میخ بلوک هبلکس چیست

میخ بلوک هبلکس چیست؟⭐و چه کاربردی دارد؟

یکی از جدیدترین بلوک هایی که این روز ها نام آن زیاد شنیده می شود، بلوک هبلکس است. در ساخت این نوع بلوک از سیلیس و سیمان استفاده می شود و به همین واسطه مقاومت بالایی را می توان از این نوع بلوک مشاهده کرد. این نوع بلوک اتصالات خاص خود را دارد که در این مقاله سورنا هبلکس می خواهیم یکی از آنها را معرفی کنیم.

میخ بلوک هبلکس چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

همان طوری که برای اتصال هبلکس به ستون باید ابزارهای خاصی فراهم باشد، برای متصل کردن بلوک ها به هم نیز تجهیزاتی همچون میخ های بلوک های هبلکسی به کار برده می شود. به این میخ، میخ پلاک و یا بست های کرکره ای نیز گفته می شود. بست های کرکره ای، از جمله بست های بسیار مناسب برای اتصالات بلوک هبلکس به شمار رفته و ظاهری مواج و کرکره ای دارند. برای اتصال دو بلوک Heblex از این بست یا میخ استفاده می کنند.

درست است که برای متصل کردن بلوک های هبلکسی یا اتوکلاو شده، از ملات مخصوص این بلوک که تست چسب بلوک هبلکس را از سر گذرانده است، استفاده می کنند، اما برای آنکه بتوان مقاومت و استحکام بنا را افزایش داد و از ایجاد ترک دیوارهای هبلکس جلوگیری کرد، لازم است که از این بست یا میخ نیز استفاده کرد.

روش خرید میخ بلوک هبلکس، مانند تهیه چسب هبلکس است، و می توان برای تهیه این میخ با منابع فروش ملات هبلکسی صحبت کرد. منابع دریافت قیمت چسب هبلکس، قیمت این میخ را نیز به شما بیان می کنند.

آیا با استانداردهای میخ بلوک هبلکس آشنایی دارید؟

همان طوری که در زمان خرید چسب هبلکس، باید به استانداردها توجه و دقت داشت، در زمان خرید میخ بلوک هبلکس نیز باید به استانداردهایی که در تولید این بست رعایت شده است توجه کرد. کیفیت بالای میخ hebelex و رعایت استانداردهای روز دنیا در تولید آن، روی دوام و استحکام بنا تاثیر مستقیم می گذارد. برخی از مهم ترین استانداردهای این نوع میخ به این شرح است:

  • ماده ای که در تولید این میخ به کار برده شده است، یکی از مهم ترین استانداردها است. در ساخت میخ های بلوک aac از فولاد استفاده می شود. این ماده مقاومت بالایی داشته و سازگاری زیادی با بلوک های هبلکسی دارد.
  • اندازه و طول این میخ ها نیز باید استاندارد باشد. مناسب بودن اندازه این میخ، باعث ایجاد اتصالاتی با دوام خواهد شد.
  • روکشی که این میخ را پوشانده نیز در نوع خود اهمیت زیادی دارد. این میخ ها به صورت کامل در داخل بلوک فرو می روند و به همین سبب باید بتوانند به خوبی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاومت کنند. روکش های گالوانیزه انتخاب های خوبی برای میخ های بلوک هبلکس به شمار می روند.

برخی از استانداردهایی که در بالا نام برده شد را نمی توان از روی ظاهر این میخ ها و یا بست ها تشخیص داد. بهترین راهی که می تواند مطمئن شد میخ بلوک aac از کیفیت لازم برخوردار بوده و استانداردها در ساخت آن رعایت شده، مراجعه کردن به تامین کننده معتبر این حوزه است. تامین کنندگان معتبر بلوک های سبک aac تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین نوع میخ در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

استانداردهای-میخ-بلوک-هبلکس

روش اتصال میخ بلوک اتوکلاو شده به چه شکل است؟

موضوع مهم دیگری که در مورد میخ بلوک هبلکس به بحث و بررسی گذاشته شود، روش اتصال این میخ به بلوک های اتوکلاو شده است. برای اتصال این میخ به بلوک از یک چکش پلاستیکی استفاده می شود. این چکش نیروی مورد نیاز برای وارد کردن میخ به داخل بلوک را فراهم کرده و به بلوک های هبلکسی و همین طور میخ مخصوص این نوع بلوک، هیچ گونه فشار و آسیبی وارد نمی کند.

