بست رادیکالی بلوک سیمانی

بست رادیکالی بلوک سیمانی با بست رادیکالی هبلکس چه تفاوتی دارد؟

مقاوم سازی دیوار های یک ساختمان همواره یکی از دغدغه های سازندگان است. اتصالاتی همچون بست های رادیکالی می توانند در این زمینه نقش بسزایی داشته باشند.

بست رادیکالی دیوار چیست؟

بست رادیکالی بلوک سیمانی یا بلوک هبلکس یکی از انواع اتصالات رایج در دیوار های ساخته شده با بلوک های اتوکلاوی است. این بست ها به گونه ای ساخته شده اند که یک فاصله ۲ سانتی متری بین دیوار و سازه ایجاد می کنند. شکل کلی بست رادیکالی دیوار، مانند رادیکال بوده و از یک طرف باید به بلوک ها و از طرفی دیگر به سازه نصب شوند.

گرچه دیوار های ساخته شده از بلوک های هوادار یا بلوک اتوکلاو تبریز، مقاومت بالایی در برابر زلزله و تکان های جانبی دارند، اما از نظر اتصال بدون نفوذ به سازه ها مورد تایید مهندسان ناظر نیستند، بنابراین باید با بست های رادیکالی این فاصله ایمن شود.

بهتر است برای خرید بلوک هبلکس مانند خرید سایر مصالح ساختمانی، از مراکز معتبری مانند سورنا هبلکس کمک بگیرید تا کیفیت بالا و قیمت به صرفه را باهم تجربه کنید.

مشخصات بست رادیکالی بلوک سیمانی

طریقه نصب بست رادیکالی چگونه است؟

بعد از آشنایی با مشخصات بست رادیکالی بلوک سیمانی و هبلکس، حال نوبت آن است که با طریقه نصب بست رادیکالی نیز آشنا شوید. بست های رادیکالی با توجه به شکل ظاهری شان، بر خلاف نبشی کشی دیوار هبلکس، باید حین ساخت دیوار نصب شوند. برای اتصال بست ها به بلوک های بتنی باید از اتصالات پیچشی مانند پیچ و مهره و رول بولت استفاده شود. اتصال بست ها به سازه فلزی نیز با جوشکاری انجام می شود.

با این توضیحات، باید حین خرید بلوک aac، و اتصالات آن، پیچ، مهره و میخ های لازمه را نیز تهیه کنید. تعداد بست های لازم با توجه به طول دیوار و نوع آن تعیین می شود. به طور میانگین این بست های رادیکالی باید در فواصل هر دو یا سه رج به کار روند.

نکته ی دیگری که در رابطه با بست های رادیکالی باید بیان شود، جنس و کیفیت آن ها است. تمامی بست ها باید از جنس روکش گالوانیزه باشند تا در تماس با چسب هبلکس (ملات هبلکس) دچار سایش نشوند. قیمت متریال ساختمانی، از جمله بست های رادیکالی و قیمت بلوک هبلکس بر اساس کیفیت شان تعیین می شوند. با این وجود، بازهم قیمت ساخت دیوار با بلوک های اتوکلاوی بسیار به صرفه تر از سایر مصالح دیوارچینی است.

مزایای استفاده از بست رادیکالی چیست؟

با توجه به نحوه اجرای بست رادیکالی و مشخصات بست رادیکالی بلوک سیمانی و heblex باید گفت که کاربرد این بست ها علاوه بر مقاوم سازی حداکثری دیوار در برابر زلزله مزایای دیگری هم دارند که عبارتند از:

۱-کاهش هفتاد درصدی هزینه ها

با به کارگیری بست عایق رادیکالی در دیوار تا هفتاد درصد در هزینه های مقاوم سازی و ساخت و ساز صرفه جویی می کنید.

۲-سرعت اجرای بالا

همان طور که گفته شد، بست های رادیکالی با سرعت بالا و بدون استفاده از ابزار آلات به خصوصی نصب می شوند. این بست ها کوچک بوده و حمل و نقل و اجرایشان زمان زیادی نیاز ندارد.

۳-ماندگاری بالا

این بست ها چنانچه از متریال درجه یکی ساخته شده باشند، طول عمر بالایی داشته و تقریبا تا پایان عمر ساختمان بدون هیچ آسیبی عملکرد خود را حفظ می کنند. علاوه بر بست رادیکالی بلوک سیمانی، بلوک aac نیز چنین ویژگی را دارد و به همین دلیل دیوار های ساخته شده از بلوک های سبک عمر بیشتری نسبت به بقیه دارند.

۴-عدم نیاز به نیروی کار ماهر

یکی دیگر از مزایای بست رادیکالی، نصب آن ها بدون نیاز به نیروی کار ماهر است. معمولا در ساختمان سازی، هر مرحله ای از ساخت و ساز باید توسط گروهی ماهر انجام شود، مانند اجرای رابیتس روی هبلکس که کار رابیتس کار و گچکار است.

چه تفاوتی بین بست رادیکالی بلوک سیمانی با بست رادیکالی هبلکس وجود دارد؟

اگر بخواهیم به طور دقیق تری بست های رادیکالی را بررسی کنیم باید بگوییم که این بست ها مختص hebelex هستند و برای بلوک های سیمانی یا سایر مصالح مانند آجر کاربرد ندارند. بست رادیکالی بلوک سیمانی در واقع همان بست رادیکالی هبلکس است که در بازار به اشتباه از آن برای بلوک های سیمانی اسم می برند.

بلوک های سیمانی به راحتی بلوک های هبلکسی قابلیت نصب بست ها را نداشته و به دلیل وزن بالاتری که دارند، در عمل بست های رادیکالی نقشی در ایمنی و مقاومت دیوار های ساخته شده با آن ها نخواهند داشت. در واقع، یکی از تفاوت ها و برتری های بلوک های اتوکلاو شده نسبت به سایر مصالح، همین امکان مقاوم سازی آن ها با اتصالاتی همچون بست های رادیکالی است. شاید دلیل بالا بودن قیمت بلوک acc همین برتری ها و مزایایی است که نسبت به سفال، بلوک سیمانی و غیره دارد.

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

بررسی مشخصات بست رادیکالی بلوک سیمانی

سخن آخر

بست رادیکالی بلوک سیمانی همان بست های بلوک هبلکسی است که تنها در بلوک های سبک شده قابلیت نصب دارند. این بست ها در بلوک سیمانی، ایمنی و مقاوم سازی حداکثری را ایجاد نمی کنند.

:امتیاز

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!