نحوه کاشی کاری روی هبلکس چگونه است

نحوه کاشی کاری روی هبلکس چگونه است؟⭐ 0 تا 100

کاشی کاری روی دیوارهای هبلکسی باید با رعایت قوانین و نکات مربوطه انجام شود تا حین کار و پس از آن نتیجه ی مطلوبی به دست آید. نصب نماهای کاشی و سرامیک روی بلوک های سبک اغلب با چسب هبلکس یا ملات صورت می گیرد که در این مقاله از سورنا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

با نحوه کاشی کاری روی هبلکس آشنا شوید!؟

نصب کاشی روی بلوک‌های سبک علاوه بر زیبایی نمای آن، استحکام و عایق بودن بلوک را دو چندان می کند و به همین دلیل، این مرحله از نازک کاری باید به درستی و با مهارت بالایی انجام شود. به یاد داشته باشید، خرید بلوک هبلکس هیچ گونه محدودیتی از بابت نصب انواع نما مانند کاشی و سرامیک روی آن ایجاد نمی کند. کاشی کاری روی این نوع بلوک به شرحی است که در ادامه بیان می کنیم:

1- آماده سازی سطح بیرونی بلوک اتوکلاو

 قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که سطح heblex صاف و بدون ناهمواری باشد. در صورتی که بلوک، ترک خورده یا در اثر نصب اتصالات شکسته باشد باید با ملات یا چسب مخصوص قسمت های آسیب دیده را ترمیم کنید. در نهایت با یک دستمال تمامی آلودگی، گرد و خاک و غبار را از روی این بلوک ها پاک کنید تا هوای اضافی باعث جدا شدن کاشی از ملات نشود.

2- تنظیم و اندازه گیری کاشی و متراژ بلوک

 در این مرحله از کاشی کاری روی بلوک aac، باید نصب کاشی را از مرکز دیوار یا وسط دو کاشی شروع کنید. در قسمت هایی که روی دیوار، پنجره وجود دارد باید طوری اندازه گیری شود که از پِرتی و برش کاشی در اطراف درب و پنجره جلوگیری شود‌. در کاشی هایی که دارای الگوی مشخصی هستند باید قبل از نصب، پشت آن ها را شماره گذاری کرده تا نقشه و تصویر کاشی به هم نریزد.

نکات مهم قبل از کاشی کاری روی هبلکس (aac) چیست؟

3- تهیه ملات یا چسب

در نحوه کاشی کاری روی هبلکس، آسان ترین کار استفاده از چسب مخصوص است. قیمت چسب هبلکس بسیار به صرفه تر از تهیه ملات سنتی است؛ به طوری که با خرید چسب هبلکس، از تهیه ماسه و سیمان و صرف زمان برای ساخت ملات بی نیاز می شوید. چسب مذکور را قبل از استفاده باید با همزن چسب هبلکس به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود. بعد از آن، کاشی ها به کمک این ملات روی بلوک ها قرار داده می شود.

نکات مهم قبل از کاشی کاری روی هبلکس (aac) چیست؟

کاشی کاری روی هبلکس، همیشه به همین سادگی نیست و باید تمامی مقادیر و اندازه ها در مقیاس استاندارد عملی شوند. میزان مقاومت بلوک های سبک در نگهداری کاشی و سرامیک باهم متفاوت است. قیمت بلوک هبلکس به استحکام آن ها در برابر نصب نما بستگی دارد. بلوک های بی کیفیت حین اتصال نما ممکن است تحمل وزن ملات و کاشی را نداشته و شکسته شوند‌؛ بنابراین حین کاشی کاری روی بلوک اتوکلاو شده (بلوک اتوکلاو تبریز( باید علاوه بر کیفیت بلوک نکات خاصی را به شرح زیر مد نظر قرار دهید:

 • برای پیش گیری از حرکت کاشی و شکستن آن در مناطقی با تنش بالا، باید از اتصالاتی در گوشه های دیوار استفاده شود که مانع حرکت کاشی و ضربه به آن می شود. قیمت اتصالات بلوک هبلکس با توجه به انواع و تعداد آن ها مشخص می شود.
 • برای شروع کاشی کاری باید مطمئن شوید که حداقل ۶ هفته از نصب بلوک هبلکس گذشته باشد. در این زمان بلوک ها باید کاملا خشک شده و به هم چسبیده باشند‌.
 • در زمان برش و برای جلوگیری از شکستگی و ترک خوردن کاشی، بهتر است از دستگاه های برش مخصوص استفاده کنید. همچنین به الگوی کاشی ها و طرح آن ها حین برش و نصب بسیار توجه نمائید.
 • برای پیشگیری از نفوذ رطوبت در مجاورت و اطراف اتصال هبلکس به ستون، می توانید از ماده ای به سیلر استفاده کنید‌. این ماده را می توان هم روی سطح کاشی و هم روی بلوک به کار بزنید.

