قیمت منبع فروش اتصالات بلوک هبلکس در کشور

اتصالات بلوک هبلکس چیست؟⭐چه مواردی می باشند؟

هنگامی که ساخت یک سازه شروع می شود، قسمت هایی بین ستون ها و دیوار ایجاد می شود که به آن درز می گویند. برای این که بنا مستحکم باشد، باید این درزها به وسیله اتصالات مختلف گرفته شوند. در این مقاله از سورنا هبلکس به بررسی روش های مختلف اتصال بلوک های هبلکسی می پردازیم.

آیا راجع به بست هبلکس و اتصالات بلوک هبلکس به بست چیزی می دانید؟

زمانی که بلوک ها چیده می شوند برای این که بتوان آن ها را به دیگر ملزومات سازه ای متصل کرد، از بست هبلکس استفاده می شود. در واقع با به کار بردن بست هبلکسی، کل اجزای سازه، یک دست و یکپارچه می شود. چندین نوع بست هبلکسی وجود دارد که بر اساس سازه هر نوع از آنها انتخاب و به اجرا در می آید. انواع بست hebelex به شرح زیر است:

  1. بست ایستا یا ثابت
  2. بست کرکره ای
  3. بست رادیکالی
  4. وال پست

روش های اجرای هر بست هنگام اتصالات بلوک هبلکس، علاوه بر داشتن نکاتی مشابه، دارای تفاوت های اساسی است؛ به همین دلیل قبل از انتخاب هر بست، باید با نحوه اجرای آن آشنا شوید. به طور مثال نحوه اجرای بست رادیکالی با نحوه اجرای بست ثابت تفاوت دارد. از طرف دیگر اجرای وال پست با میلگرد نیز متفاوت از نصب و اجرای بست کرکره ای است. برخی از اتصالات، به صورت قائم، و برخی از اتصالات به صورت افقی زده می شوند. این اتصالات از طریق پیچ و مهره، ورق های فولادی و قطعات جوش، چسب هبلکس و دیگر موارد انجام می شود.

قیمت اتصالات بلوک هبلکس

آیا برای اتصال هبلکس به ستون باید تخصص فنی داشت؟

در ساختمان نباید هیچ درز بدون اتصالی وجود داشته باشد؛ مخصوصا زمانی که بین ستون های تشکیل دهنده ساختمان با دیوار ها درزی باشد. در چنین وضعیتی، استحکام بنا پایین آمده و ساختمان از لحاظ ایمنی با مشکل روبرو خواهد بود. بنابراین اتصالات بلوک هبلکس بین ستون و دیوار، نباید نادیده گرفته شود.

برای این که بتوانید اتصالات را انجام دهید، می توانید روش های مختلفی را به کار بگیرید. به همین منظور باید، علاوه بر ابزار از ماده ای با خواص چسبندگی نیز استفاده کنید. برخی از افراد به نحوه اجرای هبلکس با ملات سیمان اهمیت می دهند و روزنه های موجود را پر از سیمان می کنند؛ در این شرایط استحکام ساختمان چندین برابر می شود.

برای انجام دادن تمام این کارهایی که در فوق نام بردیم باید مهارت داشت. افرادی که تا به حال در این زمینه کار نکرده و تجربه ای ندارند، نمی توانند نقطه اتصال های بلوک heblex را به صورت دقیق و اندازه گیری شده انجام دهند. پس لازمه چنین کاری داشتن تخصص و مهارت فنی است.

