هبلکس عایق صدا

قیمت بلوک هبلکس عایق صدا چقدر است؟هبلکس عایق صدا

بلوک های اتوکلاو شده علاوه بر وزن کم، عایق صدا نیز هستند‌. این بلوک ها به دلیل عایق بودن در برابر صوت، اکثرا در آپارتمان سازی کاربرد چشمگیری داشته و مسلما قیمت آن ها بیشتر از سایر مصالح دیوار چینی است. در ادامه، این بلوک و قیمت آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

آیا بلوک بتن اتوکلاو شده عایق صدا است؟

هبلکس عایق صدا، یکی از مصالح با مزایای ویژه در صنعت ساختمان سازی است. شاید بیشتر سازندگان ساختمان ها، بلوک هبلکس را با ویژگی سبک بودن بشناسند، اما این بلوک ها خاصیت عایق بودن در برابر صدا را نیز دارا هستند. در واقع، وجود تخلخل در ساختار داخلی بلوک بتن اتوکلاو شده سبب می شود که صدا از طرفین بلوک عبور نکند.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید، تخلخل و هوادار شدن بلوک aac چطور امکان پذیر است؟ در پاسخ باید گفت که در مراحل اولیه ساخت، زمانی که مواد اولیه بلوک های هوادار با هم ترکیب می شوند، آن ها را در قالب می ریزند. تقریبا نصف قالب باید با مواد پر شود. حال، ترکیبات و فعالیت های شیمیایی این مواد باهم باعث می شود که هبلکس مانند کیک اسفنجی پف کرده و متخلخل شود. این ترکیبات شیمیایی حاصل واکنش سیلیس با سیمان و ماسه است. تفاوت قیمت بلوک هبلکس عایق صدا با سایر بلوک ها به دلیل همین مرحله ساخت آن هاست.

این بلوک ها که نام دیگرشان دیوار پیش ساخته سیپورکس است، پس از هوادار شدن، در ابعاد دلخواه و مشخصی برش داده می شوند. اگر می خواهید بدانید که عایق بودن بلوک سبک چطور ثابت می شود، ادامه مقاله را از دست ندهید.

آیا بلوک بتن اتوکلاو شده عایق صدا است؟

تست صدا بلوک هبلکس چگونه انجام می شود؟

برای اینکه هبلکس عایق صدا، در کارخانه و پس از تولید، از نظر عایق بودن تضمین شود، باید تحت آزمایش های به خصوصی بررسی شود. رایج ترین روش، این است که یک منبع صدا را در محفظه ای قرار می دهیم. حال روی آن را با heblex می پوشانیم. اگر صدا کاملا قطع شود، بلوک توانسته شدت صوت را تا ۵۰ دسیبل کاهش دهد. تقریبا تمامی بلوک های اتوکلاوی از تست صدا بلوک هبلکس، سربلند بیرون می آیند، مگر اینکه کیفیت مواد اولیه شان پایین باشد.

به طور میانگین و بر اساس نتایج حاصل از این تست ها، بلوک های اتوکلاوی بین ۴۵ تا ۵۵ دسیبل از شدت صوت را کاهش می دهند. این مقدار عایق بودن باعث شده است تا در مکان هایی که نیاز به سقف یا دیوار های آکوستیک وجود دارد، بلوک های هبلکسی بهتری انتخاب باشند.

قیمت بلوک هبلکس عایق صدا به دلیل همین ویژگی عایق بودن و تمایز آن با سایر مصالح، گران تر از سفال یا لیپر است. تفاوت بلوک لیپر و هبلکس بیشتر در ویژگی ها و مشخصات فنی آن هاست.

ساخت خانه با بلوک هبلکس عایق صدا چه مزایایی دارد؟

ساخت خانه با بلوک هبلکس از جهات مختلف به سایر مصالح دیوارچینی برتری دارد. در ادامه متن به مزایای این بلوک ها در ساختمان سازی اشاره کرده ایم.

1-جلوگیری از آلودگی صوتی و حفظ حریم شخصی

با استفاده از hebelex در ساخت دیوار و سقف، ساختمان به طور کامل در برابر صدا های خارجی عایق می شود. از طرفی صدا های داخل ساختمان و اتاق ها نیز به بیرون از دیوار منتشر نمی شود.

2-جلوگیری از اتلاف انرژی

بلوک های اتوکلاوی طوری ساخته شده اند که از اتلاف انرژی در ساختمان ها جلوگیری می کنند. بر اساس بررسی های انجام شده، به کار گیری هبلکس عایق صدا، تا ۳۰ درصد، مانع از هدر رفت گرما و سرما می شوند. هرچند که چسب هبلکس (ملات هبلکس)، نیز تا حد خیلی زیادی در این ویژگی موثر است.

3-کاهش وزن ساختمان

بلوک های سبک شده در مقایسه با سفال، بلوک سیمانی و بلوک لیکا وزن بسیار کمتری دارند. به کار گیری این بلوک ها در دیوار و سقف باعث می شود که بافت مرده ساختمان کاهش پیدا کند و مقاومت دیوار ها در برابر زلزله زیاد شود. قیمت بلوک هبلکس عایق صدا گرچه زیاد است، اما از هزینه های زیادی که برای مقاوم سازی انجام می شود، جلوگیری می کند.

