آیا می دانید ناودانی منقطع گالوانیزه چیست

ناودانی منقطع گالوانیزه چیست؟⭐نبشی منقطع گالوانیزه

بیشترین موضوعی که باید هنگام ساخت یک سازه مورد توجه قرار گیرد، ایمنی و مقاومت آن است. محصولاتی از قبیل ناودانی منقطع گالوانیزه در مقاوم سازی دیوار های ساختمان تاثیر به سزایی دارند. لذا بهتر است که با خصوصیات و کاربرد آن بیشتر آشنا شویم.

نبشی منقطع گالوانیزه چیست؟ آیا استفاده از آن در مقاومت ساختمان اثری دارد؟

ناودانی منقطع در واقع محصولی مدرن است که می تواند در برابر زلزله، دیوار های ساختمان را مقاوم کند. در حقیقت کاربرد این محصول، ایجاد ایمنی در برابر زلزله و تقویت استحکام ساختمان می باشد. در سال های گذشته، مقاوم سازی ساختمان ها از طریق نبش کشی انجام می شد. منتهی به دلیل اینکه نبشی ها عملکرد مناسبی به هنگام زلزله نداشتند، استفاده از این محصولات روز به روز کمتر شد.

اما ناودانی منقطع گالوانیزه که به همراه میلگرد بستر مارکت سازه استفاده می شود، موجب بهبود عملکرد دیوار های ساختمان می شود. بیشترین استفاده ای که از نبشی منقطع گالوانیزه می شود، بکارگیری آن در تقویت دیوار های غیر باربر است. علت این موضوع، استفاده رایج بلوک aac در ساخت دیوار های غیر باربر می باشد. این بلوک ها خودشان در برابر زلزله ایمنی ایجاد می کنند، منتهی در صورت وجود ناودانی منقطع، ایمنی و مقاومت شان دو برابر می شود.

جالب است بدانید که استفاده از هر دوی این محصولات موجب کاهش هزینه های ساخت و ساز می شود. بلوک های هبلکسی که بنا به رویه تولید و مقاوم سازی شان در کارخانه بلوک هبلکس، دارای وزنی سبک و تخلخل متناسب هستند. این موضوع منجر به اتصال هرچه بهتر بلوک ها با ملات می شود و استحکام خوبی ایجاد می کند. ناودانی منقطع گالوانیزه همچنین به علت اتصال مفصلی میلگرد بستر با وال پست و نیز حذف گیره و قلاب، منجر به کاهش هزینه ساخت و ساز می شود.

آیا اجرای نبشی منقطع گالوانیزه ضروری و حیاتی است؟

آیا اجرای نبشی منقطع گالوانیزه ضروری و حیاتی است؟

لازم به ذکر است که طبق پیوست ششم آئین نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان، اجرای ناودانی منقطع الزامی است. به دلیل اینکه یکی از کشور های زلزله خیز می باشد که هر چند وقت یکبار شاهد وقوع زلزله های متعدد و خرابی های گوناگون در سراسر کشور هستیم.

 مهندسین ساختمان با مطالعاتی که بر روی ساختمان های تخریب شده در اثر زلزله انجام داده اند، متوجه شده اند که استفاده از ناودانی منقطع گالوانیزه می ‌تواند اجزای غیر سازه ای را در ساختمان مهار کرده و موجب کاهش خسارات ناشی از زلزله شود. همچنین مهندسین ساختمانی به این نتیجه رسیدند که نوع بلوک نیز در ایجاد ایمنی و جلوگیری از تخریب ساختمان تاثیر دارد.

در حقیقت، توجه به نوع بلوک انتخابی و محصولات جانبی که ایمنی یک ساختمان را تامین می کنند، موضوعی بسیار مهم است. زمانی که بلوک ویژگی های منحصر بفردی داشته باشد که از ساختمان در برابر عوامل محیطی محافظت کند، مسلما ساختمان استحکام بیشتری خواهد داشت. بلوک Heblex ویژگی هایی دارد که در مقایسه با سایر بلوک ها، ایمنی بیشتری ایجاد می کند.

قیمت ناودانی منقطع گالوانیزه و بلوک AAC چقدر است؟ مزایای نبشی منقطع گالوانیزه چیست؟

قیمت هبلکس به دو مورد بستگی دارد:

 1) خصوصیات منحصر بفرد

 2) مواد اولیه

سیلیس، آهک، پودر آلومینیوم، سیمان و آب در حقیقت اجزاء اولیه بلوک های اتوکلاو شده هستند. سیلیس تقریبا 60% ترکیب بلوک را تشکیل می دهد. قیمت این ماده نسبت به سایر مواد اولیه بالاتر و گران تر است. این موضوع بر قیمت بلوک نیز تاثیرگذار خواهد بود. منتهی با وجود این موضوع، همچنان عده زیادی از مهندسین ساختمان به سراغ خرید هبلکس می روند. دلیل این موضوع چیست؟

پاسخ این سوال را باید در خصوصیات این بلوک جستجو کرد. حتما این بلوک ویژگی هایی دارد که آن را از سایرین متمایز می کند. یک ویژگی جالب بلوک های AAC، ظاهر یکدست و زیبای دیوار ساخته شده با این بلوک ها است. این ظاهر یکدست باعث می شود که گاهی به اجرای نما روی هبلکس نیاز نداشته باشید.