یک عدد از میخ ها را در حد فاصل درز عمودی دو بلوکی که در کنار هم قرار گرفته اند، گذاشته و با کمک یک چکش و با وارد کردن ضربه، آن را به داخل بلوک هُل می دهند. وارد کردن ضربه به این نوع میخ باید تا جایی صورت گیرد که همه میخ وارد بلوک شود.

نکته دیگری که علاوه بر روش اتصال مهم است، تعداد میخی است که به کار برده می شود. بهتر است بعد از اجرای دو رج از بلوک های سبک، در دیوارهای بیرونی، و هر سه رج در دیوارهای داخلی، از میخ های مخصوص این بلوک استفاده شود. این امر به افزایش استحکام و دوام سازه کمک قابل توجهی می کند و از سازه در برابر هر گونه نیروی وارده محافظت به عمل می آورد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت میخ بلوک هبلکس چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت میخ بلوک هبلکس چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

بعد از اینکه درباره اهمیت و چیستی میخ بلوک هبلکس اطلاعات زیادی به دست آوردید، حال نوبت به قیمت آن است. این بست به دلیل وزن بسیار کمتری که نسبت به بست رادیکالی دارد، ارزان تر است. قیمت میخ های بلوک هبلکسی در بازار ممکن است باهم متفاوت باشند و این تفاوت اغلب به دليل برند تولید کننده آن هاست.

میخ بلوک هبلکسی اغلب در بسته های ۱۰۰۰ تایی و ۲۰۰۰ تایی به بالا تر قابل خریداری است. قیمت هر بسته هزار تایی میخ بلوک اتوکلاو شده بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان است. میخ بلوک ها باید وزن و ضخامت استانداردی داشته باشند. به طور میانگین هر ۱۰۰۰ عدد میخ بلوک یا بست ساده بین ۵ تا ۵/۵ کیلو وزن دارد‌‌.

اگر شما میخ بلوک ها را در تعداد بالا خریداری کنید، تخفیفات بیشتری شامل حالتان می شود. نوسان قیمت میخ بلوک هبلکسی در بازار به دلیل نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تغییرات قیمت فلزات و آلیاژ های آن است.

بهتر است میخ بلوک هبلکسی و سایر اتصالات بلوک اتوکلاو شده از همان مراکزی که بلوک هبلکس را عرضه می کنند، خریداری کنید تا علاوه بر کاهش هزینه حمل و نقر، دچار سردرگمی برای پیدا کردن فروشگاه های دیگر نشوید.

روش اتصال میخ بلوک اتوکلاو شده

تفاوت میخ بلوک هبلکس و بست رادیکالی چیست؟

میخ بلوک های هبلکسی و بست های رادیکالی هر دو جزء مهم ترین ابزار برای اتصالات هبلکسی می باشند. این دو قطعه از نظر شکل ظاهری، کاربرد و نحوه ی اجرا تفاوت هایی باهم دارند؛ اما به طور کلی برای افزایش استحکام دیوار و سازه به کار می روند.

تفاوت میخ بلوک هبلکس و بست رادیکالی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که میخ یا بست کرکره ای برای اتصال محکم تر بین دو بلوک اتوکلاو شده به کار می رود. با نصب این ابزار، اتصالات بسیار ایمن و مقاومی در دیوار های بتنی شکل می گیرد.

کاربرد بست رادیکالی برای اتصال بلوک های هوادار و ستون یا سازه بتنی کناره های دیوار است. این بست ها به شکل L هستند و باید به وسیله پیچ و مهره به بلوک و جوشکاری به ستون وصل شوند.

برای اجرای میخ بلوک های اتوکلاو شده به هیچ ابزار دیگری نیاز نیست و فقط باید این بست را به طور کامل با چکش در بلوک ها فرو کنید. مکانیزم اثر بست کرکره ای بر خلاف بست رادیکالی، انتقال نیرو های وارد شده نیست، بلکه این بست باعث چسبندگی و اتصال قوی تر بین بلوک ها می شود.

کلام آخر

میخ بلوک هبلکس موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با توجه به نکاتی که در مورد اهمیت کیفیت این میخ بیان کردیم، برای تهیه و خرید آن با فروشندگان معتبر این حوزه، مانند شرکت سورنا صحبت کرده و خرید خود را به این شکل نهایی کنید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!