نحوه اجرای نما روی هبلکس

نحوه اجرای نما روی هبلکس⭐چگونه است؟

اجرای نما روی هبلکس، موضوعی است که ممکن است در مورد آن ابهامات زیادی وجود داشته باشد. برخی ها تصور می کنند که هبلکس گزینه خوبی برای اجرای نما نیست و برخی دیگر اعتقاد دارند که می توان نمای زیبایی را با این بلوک داشت. ما در این مقاله می خواهیم در این خصوص نکاتی را بیان کنیم. توصیه می کنیم، اگر می خواهید برای خرید بلوک هبلکس اقدام کنید، آن را از منابع معتبر تهیه کنید.

آیا استفاده از بلوک هبلکس در نما، کار درستی است؟

صنعت ساختمان در حال قدم برداشتن به سوی شرایطی است که در آن بتوان با کمترین هزینه و در طی کوتاه ترین زمان ممکن، ساختمانی مقاوم و بسیار زیبا داشت. یکی از محصولاتی که توانسته برای دستیابی به این هدف، فوق العاده کمک کننده ظاهر شود، heblex است. بلوک های هبلکسی مزیت های زیادی دارند و به همین دلیل می توان از آنها به عنوان بهترین گزینه برای اجرای نمای ساختمان یاد کرد. اگر نمی دانید بلوک های هبلکسی چیستند و چه مزیت هایی دارند، مقاله ی بلوک هبلکس چیست را مطالعه کنید.

مزیت های بلوک های اتوکلاو شده برای اجرا در نمای ساختمان به شرح زیر است:

  • هزینه اجرا به دلیل استفاده و ملات هبلکس (نحوه استفاده از چسب هبلکس) به شدت کاهش پیدا می کند.
  • بلوک های هبلکسی، سطح صافی دارند و به همین دلیل، نما خیلی راحت تر روی آن پیاده می شود.
  • قیمت بلوک هبلکس، پایین است و می توان از این طریق هزینه های اجرای نما را کاهش داد.
  • این بلوک ها مقاومت زیادی دارند و می توانند در برابر آتش مقاومت بالایی از خود نشان دهند. اگر می خواهید در مورد این نوع بلوک اطلاعات کامل تری به دست آورید، مقاله ی معایب بلوک هبلکس را نیز مطالعه کنید.
  • در صورت تهیه و خرید ابزار هبلکس، سرعت اجرای اجرای نما روی هبلکس افزایش پیدا می کند.
  • با کمک پلاستر (پلاستر چیست) می توان نمای زیبایی را روی این بلوک به مرحله اجرا درآورد.

با توجه به همه نکاتی که در بالا اشاره کردیم، اگر در زمان اجرای نما نکات تخصصی رعایت شود، پیاده سازی نما به سادگی و در طی کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. نه تنها برای خرید بلوک های ای ای سی بلکه برای تهیه و اطلاع از قیمت ابزار هبلکس به سراغ منابع معتبر بروید.

نحوه اجرای نما روی هبلکس

آیا اجرای سنگ نما روی بلوک هبلکس امکان پذیر است؟

یکی از تحولاتی که در حوزه ساختمان سازی به وجود آمده، بلوک  aac و اجرای نما روی هبلکس است. تفکر اشتباهی که در مورد بلوک های هبلکس وجود دارد، این است که این بلوک برای اجرای نما مناسب نیست و نمی توان کاشی و یا سنگ را روی آن قرار داد.

برای اجرای سنگ نما روی بلوک هبلکس هیچ محدودیت و ممنوعیتی وجود ندارد و خیلی راحت می توان نما را به کمک آن اجرا کرد. حتی، به دلیل صاف بودن سطح بلوک های هبلکسی، و سبک بودن آنها اجرای نما روی آن بسیار راحت تر از زمانی است که از مصالح قدیمی استفاده می شود.

برای اجرای نما روی هبلکس، به یک ملات مخصوص به نام چسب هبلکس یا ملات هبلکس است. همان ملاتی که برای دیوارچینی بلوک های هبلکسی به کار برده می شود، برای اجرای سنگ نما نیز کاربرد داشته و همه چیز خیلی راحت و در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. البته، برخی مواقع به جای استفاده از ملات مخصوص بلوک های سبک هبلکسی از ملات ماسه و سیمان استفاده می کنند که کار درستی نیست و معایب زیادی دارد. این ملات وزن ساختمان را افزایش می دهد و نمی تواند بلوک های هبلکسی را به خوبی به هم بچسباند.

