سورنا هبلکس ساروج

قیمت هبلکس ساروج اردبیل چقدر است؟⭐آیا به صرفه است؟

هبلکس ساروج اردبیل یکی از انواع بلوک های اتوکلاو شده است که قیمت آن بر اساس فاکتور های متفاوتی مشخص می شود. در ادامه با قیمت این متریال پر کاربرد ساختمانی بیشتر آشنا خواهید شد‌.

مشخصات فنی بلوک هبلکس ساروج چیست؟

قیمت هبلکس ساروج بر اساس متریال اولیه تولید آن تعیین می شود. مواد اولیه این مصالح پرکاربرد ساختمانی که شامل سیمان، ماسه، آهک، سیلیس و پودر آلومینیوم است، باعث می شود که بلوک های ساخته شده، ویژگی های مثبت زیادی از جمله مقاومت در برابر آتش سوزی و یا یخ زدگی داشته باشند.

مشخصات فنی بلوک هبلکس که باعث برتری بیشتر آن ها بر سایر مصالح ساختمانی شده و باعث بیشتر بودن قیمت هبلکس ساروج اردبیل شده است، عبارتند از:

 • حداقل چگالی: ۴۵۰ تا ۶۵۰ kg/m۳
 • مقاومت حرارتی: ۰.۸ – ۱.۲۵ ضخامت در هر اینچ
 • عایق صوتی : ۴۲ تا ۵۰ دسیبل
 • مقاومت در برابر آتش: ۴ تا ۶ ساعت
 • هدایت حرارتی: ۰.۱۶ تا ۰.۱۸ W/Mk
 • انقباض ناشی از خشک شدن: ۰.۰۴٪ از سایز بلوک
 • مقاومت فشاری: ۰/۳۵ تا ۰/۴۰ کیلوگرم بر میلی متر مربع
 • حداقل مقاومت فشاری: ۳ تا ۴.۵ (نیوتون بر میلی‌متر مربع) (IS 2185)
 • مقاومت خمشی: ۰/۱۶۶ کیلو گرم بر میلی متر مربع
 • تنش برشی مجاز: ۸-۲۲ psi

آیا ابعاد بلوک هبلکس تاثیری در قیمت هبلکس ساروج دارد؟

به طور معمول، ابعاد بلوک هبلکس ساروج بزرگ تر از سایر بلوک ها و مصالح ساختمانی هستند. این بلوک ها که ۶۰ سانتی متر طول و ۲۵ سانتی متر عرض دارند، اغلب از نظر ضخامت باهم متفاوتند. ضخامت بلوک های اتوکلاوی ساروج بر اساس سفارش، هرکدام از ۷/۵ تا ۲۰ سانتی متر متغیر است. به این بلوک ها دیوار پیش ساخته سیپورکس هم می گویند.

هرچقدر که ضخامت بلوک سبک ساروج بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر است. در ادامه، قیمت هبلکس ساروج را بر اساس تفاوت ضخامتشان و با طول و عرض یکسان آورده ایم:

 • قیمت بلوک ۲۰ سانتی: ۲۴۳۰۰ تومان
 • قیمت بلوک ۱۲ سانتی: ۱۴۵۸۰ تومان
 • قیمت بلوک ۱۰ سانتی: ۱۲۱۵۰
 • قیمت بلوک ۸ سانتی: ۹۷۲۰ تومان

به یاد داشته باشید قمیت هایی که اشاره کردیم مربوط به مرداد ماه سال 1402 است.

قیمت بلوک هبلکس ساروج به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت هبلکس ساروج اردبیل بر اساس معیار هایی تعیین می شود که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم.

۱-قیمت متریال اولیه

همان طور که گفته شد، متریالی که برای ساخت heblex به کار رفته است، گران قیمت بوده و همین موضوع باعث افزایش قیمت این بلوک های سبک می شود.

۲-نوسانات نرخ ارز

چندین سال است که نوسانات نرخ ارز تقریبا روی همه اقلام ساختمانی تاثیر چشمگیری گذاشته است. قیمت بلوک هبلکس و متریال وابسته به آن مانند گچ مخصوص هبلکس دائما با نوسانات ارز در کشور تغییر می کند.

۳-تقاضا برای بلوک ساروج

اینکه در بازار چقدر تقاضا برای بلوک ساروج باشد، نقش زیادی در قیمت هبلکس ساروج دارد. مسلما هرچقدر که بازار خرید و فروش این مصالح بیشتر باشد و به اصطلاح داغ باشد، بلوک ساروج قیمت مناسب تری دارد. در شرایط رکود بازار و بیشتر در فصل هایی که ساختمان سازی انجام نمی شود، شاهد افزایش قیمت این بلوک ها هستیم.