4-جلوگیری از خسارت های ناشی از آتش سوزی

هبلکس عایق صدا یکی از مصالح ساختمانی است که در برابر حرارت بالا و حتی آتش سوزی مقاومت زیادی دارد. این بلوک ها بسته به کیفیت شان، بین ۴ تا ۶ ساعت در برابر آتش سوزی مقاومت می کنند. یکی از دلایل ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان و جایگزین کردن آن با بلوک هبلکسی، همین عایق حرارتی بودن است. یونولیت ها معمولا قابل اشتعال هستند و ایمنی بسیار کمی در برابر آتش سوزی دارند.

5-کاهش هزینه های ساختمان سازی

بلوک های اتوکلاو شده پرتی مصالح بسیار کمی دارند و این پرتی، دوباره قابل استفاده است. سرعت اجرای بالا در کنار ملات کم حین گچکاری و نازک کاری باعث می شوند که هزینه های ساختمان سازی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. از طرفی به کار گیری گچ مخصوص هبلکس، علاوه بر افزایش کیفیت نهایی، سرعت گچکاری را نیز بالا می برد. از نظر هزینه هاي اضافی برای عایق سازی ساختمان نیز، این بلوک ها بسیار به صرفه هستند.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

آیا هبلکس عایق صدا، عایق حرارتی نیز هست؟

آیا هبلکس عایق صدا، عایق حرارتی نیز هست؟

برای بسیاری از سازندگان ساختمان ها علاوه بر عایق صدا بودن مصالح، عایق حرارتی بودن نیز اهمیت دارد. هبلکس عایق صدا با توجه به تست هایی که روی آن انجام شده، عایق حرارت نیز هست. بلوک های اتوکلاو شده به نحوی ساخته شده اند که از عبور سرما و گرما از دیوار جلوگیری می کنند. طبق اندازه گیری های انجام شده، استفاده از بلوک های هبلکسی به همراه ملات مخصوص آن ها که عایق نیز هست، تا حد زیادی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

بلوک های هبلکسی در مقابل انتقال حرارت نیز عایق اند. به این صورت که در برابر آتش سوزی تا حدود ۶ ساعت دوام آورده و تخریب نمی شوند. عایق صدا بودن به همراه عایق حرارتی بودن این بلوک ها باعث برتری آن ها نسبت به مصالح دیگری، مانند آجر یا بلوک سیمانی شده است.

استفاده از این بلوک ها، سازنده را از کاربرد مصالح عایق به صورت مجزا برای صدا و انرژی بی نیاز می‌ کند. همچنین بسیاری از خریداران منازل مسکونی، به خصوص آپارتمان ها به عایق صدا بودن مصالح بسیار اهمیت می دهند. بنابراین، کاربرد این بلوک ها در ساختمان باعث فروش سریع تر و راحت تر آن ها نیز می شود.

ساخت خانه با بلوک هبلکس عایق صدا چه مزایایی دارد؟

مزیت های خیس کردن بلوک هبلکس عایق صدا چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که سبب علاقه افراد به استفاده از بلوک هبلکس عایق صدا در ساختمان سازی می شود. این بلوک ها بسیار سبک هستند و برای جابه جا کردن آن انرژی زیادی مورد نیاز نیست. این بلوک از نفوذ حشرات به ساختمان جلوگیری می کنند و عایق بسیار مناسبی برای صدا و رطوبت هستند.

شیوه استفاده از این بلوک ها در ساختمان سازی، با سایر بلوک ها متفاوت است. برخلاف سایر بلوک ها، برای استفاده از بلوک هبلکس در ساختمان سازی، لازم است آن ها را کاملا خیس کنید. خیس کردن این بلوک ها مزیت های فراوانی برای شما دارد و سبب می شود که این بلوک ها به خوبی روی یکدیگر قرار بگیرند. یکی از مهم ترین مزیت های خیس کردن بلوک هبلکسی این است که پس از خشک شدن کامل، این بلوک ها به یک عایق مناسب برای آب و رطوبت تبدیل خواهند شد و خیال شما از بابت عدم رطوبت دهی دیوار ها کاملا راحت خواهد بود.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که با خیس کردن بلوک اتوکلاو شده، به دلیل تخلخل بسیار زیادشان، وزن آن ها افزایش پیدا نمی کند و لازم نیست در مورد این مسئله نگرانی خاصی داشته باشید.

مزیت های خیس کردن بلوک هبلکس عایق صدا چیست؟

قیمت هبلکس سقفی (هبلکس عایق صدا) چقدر است؟

حال که با اهمیت عایق بودن صدا در ساختمان ها آشنا شدید، بهتر است کمی درباره قیمت این مصالح صحبت کنیم. قیمت هبلکس سقفی یا هبلکس دیواری بر اساس قیمت متریال اولیه آن ها تعیین می شود.

ابعاد بلوک اتوکلاوی نیز در قیمت آن ها تاثیر دارد. بلوک هایی با ابعاد ۶۰×۲۵×۲۰ حدود ۲۴۰۰۰ تومان است. بلوک های کوچک تر قیمت کمتری دارند. البته این قیمت در همه مراکز خرید یکسان نیست؛ زیرا کیفیت بلوک ها باهم متفاوت است. می توانید برای خرید بلوک هبلکسی از سورنا هبلکس کمک بگیرید. قیمت بلوک هبلکس عایق صدا به مقدار خرید آن هم بستگی دارد. هرچقدر میزان و حجم خرید بالاتر باشد، قیمت پرداختی به صرفه تر است.

سخن آخر

به جرات می توان گفت که هبلکس عایق صدا، یکی از به صرفه ترین متریال ساختمان سازی است. به کار گیری این مصالح، سازندگان را از هزینه های عایق بندی بی نیاز می کند.

1/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!