نکات مهم بعد از نصب کاشی روی بلوک اتوکلاو چیست؟

بعد از آنکه کاشی ها را روی بلوک های هبلکسی وصل کردید، بهتر است نکاتی را به شرح زیر رعایت کنید تا نتیجه ای قابل قبول و رضایت بخش به دست آید:

 • در پایان کاشی کاری روی هبلکس، باید از ملاتی شل و روان به نام دوغاب استفاده کنید تا تمامی درزها را بپوشاند و باعث مستحکم شدن کاشی ها به هم، و روی hebelex شود. دوغاب را طوری روی سطح پخش کنید که تمامی درزها و فواصل بین کاشی ها را پر کند.
 • در کاشی کاری روی هبلکس، به فاصله استاندارد بین دو کاشی حتما توجه کنید. این فاصله برای کاشی های مختلف متفاوت است؛ اما به طور میانگین ۲ میلی متر استاندارد ترین فاصله است.
 • باقیمانده چسب روی کاشی را با یک دستمال به آرامی و بدون ضربه به کاشی پاک کنید؛ به این شکل، کاشی کاری روی بلوک هبلکس خود را بهتر نشان می دهد.
 • دوغاب را در فواصل معین، و تا دو روز روی کاشی بریزید و حتما از خشک شدن چسب یا ملات مطمئن شوید.
 • بقایای دوغاب روی کاشی را نیز باید با دستمال خیس تمیز کرده تا سطح روی کاشی کدر نشود. قسمت هایی که به کاشی چسبیده و یا رنگ کاشی را تغییر داده است با شوینده های قوی به آسانی پاک می شود.
 • برای استفاده از چسب، باید آن را دقیقا طبق دستورالعمل روی بسته بندی ترکیب کنید. چسب هایی که زود خشک می شوند اصلا مناسب کاشی کاری روی هبلکس نیستند؛ زیرا در اثر یک اشتباه در نصب کاشی به سختی جدا شده و شکسته می شود. ضخامت چسب باید بین ۲ تا ۳ میلی متر باشد. توجه کنید که چسب های مذکور تاریخ انقضا دارند و چسب هایی که تاریخ انقضای آنها تمام شده، مناسب برای استفاده کردن نیستند.
در کاشی کاری روی هبلکس، علت جدا شدن کاشی از دیوار چیست؟

قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 (سیمان کاری روی هبلکس) چقدر است؟

سازندگان ساختمان ها باید قبل از سیمان کاری روی هبلکس، هزینه انجام آن را به طور کامل تخمین بزنند. قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 به موارد متعددی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت سیمان: سیمان کاری معمولا با دو نوع سیمان سفید و سیاه انجام می شود. سیمان سیاه که ارزان تر است برای آستری و سیمان سفید برای نما کاربرد بیشتری دارد.
 • دستمزد سیمان کار: سیمان کاری باید توسط افراد ماهر انجام شود. دستمزد کارگر و بنا، بنابر تخصص و مهارتشان باهم متفاوت است. عمدتا دستمزد ها به صورت متری محاسبه می شود.
 • هزینه حمل و نقل سیمان: خرید سیمان از مراکز خرید و حمل آن ها به محل استفاده، شامل هزینه هایی می شود که باید لحاظ شوند. در پروژه های بزرگ، سیمان را با کامیون و ماشین های باربری سنگین حمل می کنند که کرایه بیشتری هم دارد.

قیمت تقریبی سیمان کاری روی بلوک های اتوکلاو شده به شرح زیر است:

 • سیمان کاری دیوار با سیمان: ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان برای هر متر مربع
 • سیمان کاری نما با سیمان سفید: ۴۵ تا ۷۰ هزار تومان برای هر متر مربع
 • دستمزد سیمان کاری آستر و رویه باهم: ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع

 

اجرای گچ روی هبلکس راحت تر است یا نحوه کاشی کاری روی هبلکس؟

اجرای گچ روی هبلکس راحت تر است یا نحوه کاشی کاری روی هبلکس؟

وقتی که دیوارچینی با بلوک های هبلکسی به پایان می رسد یکی از مهم ترین کارهایی که می بایست انجام شود، نازک کاری است. کاشی کاری و گچ کاری دو تا از رایج ترین و معمول ترین کارهایی هستند که در زیر مجموعه نازک کاری قرار می گیرند. در مورد نحوه کاشی کاری روی هبلکس که اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و حال می خواهیم، سختی و یا راحتی آن را با اجرای گچ روی هبلکس مقایسه کنیم.