۴-کیفیت بلوک ساروج

فاکتور مهم دیگری که تعیین کننده قیمت هبلکس ساروج است، کیفیت این بلوک هاست. بلوک هایی که با متریال درجه یک و طبق استاندارد های جهانی و ملی ساخته شده اند، قیمت بالاتری نسبت به بلوک های درجه دو با کیفیت پایین تر دارند.

به یاد داشته باشید، استفاده از چسب هبلکس (ملات هبلکس) درجه یک باعث افزایش مقاومت دیوار می شود. بهتر است برای حفظ ایمنی ساختمان، بلوک های هبلکسی را از مراجع معتبری مانند سورنا هبلکس خریداری کنید.

۵-هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل را باید مازاد بر هزینه خرید بلوک های اتوکلاوی محاسبه کرد. در بیشتر مواقع، کارخانه داران و مراکز فروش، این هزینه را روی بلوک ها می کشند تا ضرر نکنند.

تعداد بلوک هبلکس در یک پالت چه تاثیری در قیمت هبلکس ساروج دارد؟

دانستن تعداد بلوک هبلکس در یک پالت، عمدتا برای شمارش دقیق تر این بلوک ها بسیار اهمیت دارد. به طور مستقیم نمی توان تعداد بلوک ها در یک پالت را تعیین کننده قیمت آن ها دانست، اما در کارخانه ها بلوک ها را یا به صورت متر مربع و یا به صورت قیمت هر پالت به فروش می رسانند.

هر پالت بر اساس ظرفیتی که دارد تعداد مشخصی بلوک hebelex در آن جای می شود؛ بنابراین نمی توان گفت که قیمت پالت ها باهم یکسان است. از طرفی در پالت های با حجم برابر، به دلیل تنوع در ابعاد بلوک های هبلکسی، تعداد متفاوتی از بلوک ها را می توان در آن قرار داد که قیمت شان نیز باهم یکسان نیست. قیمت هبلکس ساروج اردبیل در هر پالت شامل موارد زیر می شود: (ظرفیت هر پالت ۲/۱۶ متر مکعب است):

 • قیمت هر پالت بلوک با ابعاد ۶۰×۲۵×۷/۵: ۱،۶۲۰ هزار تومان
 • قیمت هر پالت بلوک با ابعاد ۶۰×۲۵×۱۰: ۱،۷۲۸ هزار تومان
 • قیمت هر پالت بلوک با ابعاد ۶۰×۲۵×۱۲: ۱،۷۴۹ هزار تومان
 • قیمت هر پالت بلوک با ابعاد: ۶۰×۲۵×۲۰: ۱،۷۵۰ هزار تومان

دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس با ما تماس بگیرید.

09121916371

09339754326

بر اساس محاسبه هزینه دیوار کشی، آیا خرید بلوک ساروج به صرفه است؟

بر اساس محاسبه هزینه دیوار کشی، آیا خرید بلوک ساروج به صرفه است؟

سازندگان ساختمان ها همواره دنبال مصالحی هستند که در عین کیفیت بالا، قیمت مناسبی هم داشته باشد. قیمت هبلکس ساروج شاید از دیگر مصالح ساختمانی مانند آجر یا سفال بیشتر باشد، اما بر اساس محاسبه هزینه دیوار کشی، این بلوک ها بسیار به صرفه تر هستند.

بر اساس دیتیل اجرایی دیوار هبلکس و با توجه به ابعاد بزرگ شان، دیوار چینی با این بلوک ها در زمان بسیار کمتری به اتمام می رسد. سرعت اجرای بالا، باعث می شود که دستمزد کارگران نیز کاهش پیدا کند.

از طرفی این مصالح، پرتی و ضایعات بسیار کمی دارد که همین موضوع در پروژه های عظیم ساختمانی، از هدر رفتن سرمایه جلوگیری می‌کند. سطح صاف و یک دست این بلوک ها، باعث کاهش هزینه های نازک کاری، مانند سیمان کاری روی هبلکس نیز می شود؛ زیرا علاوه بر سرعت اجرای کار، به ملات کمتری هم احتیاج است. بر همین اساس، بالا بودن قیمت هبلکس ساروج اردبیل باعث افزایش هزینه ساخت دیوار ها و هزینه دیوار کشی نمی شود.

سخن آخر

عوامل متعددی باعث تغییر و تعیین قیمت بلوک ساروج می شوند. با تمام این گفته ها، همواره این مصالح پرکاربرد ساختمانی، انتخاب اول سازندگان و مجریان ساخت و ساز است.

1.5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

تماس بگیرید!