آیا اجرای نما روی هبلکس، شامل اجرای گچ روی هبلکس نیز می شود؟

یکی از نما هایی که روی بلوک های هبلکسی انجام می شود، گچ کاری است. اجرای گچ روی هبلکس، کار ساده و نسبتا ارزان تری نسبت به اجرای نما های سنگین تر است.

در اجرای نما روی هبلکس، تمیز بودن سطح زیرین کار، در کیفیت نمای دیوار بسیار تاثیر دارد. این بلوک ها به دلیل خاصیت جذب آب بالایی که دارند، ملات گچ کاری را به سرعت به خود جدب می کنند. برای گچ کاری روی این بلوک های هوادار، باید ملات گچ را با ضخامت کمتری به کار ببرید؛ زیرا بلوک های اتوکلاوی بر خلاف سفال، ناهمواری های کمتری بین بلوک داشته و سطح یک دستی هم دارند.

در قسمت هایی که تاسیسات روی بلوک ها به کار رفته و یا در نقاط زاویه دار، برای تمیزی کار می توان از مش فایبر گلاس استفاده کرد. این کار از ترک خوردن گچ در این نقاط جلوگیری می کند. گچ کاری روی بلوک های هبلکسی، شامل سه مرحله به شرح زیر است:

1-لایه اول که ملات گچ و خاک است (این مرحله قابل حذف است)؛

2-لایه دوم برای یک دست شدن سطوح؛

3-لایه سوم که از ملات نرم تری برای زیبایی کار استفاده می شود؛

هزینه اجرای نما روی هبلکس چقدر است؟

هزینه اجرای نما روی هبلکس چقدر است؟

موضوع بسیار مهمی که می بایست در مورد آن نیز نکاتی را بیان کنیم، هزینه اجرای نما روی هبلکس است. شاید در نگاه اول، قیمت بلوک های هبلکسی، بالا باشد، اما به دلیل صرفه جویی هایی که این نوع بلوک در اجرای کل ساختمان دارد، استفاده از این بلوک ها می تواند تا حد زیادی از هزینه های کلی پروژه کم کند.

مقاومت به یخ زدگی، مقاومت در برابر آتش، صاف بودن سطح بلوک هبلکسی، با دوام بودن آن و مسائلی از این دست که باعث کاهش مشکلات نصب این بلوک روی نما می شود، روی هزینه های نصب و اجرای نمای با کمک بلوک های اتوکلاو شده تاثیر دارد. هر قدر که یک عملیات را در مدت زمان کمتری بتوان انجام داد، هزینه ها نیز به شدت کاهش پیدا می کند.

با توجه به آنکه قرار است چه نوع نمایی روی بلوک سبک اجرا شود، نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای اجرای نما به وسیله بلوک های هبلکسی عنوان کرد. زمان ساخت نما، بهترین زمان برای مشخص شدن هزینه هاست.

هزینه اجرای نما روی هبلکس چقدر است؟

اجرای رابیتس روی هبلکس (اجرای نما روی هبلکس) چطور انجام می شود؟

یکی از روش های اجرای نما روی هبلکس، رابیتس است. در واقع رابیتس ها، توری های فلزی مشبکی هستند که برای سه بعدی کردن سقف که به اصطلاح به آن سقف کاذب می گویند، استفاده می شوند. بر اساس ضخامت این توری ها، وزن آن ها نیز باهم متفاوت است. در سقف های هبلکسی، بهترین نوع رابیتس، انواع نیمه سنگین و متوسط با وزن بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ گرم هستند.

اجرای رابیتس روی هبلکس باید توسط افراد ماهر انجام شود تا آسیبی به سقف و حتی دیوار های کناری وارد نشود. حتی  اگر دیوار ها به کمک بست های تخت به هم کلاف شده باشند، باز هم ممکن است حین نصب رابیتس در اثر بی احتیاطی نصاب، ترک خوردگی در دیوار ایجاد شود.