الزامات نصب اتصالات بلوک هبلکس طبق استاندارد ملی ایران چیست؟

دانستن پاسخ این سوال که الزامات نصب اتصالات بلوک هبلکس، طبق استاندارد ملی ایران چیست، تاثیر زیادی روی ایمنی سازه می گذارد. طبق این این آیین نامه، اتصالات باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • تمامی اتصالات بلوک های سبک به دیوار و یا سازه های فلزی باید به وسیله بست L شکل انجام شود.
  • برای این اتصال کافی است بست فوق را از یک طرف به سازه یا ستون جوش داده و یا پرچ کنید و از طرف دیگر به کمک میخ های فولادی به بلوک اتوکلاو متصل نمایید. طول میخ های فولادی باید با ضخامت بلوک هبلکسی تناسب داشته باشد.
  • برای استحکام بیشتر و ایمنی بالاتر، اجرای اتصالات فوق در سازه ها، باید در فواصل ۷۵ سانتی متری از هم نصب شوند.
  • این بست ها برای اتصال دو دیوار به هم نیز کاربرد زیادی دارند. برای متصل کردن بلوک های اتوکلاو شده از ورق گالوانیزه به نام میخ پلاک بهره گرفته می شود. میخ پلاک باید در قسمت عمودی بلوک ها به وسیله چکش چفت شده و به هم کلاف شوند. برای افزایش استحکام دیوار، هر ۵۰ تا ۷۵ سانتی متر ( ۲ یا ۳ رج) از میخ پلاک استفاده کنید.

با نکات لازم برای خرید اتصالات بلوک هبلکس تا چه حد آشنا هستید؟

بهتر است قبل از خرید هبلکس و اتصالات مربوطه، حتما به این نکات توجه کنید:

۱- ضخامت

بلوک های اتوکلاو شده برای دیوار بیرونی و دیوارهای داخلی از لحاظ پهنا و ضخامت با یک دیگر تفاوت دارند. به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام تهیه بلوک هبلکسی و اتصالات بلوک هبلکس باید به این عامل توجه کنید و آن را در نظر بگیرید.

۲-نوع

بلوک هبلکس و اتصالات آن انواع مختلفی دارد، و در همین راستا باید به نوع بلوک توجه کرده و ببینید که آیا بلوک، اتوکلاو شده هست یا خیر و اینکه، آیا بلوک اتوکلاو شده برای کار شما ضروری است، یا با همان بلوک اتوکلاو نشده هم امکان ساخت در کیفیت بالا وجود دارد. برای اتصالات نیز باید به نوع آنها توجه کرد؛ اگر هر یک از روش های اتصال، اعم از چسب، سیمان، فولاد و پیچ و مهره بهترین عملکرد را بر روی سازه داشته باشند، باید برای پر کردن درزها انتخاب شود.

۳-ابعاد

از محل اتصالات و یا بنا، اندازه دقیقی داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید محصولی در ابعاد مورد نظر خریداری کنید.

۴- کیفیت

از دیگر موارد مهم در زمان اتصالات بلوک هبلکس توجه به کیفیت بلوک های به کار برده شده است. با توجه به این که ایمنی سازه ها از هر لحاظ اهمیت دارد، ضروری است قبل از هر اقدامی مطمئن شوید، بلوک ها دچار شکستگی، خراشیدگی و دیگر آسیب ها نبوده باشند. در ضمن، این بلوک ها باید سطوحی هموار و صاف داشته و هیچ نوع برآمدگی و یا ناهمواری بر روی آن قابل ملاحظه نباشد؛ زیرا در غیر این صورت، کیفیت کار پایین خواهد آمد و جدای از اینکه بر استقامت بنا تاثیر می گذارد، ظاهر ساختمان را نیز از حالت شکیل بودن خارج می کند.

فروشنده ها ممکن است پیشنهاد کنند که شکستگی های موجود را از طریق خرید چسب بلوک هبلکس مرمت کنند، اما این تعمیر نمی تواند دوام آن را تضمین کند؛ زیرا معایب چسب هبلکس  نیز ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

اتصالات بلوک هبلکس

در اتصالات بلوک هبلکس، بست تخت هبلکس چه کاربردی دارد؟

همان طور که گفته شد، بلوک های هبلکسی در دیوار چینی، باید توسط بست به هم کلاف شوند تا حین تنش هایی مانند خیز دیوار و زمین لرزه، نیروی وارد شده به طور یکسان در کل دیوار پخش شود. بست تخت نیز کاربردی مانند میخ پلاک دارد، اما نحوه اتصال و شکل ظاهری آن ها باهم متفاوت است

