگان معتبر است.

منابع فروش معتبر بلوک های اتوکلاو شده، با کیفیت ترین مصالح مورد نیاز در دیوارچینی بلوک های هبلکسی را، از جمله بست های رادیکالی، بست های تخت، بلوک هبلکسی و ملات بلوک هبلکس، با مناسب ترین و به صرفه ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می دهند. از جمله این منابع که به راحتی می توانید به آن اعتماد، کنید، شرکت سورنا است. این شرکت همه تلاش و کوشش خود را به کار می گیرد تا بتواند بهترین خدمات را ارائه کند.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت چسب بلوک هبلکس چقدر است؟

در قسمت های قبل درباره قیمت اتصالات بلوک هبلکس و عوامل تاثیر گذار بر آن ها صحبت شد. حال نوبت به قیمت چسب بلوک هبلکس است. همان طور که می دانید این چسب ها اولین اتصالات به کار رفته در ساخت دیوار هستند که البته مهم ترین آن ها نیز به حساب می آیند. چسب های هبلکسی در کیسه های ۲۰ و ۲۵ کیلویی در بازار عرضه می شوند.

قیمت این چسب ها بسته به برند تولید کننده آن ها در نوسان است. شاید در ظاهر، قیمت این چسب ها با توجه به‌ مقدار آن ها برای ملات کشی دیوار (هر متر مربع به بیست کیلوگرم چسب احتیاج دارد) گران باشد، اما در عمل، با در نظر گرفتن نقش این چسب ها در عایق سازی تونلِ بین بلوک ها، و چسبندگی زیادی که دارند و باعث مقاومت بالای دیوار می شوند، می توان گفت که قیمتی به صرفه دارند.

به طور کلی، قیمت اتصالات بلوک هبلکس که شامل چسب های هبلکسی و اتصالات فلزی می شوند هرچقدر هم که باشد، سازنده نباید در خرید و به کارگیری آن ها کوتاهی کند؛ زیرا استحکام ساختمان تا اندازه زیادی به مقاومت دیوار ها بستگی دارد.

قیمت چسب بلوک هبلکس چقدر است؟

نکات لازم حین اجرای اتصالات بلوک هبلکس چه هستند؟

برای اینکه اتصالات بلوک هبلکس نقش خود را در ایمنی ساختمان به خوبی ایفا کنند، باید طبق اصول و قواعد خاصی نصب شوند. در ادامه با نکات مهم حین اجرای این اتصالات آشنا می شوید:

  • تمامی اتصالات باید با روش های غیر چکشی و تفنگی به کار روند تا بلوک ها دچار ترک نشوند. بست ها باید به سازه های فلزی جوش داده و پرچ شده و با میخ فولادی به بلوک ها وصل شوند.
  • بست های رادیکالی باید در فواصل ۷۵ سانتی متری از هم اجرا شوند تا بتوانند هنگام حرکت دیوار، نیرو را به سازه مهار کنند.
  • بست های تخت نیز هر دو یا سه رج باید بلوک ها را به هم کلاف کنند. البته این بست ها در کلاف کردن دو دیوار کنار هم نیز کاربرد دارند.
  • تمامی اتصالات به دلیل اینکه در تماس با بلوک ها و ملات هستند، باید از جنس ورق گالوانیزه بوده تا در طی سال‌ های زیاد، دچار خوردگی یا فرسودگی نشوند.
  • تمامی اتصالات باید بر اساس کیفیت و استاندارد ملی و بین المللی ساخته شده باشند، در غیر این صورت نمی توان با اطمینان، راجع به ایمنی و مقاومت ساختمان نظر داد.
نکات لازم حین اجرای اتصالات بلوک هبلکس چه هستند؟

قیمت اتصالات بلوک هبلکس چه تاثیری در محاسبه هزینه دیوار کشی دارد؟

سازندگان ساختمان ها برای اینکه بتوانند تخمین نزدیک به واقعیتی از هزینه های دیوار کشی داشته باشند، باید تمامی متریال ها و هزینه های پرداختی در دیوار کشی را محاسبه کنند. محاسبه هزینه دیوار کشی با بلوک ها و مصالح مختلف قبل از خرید آن ها این امکان را به سازندگان می دهد که بتوانند مصالح مقرون به صرفه تر را انتخاب کنند.

در محاسبه هزینه دیوار کشی با بلوک های اتوکلاو شده، علاوه بر ملات و بلوک ها، قیمت اتصالات بلوک هبلکس نیز باید لحاظ شود. بلوک هبلکسی برای اینکه مقاوم تر بوده و فضای غیر قابل نفوذی با سازه داشته باشد، به این اتصالات نیاز دارد.

بر خلاف تصور، قیمت این اتصالات باعث افزایش قیمت دیوار کشی با بلوک اتوکلاوی نسبت به سایر بلوک ها و آجر ها نمی شود؛ زیرا اولا، این اتصالات در برابر نبشی ها و میلگرد هایی که برای مقاوم سازی دیوار های ساخته شده با بلوک سیمانی و سفال استفاده می شوند، بسیار ارزان تر هستند. دوما، نصب اتصالات هبلکسی تا حد خیلی زیادی، از خسارات بعد از زلزله جلوگیری می کند و باعث می شود که مالکان ساختمان هزینه تعمیرات بسیار کمتری بپردازند.

قیمت اتصالات بلوک هبلکس چه تاثیری در محاسبه هزینه دیوار کشی دارد؟

عوامل موثر در قیمت اتصالات بلوک هبلکس چه هستند؟

اتصالاتی که برای بلوک های هبلکسی به کار می رود اغلب فلزی بوده و بسیار مستحکم هستند. قیمت این اتصالات با توجه به فاکتور ها و عوامل متعددی تعیین شده و یا تغییر می کند.

  • نرخ ارز: نوسانات قیمت ارز به خصوص دلار در قیمت فلزات و مشتقات آن ها بسیار تاثیر گذار است؛ به طوری که با هر تغییری در نرخ ارز، قیمت این اتصالات کاهش یا افزایش پیدا می کند.
  • برند سازنده: برند سازنده اتصالات هبلکسی نقش زیادی در قیمت گذاری این تولیدات دارد. اتصالات وارداتی به دلیل هزینه های گمرک و واردات، قیمت بیشتری از تولیدات داخلی دارند.
  • حجم خرید اتصالات: در پروژه های بزرگ تعداد اتصالات استفاده شده بسیار زیاد است. همین موضوع یک امتیاز برای خریدار به حساب می آید؛ زیرا هرچقدر حجم خرید بیشتر باشد و به عبارتی عمده به حساب بیاید، قیمت پرداختی آن به صرفه تر است.
  • رکود یا رونق بازار: در فصل هایی که ساخت و ساز رونق زیادی دارد، بازار فروش بلوک های هبلکسی و اتصالات آن ها نیز پر رونق است؛ بنابراین قیمت این اتصالات نسبت به زمانی که بازار در رکود به سر می برد، مناسب تر است.

بعد از اینکه متوجه شدید عوامل موثر در قیمت اتصالات بلوک هبلکس چه هستند، قطعا خرید موفق تری خواهید داشت.

کلام آخر

قیمت اتصالات بلوک هبلکس موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با ذکر نکاتی که بیان کردیم توانسته باشیم در افزایش اطلاعات شما در خصوص قیمت اتصالات بلوک های اتوکلاو شده قدمی موثر برداشته باشیم.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!