هر متر مکعب هبلکس چند عدد است

هر متر مکعب هبلکس چند عدد است؟بررسی کامل

بلوک‌ های اتوکلاو شده یا هبلکس معمولا در کارخانه بر اساس متر مکعب به فروش می رسند. دانستن اینکه در هر متر مکعب چند بلوک قرار می گیرد، برای سازندگان ساختمان ها و خریداران اهمیت زیادی دارد.

ماهیت بلوک هبلکس چیست؟

هر متر مکعب هبلکس چند عدد است؟ بلوک اتوکلاو شده از چه متریالی ساخته شده است؟ ماهیت بلوک هبلکس چیست؟ پاسخ به این سوالات می تواند خریداران را در انتخاب بهترین مصالح ساختمانی کمک کند. بلوک های اتوکلاو شده که به آن ها بلوک هبلکس می گویند، از هوادار شدن متریالی مانند سیمان پرتلند، ماسه، سیلیس و پودر آلومینیوم بدست می آید. این بلوک ها باید در دستگاه اتوکلاو قرار بگیرند تا در اثر فشار بخار آب، مقاومتشان افزایش پیدا کند.

این بلوک ها پس از تولید باید در تعداد مشخصی بسته بندی شوند تا حین فروش و حمل و نقل کار راحت تر باشد. معمولا حمل و نقل بلوک ها با پالت انجام می شود. هر پالت بر اساس ظرفیتی که دارد، تعداد مشخصی بلوک را می تواند حمل کند.

با ساخت این بلوک ها تحول بزرگی در صنعت ساختمان سازی به وجود آمده است؛ زیرا بلوک های هبلکسی علاوه بر وزن کمی که دارند، مقاومتشان زیاد است. به طوری که نبشی کشی دیوار هبلکس با ناودانی های منقطع باعث ایمنی کامل ساختمان می شود.

بر اساس ابعاد بلوک هبلکس، هر متر مکعب هبلکس چند عدد است؟

بر اساس ابعاد بلوک هبلکس، هر متر مکعب هبلکس چند عدد است؟

بلوک های اتوکلاو شده در ابعاد متفاوتی ساخته شده اند. استاندارد این بلوک ها این گونه است که طول ۶۰ و عرض ۲۰ سانتی متر داشته و تفاوت آن ها در ضخامتشان است. این ضخامت بین ۷/۵ تا ۲۰ سانتی متر تغییر پیدا می کند. در جدول زیر تعداد بلوک aac را در هر متر مکعب با وجود تنوع در ابعاد بلوک هبلکس آورده ایم.

تعداد بلوک هبلکسی در هر متر مکعب

وزن بلوک هبلکسی در هر متر مکعب

ابعاد بلوک اتوکلاو شده

۸۳/۳۳

۵۲۰ کیلو گرم

۶۰×۲۰×۱۰

۵۵/۵

۵۴۶ کیلو گرم

۶۰×۲۰×۱۵

۴۱/۶۶

۵۴۹ کیلو گرم

۶۰×۲۰×۲۰

۴۴/۴۴

۵۴۷ کیلو گرم

۶۰×۲۵×۱۵

۶۶/۶۶

۵۴۹ کیلو گرم

۶۰×۲۵×۱۰

 

بر اساس جدول فوق و دانستن اینکه هر متر مکعب هبلکس چند عدد است، می توانیم رابطه ای بین ابعاد بلوک ها، وزن و تعداد آن ها در هر متر مکعب به دست آوریم. هرچه ضخامت بلوک ها بیشتر باشد، وزن مخصوص آن ها در هر متر مکعب بیشتر و تعدادشان کمتر است.

سازندگان ساختمان‌ ها برای اینکه پرتی مصالح کمتری داشته باشند، بهتر است بلوک ها را بر اساس طول دیوار خریداری کنند. گرچه بلوک سبک با محیط زیست سازگار بوده و قابل بازگشت به چرخه تولید نیز است.

مزایا و معایب بلوک هبلکس چیست؟

اطلاع از اینکه هر متر مکعب هبلکس چند عدد است، تنها نمی تواند معیاری برای خرید این بلوک ها باشد. سازندگان ساختمان‌ ها باید بدانند که بلوک هایی که در دیوار ها به کار می روند، چه مزایا و معایب دارند.

مزایای بلوک هبلکسی عبارتند از:

 • وزن سبک
 • مقاومت بالا در دیوار های غیر باربر
 • سرعت اجرای بالا
 • هزینه دیوارچینی پایین
 • عایق بودن در برابر انرژی و صدا
 • عایق حرارتی
 • مقاومت در برابر زلزله
 • مقاومت در برابر آتش سوزی و یخ زدگی
 • پرتی مصالح کم
 • قابلیت نصب هر گونه نما روی دیوار های هبلکسی

معایب بلوک هبلکس نیز شامل موارد زیر هستند:

 • بلوک های اتوکلاوی قابلیت استفاده در دیوار های باربر را ندارند.
 • زمان تولید بلوک heblex بسیار طولانی است.
 • قیمت این بلوک ها نسبتا بالا است.
 • قبل و بعد از دیوارچینی باید مرتبا خیس شوند.

با این توضیحات متوجه شده اید که کفه ترازو در قسمت مزایای این بلوک ها سنگین تر است. البته استفاده از چسب هبلکس (ملات هبلکس) را نیز نباید نادیده بگیریم؛ زیرا علاوه بر وزن و ضخامت کم، مقاومت دیوار را نیز بیشتر می کند‌.

