تست صدا بلوک هبلکس

تست صدا بلوک هبلکس چگونه است؟⭐آیا عایق صوتی می باشد؟

بلوک هبلکس یکی از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است. این بلوک مزایای زیادی دارد که عایق صوتی، تنها یکی از آن هاست. در این مقاله ویژگی عایق صوتی بلوک های اتوکلاوی به طور کامل بررسی می شود.

آیا بلوک اتوکلاو شده به عنوان بلوک عایق صدا شناخته می شود؟

تست صدا بلوک هبلکس نشان می دهد که این مصالح می تواند از عبور صوت جلوگیری کند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که دلیل این ویژگی در بلوک سبک چیست؟ در پاسخ باید مراحل ساخت این بلوک ها را بررسی کنیم.

بلوک های هوادار شده بعد از ترکیب مواد اولیه که شامل سیمان، ماسه، آب و سیلیس است، در قالب های مخصوصی ریخته می شوند. با پاشیدن مقداری پودر آلومینیوم به این بلوک ها، تخلخل در آن ها شکل می گیرد. در واقع دلیل اینکه هبلکس، به عنوان یک بلوک عایق صدا شناخته می شود، همین تخلخل و وجود حباب های ریز داخل آن است.

در اثر قرار گرفتن بلوک ها در دستگاه اتوکلاو، این حباب ها از هوای خالی پر می شوند. در واقع، اتوکلاو شدن دلیل تمایز دیوار پیش ساخته سیپورکس یا بلوک های اتوکلاوی از سایر مصالح ساختمانی است. برای اینکه میزان

آیا بلوک اتوکلاو شده به عنوان بلوک عایق صدا شناخته می شود؟

رای اینکه میزان دقیق عایق صوتی بلوک های هوادار به دست آید، آزمایشات مختلفی روی آن ها انجام می شود. در ادامه در مورد این تست، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تست صدا بلوک هبلکس چگونه انجام می شود؟ آیا این بلوک، بهترین عایق صدا است؟

بلوک های اتوکلاو شده بعد اینکه تمامی مراحل ساخت را پشت سر گذاشتند، باید از جهات مختلفی مورد تست و آزمایش قرار بگیرند. نتایج حاصل از این تست ها، به عنوان مشخصات فنی بلوک ها در کاتالوگ آن ها درج می شود.

برای اینکه بلوک های سبک را از نظر عایق بودن بررسی کنیم باید از یک منبع صوتی کمک بگیریم. رایج ترین شیوه بررسی عایق صوتی بودن بلوک ها، همین روش است. حال باید بلوک را روی منبع صدا قرار دهیم. اگر صدا به طور کامل قطع شود، میزان عایق بودن بلوک، ۵۰ دسیبل است؛ یعنی بلوک توانسته تا ۵۰ دسیبل از صوت را کاهش دهد. اگر صدا با اعوجاج باشد و کلمات نامفهوم بیان شوند، عایق بودن بین ۴۵ تا ۵۰ دسیبل است.

بر اساس کیفیت بلوک ها و نتایج حاصل از تست صدا بلوک هبلکس، میزان کاهش صوت در آن ها بین ۴۵ تا ۵۰ دسیبل است. این نتیجه، بسیار شگفت آور است، زیرا کمتر مصالحی را می توان یافت که به طور کامل عایق صدا باشد. در واقع تفاوت بلوک لیپر و هبلکس و حتی سایر مصالح ساختمانی بیشتر به دلیل ویژگی عایق صوتی و حرارتی بودن بلوک های اتوکلاوی است.

به جرات می توان گفت که بلوک های هوادار شده، بهترین عایق صدا در میان رقبای دیوار چینی در بازار هستند. البته به کارگیری چسب هبلکس (ملات هبلکس) به عنوان ملات دیوار چینی در این ویژگی، بی تاثیر نیست.

 

بر اساس تست صدا بلوک هبلکس، بهترین نوع دیوار ساختمان چه ویژگی های دیگری دارد؟

حال که طبق نتایج حاصل از تست صدا، بلوک های هبلکسی به عنوان بهترین نوع دیوار ساختمانی از نظر عایق بودن شناخته شده اند، بهتر است با ویژگی ها و مزایای دیگر این مصالح ساختمانی بیشتر آشنا شوید‌.