بر خلاف تصور، دیوار ها و سقف های هبلکسی که با بست های رادیکالی به سازه وصل شده اند، توانایی تحمل وزن رابیتس یا هر نوع نماکاری دیگری را دارند. تنها مشکل این کار نصب رابیتس ها است که نمی توان آن ها را به بلوک ها جوش داد. برای اتصال توری ها به بلوک بهتر است از روش های دیگری مثل نصب میلگرد به روش دفنی در سقف و بعد جوش دادن رابیتس به میلگرد استفاده کرد.

اجرای رابیتس روی هبلکس (اجرای نما روی هبلکس) چطور انجام می شود؟

اجرای نما روی هبلکس بهتر است یا سفال؟

سوال مهم دیگری که لازم می دانیم حتما در مورد آن نکاتی را بیان کنیم، این است که اجرای نما روی هبلکس بهتر است یا سفال. هم بلوک های اتوکلاو شده و هم آجرهای سفالی، سطح صافی دارند و از این جهت می توانند گزینه های خوبی برای نصب نما به شمار روند. اما به دلیل تفاوت های اساسی و بنیادی که بین این دو نوع بلوک وجود دارد، نمای اجرا شده روی بلوک های هبلکسی زیباتر خواهد بود.

بلوک ای ای سی (aac) نسبت به بلوک های سفالی سطح صاف بیشتری داشته و به دلیل متریالی که در تولید و ساخت آن به کار برده شده، از مقاومت بیشتری نسبت به بلوک های سفالی برخوردار است؛ این نیز به اجرای بهتر نما کمک زیادی می کند.

از دیگر تفاوت های اساسی و بسیار مهمی که بین بلوک های هبلکسی (hebelex) و بلوک های سفالی وجود دارد، قابلیت برش دادن بلوک ای ای سی در اندازه های دلخواه است. می توان به کمک این مزیت، بلوک های اتوکلاو شده را در اندازه های مورد نیاز برش داد. این قابلیت، باعث کاهش پِرتی بلوک هبلکسی شده که این نیز می تواند روی کاهش هزینه های اجرای نما روی بلوک های هبلکسی تاثیر گذارد.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

اجرای نما روی هبلکس بهتر است یا سفال؟

آیا کاشی کاری به عنوان اجرای نما روی هبلکس امکان پذیر است؟

بلوک ‌های هبلکسی سطح صاف و جذب آب بالایی دارند، بنابراین هر گونه نمایی که نیاز به ملات داشته باشد را به خوبی جذب می کند. کاشی کاری برای زیبا تر دیده شدن نمای بلوک اتوکلاو انجام می شود و به وسیله چسب مخصوص و یا ملات سیمانی به بلوک‌ها می چسبد.

در بسیاری از ساختمان‌ها، دیوارهای داخلی و غیرباربری که با بلوک اتوکلاو شده ساخته شده اند، باید با کاشی کاری پوشانیده شوند تا علاوه بر عایق بودن، زیبایی دیوار نیز بیشتر شود.

نکته ی مهم در کاشی کاری روی دیوارهای بتنی این است که حداقل ۶ هفته از ساخت دیوار گذشته باشد. در این مدت دیوار باید مرتبا مرطوب شده باشد تا بتواند مصالح و کاشی را به خوبی جذب کند.

ملاتی که بین بلوک‌های سبک و کاشی قرار می گیرید به دلیل صاف بودن سطح بلوک، ضخامت کمی دارد. این موضوع یک نوع صرفه جویی در هزینه اجرای نما روی هبلکس محسوب می شود.

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم، الان حتما متوجه شده اید که بلوک های هبلکس محدودیتی از بابت اجرای نما و نازک کاری ندارند و کاشی کاری روی این بلوک ها به راحتی انجام می شود.

 

کلام آخر

نمای زیبا در صورتی به دست خواهد آمد که این نما روی بلوک هایی با کیفیت اجرا شود. بلوک های هبلکسی یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت نما به شمار می رود. جهت تهیه این بلوک با بهترین کیفیت، به منابع معتبر فروش، مانند سورنا هبلکس مراجعه کنید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!