تمامی مزایای گفته شده، برای بلوک های اتوکلاوی که با کیفیت و درجه یک هستند، صدق می کند. بهتر است این بلوک ها را به همراه متریال دیگری مانند گچ مخصوص هبلکس، از مراجع معتبری مانند سورنا هبلکس تهیه کنید.

نکات مهم خرید بلوک هبلکس چیست؟

زمانی که قصد خرید بلوک هبلکس را دارید بهتر است به چند نکته در این مورد توجه کنید:

 • هر متر مکعب هبلکس چند عدد است؛ دانستن این موضوع به خریدار کمک می کند که حین خرید بتواند در مورد تعداد بلوک ها به درستی تصمیم گیری کند.
 • بهتر است خریدار علاوه بر بلوک های هبلکسی، اتصالات این بلوک ها را نیز تهیه کند‌. در صورت لزوم، نحوه اجرای بلوک های هبلکسی یا نحوه اجرای بست رادیکالی را از فروشنده بپرسید تا ایمنی ساختمان به خطر نیفتد.
 • شناسایی بلوک های با کیفیت و درجه یک از روی ظاهر آن ها ممکن نیست. قبل از خرید بهتر است در مورد کیفیت و استاندارد های این بلوک ها تحقیق کرده و اطلاعات جامعی به دست آورید.
 • انتخاب ابعاد لازم hebelex نیز حین خرید بسیار اهمیت دارد. بهتر است این کار را به عهده مهندسین ساخت و ساز بگذارید تا نتیجه قابل قبولی از دیوارچینی عایدتان شود‌.
 • قیمت بلوک های اتوکلاوی نیز یکی از معیار های خریداران است. زمانی خرید منافع اقتصادی بالایی برای شما به همراه دارد که محصولی با کیفیت را با به صرفه ترین قیمت تهیه کنید. در خرید مصالح ساختمانی، به دلیل اهمیت این مصالح در ایمنی ساختمان هرگز قیمت را فدای کیفیت نکنید.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۲ چقدر است؟

نحوه محاسبه هبلکس برای دیوارچینی چگونه است؟

بر اساس مطالب قبلی دانستیم که هر متر مکعب هبلکس چند است. این اطلاعات، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که سازندگان ساختمان ها قصد داشته باشند، یک تخمین کلی از تعداد بلوک های مورد نیاز در ساختمان داشته باشند.

نحوه محاسبه هبلکس در ساختمان به این صورت است که با توجه به ابعاد بلوک های هبلکسی، تعداد مورد نیاز آن را در یک متر مربع یا مکعب به دست می آورند؛ سپس ملات مورد نیاز را با در نظر گرفتن ۲۰ کیلو چسب هبلکسی برای هر متر مربع، محاسبه می کنند. این محاسبات، نه تنها در قیمت دیوار چینی موثر است، بلکه در محاسبه وزن دیوار نیز بسیار کار آمد است.

این محاسبات، قبل از ساخت دیوار و بر اساس متراژ دیوار های موجود در ساختمان باید انجام شود، تا سرمایه گذار و مهندس ناظر بتوانند درک درستی از قیمت و وزن دیوار داشته باشند.

همان طور که متوجه شدید با اطلاع از اینکه هر متر مکعب هبلکس چند عدد است، می توانید رابطه ابعاد بلوک های اتوکلاوی را با تعداد آن ها در هر متر مکعب به دست آورید. در دیوار هایی که نیاز به ابعاد بزرگتری از بلوک دارند، مسلما تعداد بلوک های به کار رفته در دیوار کمتر است، ولی ضخامت دیوار بیشتر خواهد بود‌.

نحوه محاسبه هبلکس برای دیوارچینی چگونه است؟

قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۲ چقدر است؟

دانستن اینکه هر متر مکعب هبلکس چند عدد است به طور مستقیم ارتباطی با قیمت آن ندارد. قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۲ بر اساس فاکتور های متعددی تعیین می شود، مانند:

1-قیمت متریال اولیه

هرچه قیمت متریال و مواد اولیه بلوک های هوادار شده افزایش پیدا کند، قیمت این بلوک ها نیز بیشتر می شود. بر عکس این قضیه هم صدق می کند.

2-نرخ ارز

نرخ ارز تاثیر زیادی در قیمت مصالح ساختمانی دارد. با هر نوسانی در قیمت ارز به خصوص دلار، شاهد تغییر در قیمت این بلوک ها نیز هستیم.

3-حقوق کارگران

در کارخانجات تولید بلوک های اتوکلاوی هر چقدر حقوق کارگران بیشتر شود، تولید کننده بالاجبار باید قیمت بلوک ها را نیز افزایش دهد تا ضرر نکند.

4-حجم تقاضا در بازار

هرچقدر که رونق خرید و فروش بلوک ها در بازار بیشتر باشد، قیمت بتن هوادار اتوکلاو شده نیز ارزان تر خواهد بود‌. با رکود بازار باید شاهد افزایش قیمت این مصالح ساختمانی باشیم.

سخن آخر

حال که متوجه شد اید هر متر مکعب هبلکس چند عدد است و چه تاثیری در خرید این بلوک ها دارد، می توانید هنگام خرید، این بلوک ها را در تعداد دقیق تری تهیه کنید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!