این بست باید توسط ابزار مخصوص برای اتصالات بلوک هبلکس، مانند میخ، پرچ و پیچ و مهره به بلوک ها نصب شود‌. تمامی این بست های تخت، ۴ عدد سوراخ روی سطح خود دارند و باید به گونه ای دو بلوک را به هم وصل کنند که دو سوراخ در یک بلوک و سایر سوراخ ها در بلوک دیگر باشند. هنگام نصب بست های تخت باید دقت کنید که ضربه های محکم به بلوک وارد نشود؛ زیرا ترک دیوار و شکستگی بلوک ها، اغلب در اثر همین ضربات اتفاق می افتد.

بست های تخت استاندارد، باید در ابعادی به طول ۱۸ و عرض ۲/۵ سانتی متر ساخته شوند. ضخامت بست های تخت در نوع استاندارد ۲ و در انواع معمولی، ۱/۵ میلی متر است.

بست تخت هبلکس، به دلیل اینکه در تماس مستقیم با ملات، رطوبت و گاهاً حرارت است، باید از جنس فولاد و با روکش گالوانیزه باشد تا در طی سالیان دراز، دچار خوردگی، فرسایش و زنگ زدگی نشود.

در اتصالات بلوک هبلکس، بست تخت هبلکس چه کاربردی دارد؟

چه عواملی بر روی قیمت اتصالات بلوک هبلکس تاثیرگذار است؟

قیمت هبلکس متاثر از کیفیت بلوک aac و اتصالات مرتبط با آن، استحکام و دوام بلوک سبک، عایق بودن و ضد حرارت بودن و ابعاد بست های انتخاب شده است. بست هایی که ابعاد بزرگی داشته، از استقامت و دوام بالایی برخوردار باشند، به علاوه، ضد حرارت و ضد صدا هم باشند قطعا قیمت بیشتری نسبت به بست هبلکسی دارند که این ویژگی ها را ندارد. علاوه بر خود بلوک سبک aac قیمت چسب بلوک هبلکس هم از این عوامل تاثیر خواهد پذیرفت.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اتصالات بلوک هبلکس

بجز مواردی که برای قیمت اتصالات بلوک هبلکس گفته شد، عوامل خارجی نیز در قیمت این بست ها نقش زیادی دارند  از جمله:

۱-قیمت بروز فلزات؛

فلزات از آن دسته کالا هایی هستند که قیمت بروز آن ها مدام دچار نوسان می شود. با هر تغییری در قیمت فلزات و آلیاژ های آن ها در بازار، قیمت بست ها و اتصالات هبلکسی نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

۲-قیمت ارز؛

اتصالات بلوک هبلکس با نوسانات نرخ ارز، به خصوص دلار، دچار تغییرات قیمتی می شوند. به همین دلیل بهتر است برای اطلاع از قیمت این محصولات، قیمت بروز آن ها را دریافت کنید؛ زیرا ممکن است این اتصالات در دو روز متوالی قیمت یکسانی نداشته باشند.

۳-حجم خرید اتصالات توسط مشتری؛

چنانچه مشتری یا خریدار اتصالات، حجم زیادی از این بست ها را خریداری کند، می تواند آن ها را با قیمت به صرفه تری تهیه کرده و سود خوبی از خرید اتصالات دریافت کند.

۴-برند سازنده اتصالات؛

برند ها همیشه یکی از معیار های تعیین و تفاوت قیمت همه اجناس از جمله بست های ساختمانی بوده اند. قیمت این بست ها با توجه به‌ برند سازنده شان یکسان نیست و تفاوت هایی در آن به چشم می خورد.

کلام آخر

در این مقاله ی سورنا، اتصالات بلوک هبلکس از طریق بست های مختلف به همراه نکات خرید و قیمت آن تشریح شد. امیدواریم نکات ذکر شده در افزایش اطلاعات شما نقش اساسی داشته باشند. توصیه می کنیم برای تهیه همه ابزارهای مورد نیاز برای اتصال بلوک های هبلکسی به سراغ منابع معتبر، همچون شرکت سورنا بروید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!