اجرای گچ روی بلوک های هبلکسی یا اتوکلاو شده به مراتب راحت تر از کاشی کاری است؛ زیرا برای کاشی کاری، باید مصالح مورد نیاز که همان کاشی و ملات مورد نیاز برای چسباندن کاشی ها است، خریداری شده و سپس اصول و قوانین کاشی کاری رعایت شود تا این مرحله، خیلی تمیز و حرفه ای انجام شود. برای گچ کاری روی بلوک های هبلکس، تنها چیزهایی که باید آماده شود گچ و آب است. گچ و آب را با هم مخلوط کرده و روی سطوح بلوک ها قرار می دهند. این بلوک ها سطح صافی دارند و به همین دلیل، گچکاری روی آنها بسیار ساده و راحت و بی دردسر است.

قیمت سیمانکاری دیوار ۱۴۰2 (سیمان کاری روی هبلکس) چقدر است؟

در کاشی کاری روی هبلکس، علت جدا شدن کاشی از دیوار چیست؟

اگر شما از کاشی درجه یکی استفاده کرده اید و تمامی مراحل را حین اجرای کاشی کاری به درستی طی کرده باشید، باید به دنبال دلایل دیگری برای جدا شدن کاشی از دیوار بگردید.

کاشی کاری روی هبلکس اغلب در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی رایج است که مدام در معرض رطوبت و شست و شو قرار می گیرد. علت جدا شدن کاشی از دیوار در این مکان ها، نفود آب به قسمت های زیرین کاشی است؛ بنابراین باید به دنبال درز و شکاف در لابه لای کاشی ها باشید.

در سرویس بهداشتی، به دلیل اينکه دیوار ها و کف با مواد شوینده اسیدی شسته می شوند، به مرور، ملات بین کاشی ها در بعضی نقاط از بین مي رود. برای جلوگیری از کنده شدن کاشی، باید تمامی درز ها، هر چند وقت یکبار با دوغاب متشکل از سیمان سفید و آب که ملاتی روان است، پر شود. هرچند می توانید از عایق های رطوبتی موجود در بازار برای جلوگیری از نشت رطوبت استفاده کنید و تا حد زیادی مانع بروز این مشکل شوید. علاوه بر این ها، کاشی های درجه یک، خاصیت ضد آب داشته و از ورود آب به زیر کاشی ها جلوگیری می کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

نکات مهم بعد از نصب کاشی روی بلوک اتوکلاو چیست؟

قیمت کاشی کاری روی هبلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

در بحث قیمت نازک کاری و اجرای نما روی بلوک های اتوکلاو شده، عوامل و فاکتور های متعددی نقش دارند‌ که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت کاشی: قیمت کاشی به تنهایی می تواند نقش بسیار موثری در قیمت کاشی کاری روی بلوک هوادار شده داشته باشد. گرچه کاشی های با کیفیت و سه بعدی قیمت بیشتری داشته ولی زیبایی کار را دو چندان می کنند.
 • دستمزد کاشی کار: در پروژه های ساخت و ساز، دستمزدی که برای کاشی کار در نظر گرفته می شود، به صورت متری یا پیمان کاری است. این هزینه شامل دستمزد کاشی کار و کارگر بوده که در هر شهر و یا در هر فصلی متفاوت است. قطعا دستمزد ها در شهر های بزرگ بیشتر است.
 • حجم کاشی کاری: پروژه های بزرگ و کوچک به دلیل تفاوت در حجم کار، قیمت کاشی کاری روی هبلکس ثابت و یکسان نیست.
 • میزان سختی کار: کاشی کاری روی هبلکس به دلیل مسطح بودن این بلوک ها کار چندان دشواری نیست، اما در بعضی قسمت های ساختمان، مانند اطراف باز شو ها یا کاشی های طرح دار، به دلیل دقت بالا در اجرا، قیمت کاشی کاری آن هم بالاتر است.

حرف آخر

کاشی کاری روی هبلکس اصول و قواعد خودش را دارد، و مهارت در این کار حرف اول را می ‌زند. کوچک ترین سهل انگاری در نصب بلوک های سبک هبلکسی و به دنبال آن کاشی کاری، می تواند علاوه بر خسارات مالی، تلفات جانی هم به همراه داشته باشد. برای آنکه کاشی کاری روی بلوک های هبلکسی به بهترین صورت انجام شود، بهتر است این نوع بلوک را از منابع معتبر، همانند سورنا بخرید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!