تفاوت بلوک هبلکس و سیمانی از نظر متریال به کار برده شده در ساخت

تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی چیست؟⭐بررسی کامل

بلوک سبک و بلوک های سیمانی جزء عمده ترین مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز هستند. تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی که در ادامه مقاله به طور مفصل مورد بحث قرار می گیرد، بیشتر به دلیل مشخصات فنی و ساختاری آن هاست.

بلوک اتوکلاو و بلوک سیمانی از چه متریالی تشکیل شده اند؟

بلوک هبلکس از مواد اولیه ای همچون سیمان، پودر آلومینیوم، پودر سنگ، سیلیس، آب و غیره تشکیل شده است. مشخصه ی اصلی بلوک‌های هبلکسی، هوادار شدن آن هاست. این بلوک ها در دستگاه فشار مخصوصی در دمای بالا هوادار و متخلخل شده اند. به همین دلیل، بلوک aac در عین اینکه وزن کمی دارد، مقاومتش بسیار بالاست. دیوار پیش ساخته سیپورکس نیز همین متریال را دارد، با این تفاوت که در ابعاد بزرگ تری قابل ساخت و اجرا است. تفاوت قیمت هبلکس و بلوک سیمانی به دلیل تفاوت در متریال آن هاست.

بلوک های سیمانی همان طور که از اسمشان مشخص است، از ترکیب سیمان، آب و ماسه و اغلب در مجاورت نور خورشید ساخته می شوند. بلوک های سیمانی اغلب تو خالی بوده و باید با ملات پر شوند. این بلوک ها به دلیل اینکه فاقد مرحله تخلخل هستند، وزن بسیار بیشتری نسبت به هبلکس دارند.

همین تفاوت متریال، باعث ایجاد تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی از نظر مشخصه های دیگر نیز می شود. حالا که دانستید بلوک اتوکلاو و بلوک سیمانی از چه متریالی تشکیل شده اند، بهتر است با تفاوت های اجرایی آن ها نیز آشنا شوید.

بلوک اتوکلاو و بلوک سیمانی از چه متریالی تشکیل شده اند؟

آیا مقاومت فشاری، یک تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی است؟

برای آگاهی از تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی از نظر مقاومت فشاری، باید بدانید که میزان مقاومت فشاری، یکی از مؤلفه هایی است که برای مصالح ساختمانی اهمیت بسیار زیادی دارد. هرچه میزان مقاومت فشاری یک محصول کم تر باشد، می توان گفت که آن محصول در برابر زلزله از مقاومت بیش تری برخوردار است. مقاومت فشاری بر اساس نیوتن بر میلی متر مربع اندازه گیری می شود. در واقع، هر قدر یک قطعه انرژی کم تری را به فضای زیرین خود وارد کند، یعنی از وزن کم تری برخوردار است که در نتیجه آن در برابر زلزله مقاومت بیش تری دارد.

بلوک ای سی سی در حالت عادی، مقاومتی معادل ۳.۵ نیوتن بر میلی متر مربع دارند، اما این میزان برای بلوک سیمانی ۸ نیوتن بر میلی متر مربع است. این مسئله نشان می دهد که میزان مقاومت بلوک های ای سی سی (aac) تا دو برابر بیش تر از بلوک های سیمانی است؛ این فاکتور سبب شده که امروزه بلوک های ای سی سی در فرآیند ساختمان سازی بسیار پر کاربرد باشند و با توجه به مزایای بسیار زیاد، به شدت مورد توجه ساختمان سازان قرار بگیرند.

آیا مقاومت فشاری، یک تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی است؟

بلوک هبلکسی و سیمانی از نظر ملات مصرفی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی از نظر ملات مصرفی، یکی از دلایل انتخاب خریداران بلوک های اتوکلاو شده است. به هر حال هر کارفرمایی انتظار دارد که با خرید مصالح، تا حد امکان در هزینه ها صرفه جویی کند.

بلوک های هبلکسی سطح بیرونی صافی دارند و بر همین اساس برای ملات و اجرای نما به مصالح خیلی کمتری نیاز دارند. همچنین با خرید چسب هبلکس و استفاده از آن به عنوان ملات برای اتصال بلوک ها، تا حد زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. چسب هبلکس نه تنها بسیار راحت اجرا می شود بلکه فقط باید یک لایه ی نازک از آن استفاده شود. قیمت چسب هبلکس نیز با توجه به اینکه چسبندگی و اطمینان بیشتری دارد، بسیار به صرفه است و همین موضوع باعث شده علیرغم تفاوت قیمت هبلکس و بلوک سیمانی، بلوک های هبلکسی محبوبیت بیشتری داشته باشند.

تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی در اجرای آن هاست که بیشتر خودنمایی می کند. بر خلاف بلوک های صاف اتوکلاو شده، وقتی بلوک های سیمانی کنار هم چیده می شوند، برای آنکه بتوان درز و شکاف بین بلوک را پر کرد، مجبورند ملات بیشتری را مصرف کنند و این گونه مصرف ملات سیمان افزایش پیدا می کند. در اجرای نمای بلوک های سیمانی نیز برای یک دست شدن سطح بیرونی باید چند لایه ملات به کار برده شود. به علاوه اینکه تهیه این ملات و آماده سازی آن وقت زیادی از بنا را می گیرد.

گچ مخصوص هبلکس طبق متریال و ساختار این بلوک ها ساخته شده است که به همراه بلوک های اتوکلاو شده و سایر تولیدات مشابه در سورنا هبلکس قابل خریداری هستند. با مطالعه قیمت متوجه شده اید که بلوک هبلکسی و سیمانی از نظر ملات مصرفی چه تفاوت هایی باهم دارند؛ بر این اساس می توانید انتخاب عاقلانه و هوشمند تری داشته باشید.

تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی از نظر عایق بودن چیست؟

عایق بودن یکی از مزایای هر مصالح ساختمانی است که کارفرما را از خرید تجهیزات مجزا برای عایق شدن دیوار و سقف بی نیاز می کند. عایق بودن این مصالح مزایای زیادی دارد از جمله:

  • در زندگی های آپارتمان نشینی که بسیار رایج شده است، عایق بودن دیوار ها و سقف از نظر صدا و صوت، برای خریداران، حائز اهمیت است.
  • زمانی که هزینه های گزافی برای انرژی های گرمایشی و برق برای سرمایشی پرداخت می شود، شاید استفاده از مصالحی که از هدر رفت این انرژی ها جلوگیری می کند، یک راه مطمئن برای صرفه جویی این هزینه ها باشد.
  • عایق رطوبت بودن نیز برای ایمنی و زیبایی داخلی ساختمان اهمیت دارد. مصالحی که عایق بندی شده باشند یا اینکه خودشان عایق رطوبت باشند از نفوذ آب و نم دادن سقف و حتی کناره های پنجره ها جلوگیری می کنند.

حال که به اهمیت عایق بودن مصالح پی بردید بهتر است بدانید که تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی از نظر عایق بودن چیست. بلوک سبک aac به دلیل خواص ساختاری و متریال سازنده اش، در برابر انرژی هایی مانند گرما و سرما، صدا و رطوبت، نسبت به بلوک های سیمانی نفوذ ناپذیری بیشتری داشته و به اصطلاح عایق تر است. البته این بلوک های متخلخل، جذب آب بالایی دارند و برای پیشگیری از ترک گچ روی هبلکس بهتر است آن را مرتبا مرطوب نگهدارید.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خرید و قیمت بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

تفاوت قیمت هبلکس و بلوک سیمانی به چه صورت است؟

یکی از مسائلی که در خرید بلوک های hebelex و سیمانی اهمیت دارد، تفاوت قیمت هبلکس با بلوک سیمانی است. بلوک های اتوکلاو شده به دلیل طولانی بودن زمان تولید، استفاده از تجهیزاتی مانند دستگاه فشار و همچنین متریال گرانی مانند سیلیس و پودر آلومینیوم، قیمت بیشتری نسبت به بلوک های سیمانی دارد.

البته قیمت بالا، از جنبه های دیگری مانند وزن کم و عدم نیاز به ستون و سازه های اضافی برای تحمل وزن دیوار، مقدار ملات مصرفی کم و زمان اجرای سریع تر، جبران می شود. به هرحال تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی بدون در نظر گرفتن مزایای هبلکس، بسیاری از افراد را وسوسه به خرید و استفاده از آن ها می کند که در این رابطه شرکت سورنا هبلکس، می تواند به متقاضیان کمک کند.

تفاوت قیمت هبلکس و بلوک سیمانی هرچقدر هم که باشد، کارفرما باید مزایای آن ها و برتری‌ هایشان را نسبت به هم در نظر بگیرد. قیمت اجرای بلوک هبلکس با توجه به زمان بسیار کم اجرای آن ها و همچنین حمل و نقل سریع تر و راحت تر heblex بسیار به مقرون به صرفه تر است.

حرف آخر

با توجه به تفاوت بلوک هبلکس و بلوک سیمانی که در متن به خوبی توضیح داده شد، در نهایت این کارفرما و پیمان کار است که باید با بررسی جوانب مختلف بهترین مورد را انتخاب کند.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!