  • اولین مزیتی که می توان برای بلوک aac بیان کرد، حفظ حریم شخصی و آسایش افراد داخل ساختمان است. به کمک این بلوک ها، آلودگی صوتی و صدا های مزاحم، آسایش اعضا را مختل نمی کند.
  • ویژگی دیگر این بلوک ها، وزن سبک آن هاست. مقاومت فشاری بالا در عین وزن کم دیوار های هبلکسی، دلیل قانع کننده ای برای مقاوم بودن ساختمان در مقابل زلزله است.
  • همان طور که تست صدا بلوک هبلکس، عایق صوتی بودن آن ها را اثبات کرد، تست های دیگر نشان می دهند که این بلوک ها عایق حرارتی بسیار خوبی هم هستند، و از طرفی از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کنند. همین ویژگی می تواند یک دلیل ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان نیز باشد.
  • اجرای بلوک های اتوکلاو شده و دیوار چینی با آن ها بسیار راحت است. این بلوک ها ابعاد بزرگ تری نسبت به سفال، لیکا و بلوک سیمانی دارند. از طرفی ملات آن ها نیز چسبندگی بالایی داشته که سرعت اجرا را تا حد زیادی بالا می برد.
  • سازگاری با محیط زیست شاید تنها ویژگی heblex است که خریداران اهمیت زیادی به آن نمی دهند، اما از نظر دوست داران محیط زیست، این بلوک ها آسیبی به طبیعت نمی زنند.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

بر اساس تست صدا بلوک هبلکس، بهترین نوع دیوار ساختمان چه ویژگی های دیگری دارد؟

بر اساس تست صدا بلوک هبلکس، بهترین عایق صوتی دیوار مشترک کدام است؛ بلوک هبلکس یا پشم سنگ؟

خوشبختانه در سال های اخیر برای حفظ حریم خصوصی افراد و بر قراری آسایش در محیط های داخلی منازل، مصالح عایقی مانند پشم سنگ ساخته شده است. پشم سنگ به تنهایی نمی تواند در ساخت دیوار سهیم باشد، بلکه فقط باید روی دیوار ساخته شده نصب شود؛ این مصالح عایق وزن بسیار کمی دارد. طبق تست صدا بلوک هبلکس، بلوک های اتوکلاو شده عایق قابل اطمینانی برای صدا بوده که بر خلاف پشم سنگ، به تنهایی در دیوارچینی قابل استفاده هستند.

بهترین عایق صوتی دیوار مشترک آن است که در عین کاهش صدا های ورودی و خروجی، قیمت مناسب و اجرای سریع تری هم داشته باشد. با به کار گیری بلوک های هبلکسی در دیوار های داخلی دیگر نیازی به صرف هزینه جداگانه برای خرید و نصب مصالح عایقی مانند پشم سنگ وجود ندارد؛ بنابراین می توان این بلوک ها را به صرفه تر دانست. از نظر زمانی نیز پشم سنگ به دلیل اینکه باید بعد از دیوارچینی نصب شود، پروسه اجرای طولانی تری دارد. در نهایت، سازندگان ساختمان ها باید بر اساس بودجه، زمان تحویل پروژه و مقایسه های انجام شده، مصالح موردنیازشان را انتخاب کنند.

بر اساس تست صدا بلوک هبلکس، بهترین عایق صوتی دیوار مشترک کدام است؛ بلوک هبلکس یا پشم سنگ؟

آیا قیمت بلوک هبلکس بر اساس نتایج حاصل از تست صدا بلوک هبلکس تعیین می شود؟

قیمت بلوک هبلکس معمولا تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می شود. متریال این بلوک ها هر کدام قیمت به خصوصی دارند که با تغییر در نرخ هر کدامشان، قیمت نهایی بلوک هوادار نیز تغییر می کند.

بر اساس مقایسه قیمت بلوک های hebelex با سایر مصالح دیوار چینی، مانند سفال و بلوک سیمانی، باید گفت که قیمت این بلوک ها به دلیل مزیت ها و برتری هایی که دارند، بیشتر است.

همین عایق صوتی بودن که تست صدا بلوک هبلکس آن را اثبات می کند، باعث می شود که در ساخت دیوار و سقف نیازی به عایق کاری جداگانه نباشد. همچنین سطح صاف این بلوک ها باعث می شود که حین اجرای نما نیازی به لایه گچ و خاک نداشته باشید. استفاده از گچ مخصوص هبلکس نیز علاوه بر سریع تر کردن روند انجام گچ کاری، از ایجاد ترک روی لایه گچ کاری شده جلوگیری می کند.

همه این ها باعث می شود که با وجود گران بودن قیمت بلوک های اتوکلاو شده، دیوار چینی با آن به صرفه تر از مصالح دیگر باشد‌. البته باید بدانید که بلوک های هبلکسی و مصالح مرتبط با آن ها را باید از مراکز معتبری مثل سورنا هبلکس خریداری کنید تا تمامی این ویژگی ها و مزایا را داشته باشد.

حرف آخر

حال که متوجه شده اید بلوک های اتوکلاو شده عایق صوتی خوبی هستند، آیا باز هم برای خرید آن ها تعلل می کنید؟ با استفاده از این بلوک ها دیگر نگران صدا های مزاحم و یا شنیده شدن صدای وسایل نقلیه از خیابان ها نباشید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!