از طرفی ویژگی دیگری که در این مقاله بر آن تاکید زیادی شد، مقاومت ساختمان بود که در نتیجه استفاده از این بلوک ها و ناودانی منقطع گالوانیزه حاصل می شد. جالب است بدانید که نبشی منقطع گالوانیزه با قیمت مناسبی در بازار یافت می شود. از دیگر ویژگی های خوب این بلوک، کاهش هزینه های ساخت است. پس از اتمام ساخت دیوار، نیازی به گچ کاری، کاشی کاری و … نخواهد بود. این موضوع از ترک گچ روی هبلکس نیز جلوگیری خواهد کرد.

یکی دیگر از ویژگی های بلوک AAC، مصالح و ابزار جانبی ای است که می توان هنگام ساخت از آنها استفاده کرد. ناودانی منقطع یکی از محصولاتی است که استفاده آن با بلوک AAC نسبت به سایر بلوک ها راحت تر است. زیرا این بلوک قابلیت برش کاری راحت تری دارد. همچنین تفاوت بلوک لیپر و هبلکس، لیپر یک نوع بلوک سیمانی است، در مقاومت آنهاست که وجه تمایز بلوک اتوکلاو شده با سایر بلوک های سیمانی و غیر سیمانی است.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

نحوه اجرای وال پست منقطع گالوانیزه به چه صورت است؟

نحوه اجرای وال پست منقطع گالوانیزه و توجه به نکات لازم حین اجرای آن باعث استحکام بیشتر دیوار در برابر زلزله و تکان های شدید می شود. برخی از نکات مهم در زمان اجرای این ناودانی به شرح زیر است:

  • برای نصب کردن ناودانی منقطع گالوانیزه، باید محل نصب را بعد از دیوار چینی مشخص کنید. وال پست های افقی اغلب با طول ۲۰ یا ۳۰ سانتی متر و ارتفاع بال ۷ سانتی متر ساخته شده اند که به زیر تیر های سقف وصل می شوند.
  • برای اتصال ناودانی های منقطع به سازه های بتنی و بلوک های اتوکلاو شده، باید از روش رول بولت گردشی استفاده کرد؛ زیرا اتصال های تفنگی و ضربه ای باعث ترک در دیوار می شود.
  • در حالت استاندارد، فاصله ی ناودانی منقطع گالوانیزه از همدیگر، در طول و عرض حدود یک متر است. رعایت کردن این فاصله حین ساخت و ساز باعث می شود که دیوار، حین زلزله به صورت کشویی درون این وال پست ها حرکت کند.
  • میلگرد های بستری که به وال پست ها وصل می شوند، باید درون سوراخ های لوبیایی شکل بتوانند خیلی کم حرکت کنند. این میلگرد ها استحکام دیوار را در برابر نیرو های عمودی وارد شده افزایش می دهند.
آیا می دانید ناودانی منقطع گالوانیزه چه تفاوتی با وال پست منقطع گالوانیزه دارد؟

ناودانی منقطع گالوانیزه چه تفاوتی با وال پست منقطع گالوانیزه دارد؟

وال پست منقطع گالوانیزه یکی از تجهیزاتی است که برای حمایت و پشتیبانی از دیوارها به کار برده می شود. این وال پست ها را در زبان انگلیسی به صورت Galvanized Wallpost می نویسند و یکی از مزیت هایی که می توان در مورد آنها نام برد، افزایش مقاومت ساختمان در برابر حوادثی است که نیروهایی خارجی به دیوار وارد می کند. از جمله این حوادث می توانیم به ورزش باد شدید و وقوع زلزله اشاره کنیم.

در گذشته، از نبشی ها استفاده می کردند، اما وقتی مشاهده کردند که این نبشی ها نمی توانند رفتار خوب و مناسبی در زمان زلزله از خود نشان دهند، تصمیم گرفتند که آنها را با ناودانی منقطع گالوانیزه که به وال پست هم مشهور هستند، جایگزین کنند. با این توضیح می توانیم بگوییم که وال پست های منقطع گالوانیزه و ناودانی های منقطع گالوانیزه هیچ تفاوتی با هم ندارند و وقتی از آنها استفاده می شود، ساختمان، مقاومت قابل توجهی در برابر نیروهای خارجی پیدا می کند.

بهترین راهی که می توانیم برای اطلاع از قیمت خرید ناودانی ها یا وال پست ها معرفی کنیم، مراجعه به تامین کنندگان معتبر این دو ابزار، مانند شرکت سورنا است. همه تجهیزات مورد نیاز برای ساخت دیوارهای هبلکسی توسط این مجموعه ارائه می شود.

سخن پایانی

اکنون که کاربرد و ویژگی های ناودانی منقطع گالوانیزه را می دانید، ضرورت استفاده از آن را درک کرده اید. برای خرید هر یک از مصالح نامبرده و خرید ابزار هبلکس، با کارشناسان سورنا هبلکس تماس حاصل فرمایید.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!